Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ať už se letos chystáš do Aspenu nebo do Špindlu, určitě využij naše rady, jak se co nejlépe obléknout do zimy. Vždy je totiž třeba dbát především na pohodlí a teplo. V dnešní době můžeš totiž parádu udělat i ve třech vrstvách oblečení.

Jak se nejlépe obléknout na hory?

Co obléknout na hory - 4
zdroj: Archiv firem Co obléknout na hory - 4
aktualizováno 27.12.2015, 00:19 | 27.12.2015, 00:19 | Krásná.cz / cis

Ať už se letos chystáš do Aspenu nebo do Špindlu, určitě využij naše rady, jak se co nejlépe obléknout do zimy. Vždy je totiž třeba dbát především na pohodlí a teplo. V dnešní době můžeš totiž parádu udělat i ve třech vrstvách oblečení.

Vrstvení


Maminka nám vždycky opakovala: "Hlavně se teple oblékni!" Není důvod, proč její radu nebrat vážně. Nejdůležitějším pojmem pro oblečení do zimy je vrstvení. Aby se ti zima nedostala až na kůži, tak využij funkčního termo prádla. To bývá vyráběno z nejrůznějších látek, ale pravděpodobně nejlepší volbou je merino vlna. Pochází ze speciálně šlechtěných ovcí, které žijí v chladnějších a vlhčích oblastech. Dbej na to, aby prádlo bylo, co nejvíce obtažené na těle. Určitě nezapomínej na kvalitní a teplé ponožky. Ty jsou jednou z nejpodstatnějších částí zimního oblečení. Pamatuj na to, že musí vždy padnout, jinak riskuješ otlačeniny. Nejlepší jsou podkolenky, které jsou vyztužené na místech, jež jsou pod největším tlakem, tzn. pata, holeň a prsty.

 

Co obléknout na hory - 6
Bezešvé tyrkysové triko, Husky, 680 Kč; bledě modrý set, Sensor, 1049 Kč; bledě modré termo kalhoty, Hannah, 199 Kč;, hnědé funkční tílko, adidas, 1999 Kč (Foto: Archiv firem)


Na termo prádlo musí přijít další vrstva a to v podobě zateplených mikin, roláků či svetrů. Tady se již módní fantazii meze nekladou a můžeš zvolit jakoukoli barvu či vzor. Chybu jistě neuděláš, když si vezmeš pod bundu svetr s norským vzorem.

 

Co obléknout na hory - 3
Světlý svetřík s hvězdou, Takko, 449 Kč; růžová plyšová mikina, Husky, 680 Kč; vínová mikina, Hanah, 1690 Kč; černá mikina, adidas, 3199 Kč (Foto: Archiv firem)


Pro ochranu před větrem, deštěm a sněhem je rozhodující vrchní vrstva. Každá bunda by měla mít co možná nejvyšší vodní sloupec. To je číslo, které udává po jakém množství vody, bunda promokne. Dalším důležitým faktorem je tzv. windstopová membrána, která brání profouknutí materiálu. Co se týče kalhot, volba je na tobě. Zateplené kalhoty, které se dnes prodávají splňují veškeré podmínky pro pobyt v chladném počasí. Jestli zvolíš jako zapřísáhla lyžařka "šponovky" nebo jako snowboarďačka široké kalhoty, to je již jen na tobě.

 

Co obléknout na hory - 7
Dívčí růžová bunda s kožíškem, Trespass, dostupná na prodeti.cz, 739 Kč; modrá bunda Alpha Jacket, k dostání na www.eshop.lyze-radotin.cz, 27990 Kč; čerá bunda, Spyder Rival, dostupná na lyze-radotin.cz, 11990 Kč; růžová, dostupná na www.eshop.lyze-radotin.cz (Foto: Archiv firem)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Maturitní plesy se blíží! Ukážeme ti, v čem budeš za hvězdu
Módní police z premiéry Hunger Games: Kde to Jennifer Lawrence slušelo nejvíc?
Podzimní móda do školních lavic. Buď šik diva!


Čepice a rukavice


Co na hlavu? Pokud budeš brázdit svahy, tak určitě helmu. Nebraň se tomu, existuje spousta variant, které budou slušet i tobě. Pokud se ovšem hodláš jen romanticky procházet zasněženou krajinou, máš možnost obrovského výběru čepic. Co říkáš třeba na beranici? S klasickou čapkou, která končí chlupatou bambulí určitě chybu také neuděláš.

 

Co obléknout na hory
Bílá, s.Oliver, 649 Kč; růžová, Capo, 1059 Kč; pruhovaná, Capo, 819 Kč; beranice, Brekka, dostupná na Vivantis.cz, 3999 Kč (Foto: Archiv firem)


Ovšem nepodceň ani výběr rukavic, protože namrzlé prsty, to je pěkná otrava. Důležitá je hlavně tepelná izolace a nepromokavost.


Boty


Zároveň nezapomínej na kvalitní obuv. Do hor a chladného počasí jsou tedy jasnou volbou pohorky. Ty musí perfektně sedět, proto si s výběrem dejte záležet. Při zkoušení si botu pevně uvaž a zkus se v ní projít. Nic tě nesmí tlačit ani bolet, protože jinak budeš mít z pobytu peklo.

 

Co obléknout na hory - 5
Sněhule, Alina, dostupná na Vivantis.cz, 1399 Kč; hnědé, Deichmann, 849 Kč; hnědé s norským vzorem, Deichmann, 999 Kč; černé, Deichmann, 1199 Kč (Foto: Archiv firem)

 

Pokud jste již pořádně horsky vybavená, nezbývá nic jiného, než si krásu zimy skvěle užít.14 hlasů
Vaše hodnocení