Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Letní opálení mizí spolu se slunečnými dny a spousta dívek se začíná potýkat s líčením světlé pleti. Bledé dívky často mají tendenci se přemalovávat, protože se cítí být s nánosem make-upu výraznější. To ale většině z nich nesluší, výrazné barvy č...

Jak se nalíčit, když jste bledulky? Zachovejte si přirozenost

bledá dívka
zdroj: Getty Images bledá dívka
aktualizováno 08.11.2019, 00:41 | 08.11.2019, 00:41 | Krásná.cz

Letní opálení mizí spolu se slunečnými dny a spousta dívek se začíná potýkat s líčením světlé pleti. Bledé dívky často mají tendenci se přemalovávat, protože se cítí být s nánosem make-upu výraznější. To ale většině z nich nesluší, výrazné barvy často působí na bledé pleti křiklavě, zvlášť na denním světle.

Spousta dívek není se svou bledší pletí spokojená, mimo jiné i proto, že jim jsou vzorem celoročně opálené celebrity. Světlá pokožka je ale vzácná a její majitelky mohou získat svěží a zároveň křehký vzhled, pokud se s ní naučí správně pracovat.


Zvýrazněte svou jemnost


Výhoda bledé pleti spočívá už v tom, že stačí pouze trochu líčidel, aby byla na pleti poznat změna. Opálené dívky se musí více líčit proto, že se barva make-upu mísí s barvou jejich pokožky, kterou není lehké překrýt. Bledulky takový problém řešit nemusí, na bělejší pleti bude vidět všechno. Proto byste měly být zvlášť důsledné ve výběru make-upu, jestliže vlastníte světlejší pleť. Přece nechcete, abyste měly tmavý obličej, avšak bílý krk a zbytek těla.


Co se týče očí, bledulky by se měly vyvarovat zářivých stínů, které na nich tolik nevyniknou a zaměřit se spíš na přirozené tóny. Nehodí se používat stíny v barvách modré nebo žluté, pokud chcete zůstat elegantní. Nenanášejte si ani příliš tmavé stíny v šedé či tmavě hnědé barvě, vypadaly byste starší a unavené.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Triky celebrit pro dokonalý vzhled
10 důvodů, proč je super být bledulka
Nepřipadáš si krásná? Víme, které chyby za to můžou


Nahé líčení s velkým efektem


Pokud jste bledé a nanesete na oční víčko jen trochu stínů, tak se oko okamžitě rozzáří. Stačí pouze podtrhnout tvar víčka pomocí světle hnědých či béžových barev, už to vám udělá velkou službu. Kromě stínů se zaměřte také na řasenku. Bledulky mají výhodu v tom, že jejich řasy zvýrazněné řasenkou hodně vyniknou v kontrastu s celým obličejem. Pořiďte si řasenku v klasické černé barvě, hnědá by na vás tolik nevynikla.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Řasenka Big Lashes Oh Oui!, Bourjois, 7ml, 199 Kč, prodává DM
* Prodlužující řasenka pro plné řasy Butterfly Wings, Dermacol, 9ml, 149 Kč, prodává Notino


S obočím to nepřehánějte


U dívek se světlejší pletí není vhodné nosit příliš výrazné obočí, jakkoliv je to v módě. Příliš tmavé obočí by totiž vypadalo na bílém obličeji až moc tvrdě a přidalo by vám minimálně tři roky navíc. Využijte proto paletku očních stínů a kartáček k tomu, abyste během líčení obočí obtáhly jeho tvar a jen jemně dokreslily některá prázdná místa. Také nalíčené obočí vždycky vyčešte, aby vypadalo přirozeněji.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Oční stíny 4 in 1 eye palette, Rose Nude Edition, Bourjois
* Paletka na obočí Brow Like Wow, Anabelle Minerals, 399 Kč, prodává www.eshopanabelle.cz


Podtrhněte tvar vašich rtů


Jestliže jste bledé, tak raději zapomeňte na tmavé rtěnky, jestli nechcete vypadat jako příslušnice gotické subkultury. Červenou použít můžete, a přestože vypadá v kombinaci s nahým líčením perfektně, i tak bude lepší ji nasadit hlavně pro večerní příležitosti. Přes den noste spíš rtěnky v odstínech růžové nebo jemně oranžové, skvěle budou vypadat také rty zvýrazněné pouze leskem. K dostání jsou také lesky se zvětšujícím efektem, které můžete pro přirozené zvýraznění rtů využít.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Tužka a rtěnka Lip Art Graphic 220 Vandal, Rimmel, 239 Kč, prodává DM
* Lesk na rty se zvětšujícím efektem Dermacol Lip Up, Dermacol, 135 Kč, prodává Notino0 hlasů
Vaše hodnocení