Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Léto je tady a před mnohými z nás nastává otázka, jak si správně vybrat plavky. Ačkoliv jsou plavky více méně titěrným kouskem oděvu, může hrát v našem konečném vzhledu zásadní roli.

Jak si správně vybrat plavky: Manuál pro každou postavu

Plavky 2014
zdroj: NewYorker Plavky 2014
aktualizováno 05.07.2014, 15:55 | 05.07.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Léto je tady a před mnohými z nás nastává otázka, jak si správně vybrat plavky. Ačkoliv jsou plavky více méně titěrným kouskem oděvu, může hrát v našem konečném vzhledu zásadní roli.

Ať už jste se celé jaro trápily v posilovně nebo ne, správný střih plavek dokáže vykouzlit krásnější postavu. Při výběru plavek je zásadní uvědomit si, jaký mám typ postavy, jaké jsou mé přednosti a co bych raději skryla. Všeobecně se rozlišuje několik základních typů ženských postav, a to chlapecká nebo-li sportovní, typ jablko, typ přesýpacích hodin a nejběžnější typ hruška.

 

Plavky pro chlapeckou nebo sportovní postavu


Už z označení je jasné, že se jedná o postavu s úzkými boky a malým poprsím. Ženám s touto postavou budou slušet plavky s menší nohavičkou, ale mohou volit téměř ze všech tvarů spodních dílů. Svou pozornost by však měly zaměřit na vrchní díl. „Pro optické zvětšení objemu poprsí sáhněte po plavkách s třásněmi, volánky a velkými vzory. Výhodou chlapecké postavy je, že můžete zvolit jak podprsenku se šňůrkami, tak i bez ní. Asymetrické plavky v celku jsou také vhodné,“ říká Monika Janotová, módní odbornice značky Gate.

 

Trendy plavky 2014 - 4
Růžové se vzory, Jennyfer; vínové s kvetinovým vrškem, Timo; s třásněmi, Gate; modrobílé s volánem, Gate; vzorované, Jennyfer; modré, Timo. (Foto: Archiv firem)


Typ jablko


Tento typ postavy se často pyšní štíhlými nohami a větším poprsím. Má však tendenci přibírat v oblasti břicha. Máte-li větší bříško, sáhněte po stahovacích plavkách v celku, které budou mít kostice v podprsence, nebo jen zvolte spodní díl s vyšším lemem. U většího poprsí vždy dbejte o jeho správnou podporu, kostice a silnější ramínka jsou základ. Vyhněte se módnímu zavazování za krk, ušetříte si tak bolesti šíje.

 

Trendy plavky 2014 - 2
Růžovočerné, Timo; vínové s květinovým vrškem, Timo; květinové, Timo; s mořem, Jennyfer; leopardí, Timo; zebrované, Jennyfer. (Foto: Archiv firem)


Přesýpací hodiny


Adorovaný tvar postavy, kterou se pyšnila Marilyn Monroe, a který je považovaný za ideál krásy, má málokterá z nás. Štíhlý pas a výrazné boky jsou hlavními přednostmi tohoto typu. Budou vám slušet jak retro plavky s větším spodním dílem, tak i plavky se šňůrkovým zavazováním na bocích. Sexy na vás budou také vypadat úzké černé jednodílné plavky.

 

Trendy plavky 2014 - 5
Tmavomodré, Timo; růžové s puntíky, Timo; zelenomodré, Timo; růžové s nápisem, Gate; zebrované, Jennyfer; metalické, Gate. (Foto: Archiv firem)


PŘEČTI SI TAKÉ:

Co přes plavky, když se jen v nich necítíš v pohodě?
Na co dávat pozor při výběru plavek?
Jak rychle zhubnout do plavek za pouhé 4 týdny


Typ hruška


Nejběžnější typ postavy dnešních žen se vyznačuje štíhlým bříškem, ale širšími boky a stehny, kde také nejčastěji přibírá. Spodní díl volte s vyšším lemem a větším vykrojením, opticky vám prodlouží nohy. Vrchní díl plavek by měl mít vždy zavazování za krk, rozšíříte si tak ramena a zharmonizujete celý vzhled. Této postavě příliš nelichotí plavky v celku.

 

Trendy plavky 2014 - 3
Růžové s páskem a květinovým vrškem, Timo; modré, Timo; vínové s květinovým vrškem, Timo; proužkované, Gate; zelené, Jennyfer; se svislými pruhy a síťováním, Gate. (Foto: Archiv firem)


„K plavkám dnes neodmyslitelně patří doplňky, jako jsou parea, šátky, které si můžete uvazovat na několik způsobů, ponča z lehkých materiálů a propínací košile,“ dodává Monika Janotová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vlaďka Erbová na dovolené: Ukázala dokonalé tělo

Královna přehlídkových mol a kokainu Kate Moss v plavkách: Není to hitparáda...6 hlasů
Vaše hodnocení