Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápíte se každé ráno, jak zkrotit neposedné kudrny, aby vypadaly upraveně? Nebuďte z toho otrávené a buďte vděčné za to, jaké vlasy máte. Stačí jen vědět, jak na ně.

Jak se starat o kudrnaté vlasy, aby nevypadaly krepatě? Pomůže i kokosové mléko

kudrnaté vlasy
zdroj: Getty Images kudrnaté vlasy
aktualizováno 04.10.2019, 00:00 | 04.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Trápíte se každé ráno, jak zkrotit neposedné kudrny, aby vypadaly upraveně? Nebuďte z toho otrávené a buďte vděčné za to, jaké vlasy máte. Stačí jen vědět, jak na ně.

Každá žena chce to, co nemůže mít. Zatímco dívky s kudrnatými vlasy by daly celé jmění za to mít své kadeře rovné, holky s vlasy jako hřebíky jim zase kudrlinky nemohou vynachválit. Přestože péče o kudrnatější vlasy může být o něco těžší než rozčesat rovné vlasy a jít, i tak s nimi můžete dosáhnout efektu dokonalosti. Stačí dodržovat pár pravidel a nebudete vypadat, jako by vám uletěly včely.


Začíná to správným střihem


Základ každého účesu spočívá právě zde. Pokud nezvolíte dobrý střih, tak vás možná potrápí příliš velký objem vlasů a nemožnost je jakkoliv zkrotit. Šikovná kadeřnice vám ale vlasy prostříhá tak, aby pro vás bylo snazší je upravit a i samotné vlasy tím odlehčí. Jestliže jste ale kudrnaté, vždycky choďte ke kadeřnici s čerstvě umytými vlasy. Když už budou mastnější a splihlejší, tak se ji možná nepodaří tak dobře zvolit ten nejlepší účes právě pro vás.

 

kudrnaté vlasy
(Foto: Getty Images)


Nezapomínejte na kondicionér


Přestože se vedou spory o tom, jestli je opravdu nezbytné kondicionér používat, pro kudrnaté holky by to měla být nutnost. Hodně zvlněné vlasy totiž mají tendenci být suché a poletovat všude kolem, díky kondicionéru se ale vyživí a uhladí. Zvlášť pokud obsahuje oleje, díky kterým budou vaše vlasy hezky zvláčněné a zdravé. Jestliže jsou vaše vlasy opravdu suché, dejte si také pozor na to, abyste během jejich mytí nepoužívaly příliš velké množství šamponu, které by je vysušovalo. Po umytí vlasy nikdy nedřete ručníkem, abyste dosáhly ještě větších vln a nechte je uschnout přirozeně!


Při fénování či žehlení používejte správnou péči


Spousta kudrnatých dívek nevydrží čekat, než jejich vlasy po umytí uschnou přirozeně. Hustým a nepoddajným vlasům to totiž trvá mnohem déle než řidším a rovným. Pokud vám to nedá a vlasy si i kvůli jejich úpravě fénujete, měly byste používat chladnější vzduch z fénu, který je nezkrepatí. Vyplatí se také investovat do difuzéru, který rozprostře teplotu a suší vlasy rovnoměrně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejkrásnější účesy z kudrnatých vlasů
Vlasy jemné, kudrnaté i nepoddajné: Jaký účes jim nejvíc sedne?
Jak na dokonalé vlny? Návod jen s pomocí tužky


Jestli si vlasy fénujete nebo dokonce žehlíte, měly byste používat alespoň ochranné přípravky proti teplu. Kudrnaté vlasy totiž mají velký sklon se třepit a lámat, mnohem víc než vlasy rovné. Díky ochraně se ale nepoškodí a zůstanou krásné.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Tvarovací sprej na vlasy, Nivea, 250 ml, 113 Kč, prodává Notino
* Balzám pro zvýraznění vlnitých vlasů, Syoss,150 ml, 89 Kč, prodává Notino
* Sprej na vlnité vlasy, Balea, 150 ml, 69,90 Kč, prodává DM
* Balzám pro zvýraznění vlnitých vlasů, Nivea, 125 ml, 78 Kč, prodává Notino

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Sprej pro tepelnou ochranu Heat Protection, Toni&Guy, 150 ml, 319 Kč, prodává DM
* Emulze na ochranu vlasů při fénování, Balea, 150 ml, 47,90 Kč, prodává DM
* Šampon pro kudrnaté a vlnité vlasy, L´Oréal Professionel, 300 ml, 208 Kč, prodává Notino
* Maska na vlasy pro vlnité vlasy, L´Oréal Professionel, 250 ml, 307 Kč, prodává Notino


Kartáč? Nikdy!


Hodně holek si své kudrny raději radši ani nečeše. Tvrdí totiž, že jim pak vlasy elektrizují a jsou celé rozlítané. Druhá část si svou hřívu rozčeše, ale protože použijí kartáč, tak kvůli tomu vlasy začnou poletovat a jejich objem se ještě zdvojnásobí. Proto byste měly vždy používat hřeben s širokými zuby, který tolik nenamáhá vlasové folikuly.


Zábal z kokosového mléka


Chcete vlasům dopřát pořádnou hydratační bombu? Kromě různých olejových masek můžete vlasy pořádně vyživit i kokosovým mlékem. Naneste ho od kořínků po konečky a rozčešte. Vydržte mít na hlavě zábal alespoň dvě hodiny, ještě lepší je nechat to působit přes noc a až pak vlasy umýt. Uvidíte ten rozdíl!


Upravená neupravená


Pokud jste majitelkami kudrnatých vlasů, pamatujte na to, že je zbytečné snažit se je zkrotit pomocí drastického žehlení. Stejně se vám zkroutí, jakmile trochu zmoknete nebo vstoupíte do vlhkého prostředí. Raději podpořte jejich přirozený tvar tak, aby byly krásné ve stavu, v jakém vám narostly. Nejdůležitější je, aby vlasy působily zdravě. Pak už je jedno, jestli budou kvůli kudrlinkám vypadat trochu rozcuchaně – vypadá to sexy! 0 hlasů
Vaše hodnocení