Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnešní doba holení dámského pohlaví téměř vyžaduje. Nebo alespoň jeho úpravu. Není nic horšího, než když ti u bazénu z plavek vykukuje tmavý porost. Proto si pozorně přečti následující článek, který tě dokonale připraví na holení dámského pohlaví.

Jak se nejlépe zbavit chloupků v intimních partiích

Holení
zdroj: Thinkstockphotos Holení
aktualizováno 21.05.2014, 12:27 | 21.05.2014, 00:00 | Krásná.cz/křž

Dnešní doba holení dámského pohlaví téměř vyžaduje. Nebo alespoň jeho úpravu. Není nic horšího, než když ti u bazénu z plavek vykukuje tmavý porost. Proto si pozorně přečti následující článek, který tě dokonale připraví na holení dámského pohlaví.

Je úprava klína nutná?

 

Pokud mám říct pravdu, tak není. Záleží jen a jen na tobě, jakou cestu si vybereš. Já jsem toho názoru, že není nic horšího, než pohled na mladou dívku či ženu, která se neholí. Máme tedy zde hned několik důvodů, proč holení dámského pohlaví podstoupit. Tím nejhlavnějším je estetika. Věř mi, doby hippie jsou už dávno pryč. Chloupky se prostě nenosí, ať se jedná o nohy, podpaží, či intimní partie. Dalším důvodem je také lepší hygiena. Holení dámského pohlaví se ti vrátí například během menstruace. Budeš se cítit mnohem lépe. Jako poslední důvod udávám partnerský vztah. Hned několik výzkumů dokazuje, že opačné pohlaví oceňuje upravené nebo úplně vyholené pohlaví a to především kvůli sexu.


Depilace, epilace, holící strojky, vosky, krémy ... Kdo se v tom má vyznat? Ty ovšem nemusíš mít strach. Vybrala jsem pro tebe jen ty nejlepší a ověřené způsoby pro holení dámského pohlaví, a také ti ukážu kudy cesta nevede.

 


Čemu se raději vyhnout při úpravě klína?

 

Opravdu bolestný zážitek ti zaručí epilátory a studený vosk. Ty využiješ například pro holení nohou, jelikož pokožka zde není tak jemná a citlivá. Nehodí se ani depilační krémy. Jsou bezbolestné, avšak bez výsledku. Silnější chloupky a hustější porost jednoduše nezvládnou. Proto depilační krémy doporučuji na místa s jemnými chloupky, například tváře.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vážně ti po holení budou růst chloupky silnější?

Zbav se bleskově oparu

Rozmazli se jahodami i v zimě

 

Nejrychlejší a nejsnadnější postup je holení


Mokré holení patří mezi nejrozšířenější způsob úpravy klína. Zejména díky své jednoduchosti a rychlosti. Potřebuješ pouze holící strojek a gel či pěnu na zvlhčení. Holících strojků je na trhu celá řada, dají se použít i pánské. Dnes už jsou v prodeji i dámské holící strojky v různých cenových relacích. Vybrat si můžeš jednorázové, nebo s výměnnými hlavicemi. Osobně bych ti doporučila strojek s výměnnou hlavicí. Sice tě bude stát o něco víc, ale vyplatí se.


Postup pro mokré holení dámského pohlaví

Před celým rituálem holení doporučuji horkou vanu. Chloupky tak zjemní svou strukturu a jejich odstranění ti půjde mnohem lépe. Po horké koupeli nanes na vlhkou pokožku holící pěnu nebo gel. S holením  začni v oblasti stydkých pysků a hol proti směru růstu. Žiletku oplachuj co nejčastěji a nejlépe ve studené vodě, zabraňuješ tak jejímu brzkému ztupení. Poté pokračuj výš na stydké kosti a směrem ke stehnům, zde už bys měla holit ve směru růstu chloupků, zabráníš tak nepříjemnému zarůstání. Nakonec intimní partie důkladně opláchni čistou vodou. Zbavíš se tím zbytků holícího prostředku. Po holení dámského pohlaví je dobré použít balzám po holení. Záleží na citlivosti tvé pokožky, někdy stačí krém nebo tělové mléko. Holky s citlivější pokožkou by měly použít kvalitní balzám.
Výhody: rychlý a jednoduchý způsob, holení je bezbolestné

Nevýhody: rychlé dorůstání chloupků, je tedy potřeba častějšího holení

 


Úprava klína teplým voskem


Tuhle trochu složitější metodu doporučuji pokročilým, rozhodně se nehodí pro první holení. Manipulace s teplým voskem není zrovna jednoduchá, ale dá se zvládnout, chce to jen trénink, trpělivost a také zatnuté zuby.
Na takové holení si vyhraď dostatečný čas, rozhodně tento proces nepodstupuj ve spěchu! Připrav si otevřenou nádobku s teplým voskem a pásky na strhávání chloupků. Nejlevnější pásky vyrobíš z obyčejného bavlněného prostěradla. Stačí, když je po depilaci vypereš v horké vodě. Na zahřátí vosku budeš potřebovat mikrovlnku.


Postup pro depilaci

Nádobku s voskem zahřej v mikrovlnce podle návodu. Konzistence vosku by měla být vláčná a pružná, aby se dala lehce natřít na pokožku. Vosk natírej po směru růstu ochlupení. Po nanesení vosku přilož pásek tkaniny, uhlaď jej a strhávej proti směru růstu. Škubnutí by mělo být rychlé a prudké. Během depilace může vosk tuhnout, takže ho nezapomínej postupně přihřívat. Ačkoliv to není zrovna příjemné, vosk tě zbaví chloupků až na 14 dní. To je opravdu skvělý výsledek. Po celkové depilaci je důležité i následné ošetření pokožky balzámem či mlékem.
Výhody: poměrně dlouhá doba dorůstání, chloupků se zbavíš až na 14 dní

Nevýhody: náročnější postup, depilace je mírně nepříjemná
TIP: Teplý vosk si můžeš vyrobit i sama. Na internetu je spousta skvělých návodů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Video: Jak se holí chlapské nohy? Podrobný návod pobouřil internet

Rytmus ukázal, jak se holí: Rozkrok, záda a temeno na jeden zátah břitvy?30 hlasů
Vaše hodnocení