Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě znáš ty dny, kdy se málo nebo špatně vyspíš či se ti z nějakého jiného důvodu objeví ty ošklivé kruhy pod očima, které kazí celý vzhled. Co s nimi?

Jak se zbavit kruhů pod očima

Make-up
zdroj: Thinkstockphotos Make-up
aktualizováno 25.03.2013, 00:00 | 25.03.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Určitě znáš ty dny, kdy se málo nebo špatně vyspíš či se ti z nějakého jiného důvodu objeví ty ošklivé kruhy pod očima, které kazí celý vzhled. Co s nimi?

Ať děláš, co děláš, často se stává, že se kruhů pod očima nemůžeš zbavit. U někoho je tenhle problém na denním pořádku, někomu se kruhy dělají jen výjimečně – tak, či onak, vždy je dobré znát příčiny a také možnosti, jak kruhy pod očima řešit.

Jaké jsou příčiny?


Příčin není málo, kruhy pod očima může způsobit spoustu věcí. Jednou z těch předních, která je bohužel i ta nejotravnější, protože se s ní často nedá vůbec nic dělat, je dědičnost. Pokud má tvoje mamka tento problém, je možné, že ho zdědíš – samozřejmě nic není stoprocentní, ale možnost tu vždycky je.

To, co můžeš ovlivnit, je pitný režim – pitný režim je důležitý nejenom u těchto nedostatků, ale také má velký vliv na hydrataci pleti. Vždyť naše tělo je z velké části složeno z vody a není divu, že je pití tak důležité. Stejně tak bys měla omezit solení, které je uváděno jako jeden z těch nejčastějších důvodů při tvorbě kruhů. Někteří z nás jsou totiž zvyklí solit více, a to pro organismus není vůbec dobré. Sůl ano, ale přiměřeně.

 

Detoxikace
Nezapomínej na pitný režim. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud tě kruhy skutečně hodně trápí, i když se dobře vyspíš, zvaž také změnu svého jídelníčku. Pokud budeš jíst špatně, nedostatečně, nepřiměřeně a nezdravě, tělu se to vůbec nemusí líbit. Chce to ovoce, chce to zeleninu, chce to vyvážený jídelníček.

Samozřejmostí je dostatečný a kvalitní spánek. Někomu stačí spát 6 hodin denně, někdo jich potřebuje 9 – čas je u lidí různý a měla bys sama na sobě vypozorovat, po kolika hodinách spánku se cítíš odpočatě.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Můj boj s pigmentovými flíčky
Prodluž perfektní vzhled svého make-upu
Je báze pod make-up dobrá investice?

Další faktory, které tvorbu kruhů pod očima ovlivňují, je stres, celkový životní styl, dokonce i některé alergické reakce ti mohou způsobit oteklé oči a typické váčky po probuzení.

Jak se kruhů zbavit?

Samozřejmě je pochopitelné, že ne vždy je možné dodržet všechny výše zmíněné věci – ne vždycky můžeš spát 8 hodin a jednou za čas se stresujeme snad každý.

Skvělý domácí recept proti kruhům pod očima je heřmánkový čaj v klasických čajových pytlících. Uvař si vodu, dva pytlíky jí zalij (neslaď) a teprve po vychladnutí přilož na oči a pár minutek je tam nech. Heřmánek má na únavu celkově dobré účinky. Stejně tak ti mohou pomoci plátky okurky, které podporují svěžest pleti. Je ale důležité, aby okurka byla čerstvá a dobře omytá.

 

Okurková maska
Okurka je tradičním bojovníkem proti kruhům pod očima. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Kosmetické řešení a produkt, který by neměl chybět v tvé kosmetické taštičce, je korektor. Barva korektoru by měla být alespoň o odstín světlejší, než je tvoje pleť a po aplikaci ho lehce vťukej pod oči a přepudruj (už barvou, která odpovídá tvé pleti). Samozřejmě bys neměla vynechávat make-up, který se s korektorem skvěle doplní.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
První pomoc: Poraďte si s kruhy pod očima i roztřepenými nehty
Jarní trendy: Móda, líčení, kondice!

V případě, že skutečně trpíš na velké a viditelné kruhy pod očima, které se nedaří ani pořádně zamaskovat a tvoří se takřka bez příčiny, je vhodné navštívit buď lékaře, který by ti mohl pomoci, nebo lékárnu.8 hlasů
Vaše hodnocení