Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Oceány jsou vyloženě přeplněné tunami plastového odpadu. Ten je ničí, a stejně tak zabíjí i stvoření, která v nich žijí. Ročně kvůli plastům zemře na milion mořských ptáků a kolem 100 000 mořských savců. Čísla jsou alarmující, a také proto se různ...

3 nádherné příběhy, jak se módní průmysl snaží zachránit oceány

Oceán
zdroj: Thinkstockphotos Oceán
aktualizováno 21.02.2016, 00:16 | 21.02.2016, 00:16 | cis

Oceány jsou vyloženě přeplněné tunami plastového odpadu. Ten je ničí, a stejně tak zabíjí i stvoření, která v nich žijí. Ročně kvůli plastům zemře na milion mořských ptáků a kolem 100 000 mořských savců. Čísla jsou alarmující, a také proto se různé módní značky snaží oceánům pomoci.

Jak ovšem pomoci oceánům? Jak může jedna osoba změnit osud našich vod? Můžeš si třeba zakoupit výrobek od firem, které se snaží být k oceánům šetrné a vyrábí módní oblečení nebo boty právě z plastového odpadu, které vybraly z vod.


Parley for the oceans
Parley for the oceans je platforma pro spolupráci mnoha lidí, kteří se snaží zachránit naši planetu. Součástí projektu jsou různí designéři a podnikatelé, kteří dali hlavy do hromady a snažili se vymyslet způsob, jak naše oceány zachránit od odpadu. Vznikla tak řada projektů, které razí ekologické cesty výroby a zbavování se přebytečných odpadků. Na jejich instagramu @parley.tv můžeš sledovat, jak se jim daří s plasty bojovat.


Tenisky z oceánu
Nejčerstvější eko-aktivitou na záchranu oceánů je nový model bot módního gigantu Adidas. Této značce vysekáváme poklonu za snahu o zlepšení životního prostředí. Při výrobě nového typu bot využili výhradně materiály vybrané z moře. Tedy rybářské sítě, plasty a další odpad. Tenisky ještě nejsou v prodeji, zatím se ladí, testují a design si vzal na starost Alexander Taylor.

 

Boty z oceánu
(Foto: Instagram)

 

PŘEČTI SI TAKÉ.

Třídění odpadu - maličkost s obrovskou zásluhou
Nebezpečný peeling! Proč proti němu bojuje i americký prezident?
Co nahradí vložky a tampony?

 
Raw for the oceans
Další organizace, která dělá vše pro to, aby zachránila naši planetu. Vyrábí oblečení celé z plastů vytažených z oceánu. Odpad mění v denim, tedy džínovinu. Tváří tohoto projektu je hvězda Pharell Williams. Podařilo se jim navázat spolupráci se značkami jako je Timberland, The Gap, Cole Haan, G-Star, Wrangler, The North Face nebo Vans.

 

Tričko
(Foto: oficiální zdroj)

 
Všem uvědomělým lidem, kteří se ze všech sil snaží zachránit naše oceány a úžasná stvoření, která v nich žijí, ve stoje tleskáme. Jen tak dál!


Můžeš se podívat na video organizace Parley for the oceans, které zachycuje podmořské tvory, jež jsou naší velkou produkcí plastů v ohrožení:

 10 hlasů
Vaše hodnocení