Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Podzimní počasí je zrádné. Venku je chvíli teplo, potom zima a prší. To má vliv i na naše zdraví. jsme nachlazené a nevypadáme nejlíp. Jak to zakrýt?

Jak se líčit, když máš chřipku?

líčení na chřipku - 2
zdroj: Thinkstockphotos líčení na chřipku - 2
aktualizováno 15.10.2013, 08:53 | 15.10.2013, 00:00 | doma.cz/kik

Podzimní počasí je zrádné. Venku je chvíli teplo, potom zima a prší. To má vliv i na naše zdraví. jsme nachlazené a nevypadáme nejlíp. Jak to zakrýt?

Červený nos od rýmy, suché rty a někdy i kruhy pod očima, to jsou jen nedostatky, které nás trápí, když si nachlazená. Do školy ale většinou musíš jít, protože to ještě není tak vážné, abys musela zůstat v posteli. Jak se nalíčit, abys nevypadala jako klaun s rudým nosem? Máme pro tebe pár tipů.


SEXY rty
Když jsi nachlazená, většinou se to projeví i na rtech. Jsou suché a popraskané a někdy se ti kvůli narušené imunitě objeví i opar nebo koutky. Jak to všechno zakrýt, aby byly zase svůdné a kluci měli chuť je líbat?


Základním pravidlem je dostatek tekutin. Ty ti pomůžou zbavit se nachlazení ale také vyživí suché rty. Nebudeš je mít popraskané, ale hezky hladké. Koutky či opary zakryj rtěnkou. Na opar si tedy první dej magickou náplast, která ho zakryje. Když už začne mizet a není tolik obrovský použij rtěnku.

 


Pomocí tužky si rty můžeš orámovat, jak chceš, takže koutků si zaručeně nikdo nevšimne. Nedávej si ji ale na čerstvě udělaný opar. Už bys ji nikdy nemohla použít, protože vir, který ho způsobuje, na ní ulpí a můžeš si ho tak přenést znovu, až budeš mít rty vyléčené.


Dokonalý make-up

Abys zakryla kruhy pod očima nebo rudý nos, použij víc než jen pudr. Začni podkladovou bází. Ta vyhladí nejasnosti a srovná barvu pleti. Na ni můžeš dát make-up. Důkladně ho rozetři a pokračuj i ke krku, zabráníš tak, aby barva tváře byla jiná, než zbytek těla. Vybírej make-up v podobném odstínu jako máš pleť. Nikdy nepoužívej tmavší, protože chceš vypadat opálenější. Vypadalo by to hloupě.


Kruhy a rudý nos můžou pod make-upem ještě trochu prosvítat. Vezmi tedy korektor a přetři s ním problémová místa. Nakonec obličej zapudruj. Pudr má tu schopnost, že ti zafixuje líčení a vydrží tak mnohem déle. Měj ho pak stále u sebe a v případě potřeby znovu použij. Nedávej si ho ale silné vrstvy, vypadalo by to nepřirozeně, stačí jen lehce přetřít tvář.

 


ČTĚTE TAKÉ:
Mista Fashion Blog: Udělej si perfektní obočí
Test kosmetiky na akné: Vyzraje na nedokonalosti a vyrážky?
Posil své nehty přírodní cestou
DOMA:
SEXY šelma: Zvířecí vzory, které letos letí!Proměna roku:
Asiatka se během chvilky stane sexy blondýnou
Pornoherečky bez nástřiku: Takhle vypadají nenamalované


Na líčka nanes trochu tvářenky v barvě rtěnky, kterou budeš mít nebo podobný odstín jako jsou tvé rty. Vypadá to přirozeně. Ani tady to nijak nepřeháněj. Měla bys mít jen lehce růžovější líčka nikoli silné pruhy na tvářích.


Oči jako kočka

Když máš rýmu, většinou ti slzí oči. Vyhni se proto výraznému líčení a stínům. Jen by sis je mohla rozmazat. Stačí si udělat horní linku, které je zvýrazní. Můžeš ji i lehce protáhnout a vytvořit si tak kočičí pohled.Řasenku už používat nemusíš, linka dokáže oči pěkně zvýraznit sama. Pokud po ni přesto toužíš, vyber si raději voděodolnou a nanes jí jen malou vrstvičku. Nalíčené oči si pak ale nesmíš třít, jen bys je rozmazala. Pokud je tedy máš zarudlé a citlivé, raději se líčení víček prostě vyhni. Make-up nedostatky zakryl a budeš vypadat, jako že jsi přirozené krásná a nepotřebuješ žádné další zlepšováky.
 1 hlasů
Vaše hodnocení