Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ženy milují kabelky, bez nich si to asi žádná neumí představit. Je to doplněk, který mnohdy vévodí celému outfitu, umí kouzlit s postavou a zároveň skrývá i jistá tajemství. Při výběru kabelky byste neměla brát na začátku jako hlavní kritérium mód...

Jak si vybrat kabelku? 6 žhavých trendů

Kabelka
zdroj: oficiální zdroj Kabelka
aktualizováno 15.10.2014, 14:35 | 15.10.2014, 14:35 | Krasna.cz/trm

Ženy milují kabelky, bez nich si to asi žádná neumí představit. Je to doplněk, který mnohdy vévodí celému outfitu, umí kouzlit s postavou a zároveň skrývá i jistá tajemství. Při výběru kabelky byste neměla brát na začátku jako hlavní kritérium módní trendy, důležité je, aby se vám kabelka líbila, lichotila vaší postavě, byla pro vás praktická a měla jste ji s čím sladit.

Podle čeho ale vybrat správnou kabelku pro vás? Poradíme vám!

 

Podle příležitosti

 

Měla byste mít jinou kabelku do zaměstnání a jinou na společenské akce. Tu, kterou používáte častěji, byste měla vybírat co nepraktičtější. Měla by vás ochránit před kapsáři, proto volte tu, která bude mít víc kapes a bude na zip či jiné zavírání.

 

Crossbody kabelka přes rameno je praktická, vejde se do ní hodně věcí a nikde vám nepřekáží:

 

Módní kabelky - 4
Hnědo-tyrkasová, Desigual, 1450 Kč, dostupné na differentfashion.cz; medová, Xti, 999 Kč, dostupné na zoot.cz; hnědá s ornamenty, Desigual, 1580 Kč, dostupné na differentfashion.cz; modré, LeSands, 929 Kč, dostupné na modnidoplnky.cz; červená, Doca, 1087 Kč, dostupné na modnidoplnky.cz; pruhovaná, Dara bags, 1399 Kč, dostupné na zoot.cz (Foto: Archiv firem)

 

Kabelku do společnosti si vyberte podle toho, jaké máte šaty. Nejlepší variantou je takzvané psaníčko, které se akorát vejde do ruky a zároveň je tam dost místa na nezbytné věci. Pokud nemůžete sehnat shodnou barvu, jako mají vaše šaty, sáhněte po univerzální barvě, jakou je třeba černá.

 

Psaníčko se hodí pro společenské příležitosti:

 

Módní kabelky - 3
Tmavě hnědé, Doca, 1179 Kč, dostupné na modnidoplnky.cz; modré, Bulaggi, 1019 Kč, dostupné na modnidoplnky.cz; s vlajkou, CCC, 499 Kč; bílé s cvočky, Stilago, 1317 Kč; s čero-bílým vrškem, OJJU, 1999 Kč, dostupné na zoot.cz; červené sametové, VictoriaDelef, 1099 Kč, dostupé na zoot.cz (Foto: Archiv firem)

 

Podle postavy

 

Pokud jste vysoká a štíhlá, nejlepší volbou pro vás jsou oválné nebo čtvercové kabelky. Na ženskosti vám dodá taška z měkkého materiálu. Oblým tvarům lichotí spíš hranaté kabelky a chlapecké figuře zase ty zaoblené. Jestli nosíte kabelku na rameni, pamatujte, nikdy by neměla překrývat oblast boků. Pokud to bude tedy možné, zkraťte si délku tak, aby kabelka končila v oblasti pasu.

 

Obdélníkové kabelky jsou elegantní klasikou a sluší i baculatější postavě:

 

Módní kabelky - 2
Kostičkovaná, Dakine, koupíš na modnidoplnky.cz; vínová lesklá, Bulaggi, 2199 Kč; čevená, BettyBarclay, koupíš na mall.cz; se zvířecími vzory, Victoria Delef, 799 Kč, koupíš na zoot.cz; černá puntíkatá, Candy Flower, 1380 Kč, koupíš na modnidoplnky.cz; hnedá s uchem, Victoria Delef, 789 Kč, koupíš na zoot.cz (Foto: Archiv firem)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co pořídit ve výprodejích? Kabelky, které nejvíc frčí
Kabelka prozradí, jaká vlastně jsi
Správná kabelka tě rychle zeštíhlí

 

Podle barvy

 

Barva je velmi individuální záležitostí. Záleží na vkusu i ročním období. Podzimu dominují spíše přírodní odstíny, v létě naopak můžete zářit. Ve vaší sbírce by ale rozhodně neměla chybět nesmrtelná černá, kterou můžete využít pro různé příležitosti. A zapomeňte na přísné pravidlo, že kabelka a obuv musí být tón v tónu. Aktuální trend je mnohem uvolněnější a přeje i velice kontrastním spojením. Sáhnete-li po kabelce s výrazným grafickým vzorem, nikdy neuděláte chybu, obléknete-li si jednobarevný a střihově minimalistický model. Celoroční pravidlo zní: čím výraznější kabelka, tím jednodušší outfit.

 

Pokud se bojíte barev a výrazných vzorů, volte je v kombinaci s menším rozměrem kabelky - nebude tolik nápadná:

 

Módní kabelky - 1
S holčičkou, Santoro, 1400 Kč, koupíš na differentfashion.cz; zebrovaná, Stilago, 1499 Kč; strakatá, Desigual, 1990 Kč, koupíš na differentashion.cz; medová, Stilago, 1799 Kč; s mašlí, SnnaSmith, koupíš na mall.cz; černobílá, DSUK, 1299 Kč, koupíš na zoot.cz (Foto: Archiv firem)

 


Pro volný čas

 

Pro volný čas vyčleňte speciální výbavu. Výlety do přírody, procházky městem s kamarádkou nebo třeba lehký víkendový nákup se jistě obejde bez vaší oblíbené kabelky. Batohy už dávno nejsou nudnými společníky. Díky barevným designům a zajímavým detailům je klidně za kabelku občas vyměňte. Ulevíte zádům a překvapíte okolí.

 

Batoh je nejpohodlnější, na volný čas je to skvělá volba:

 

 

Módní kabelky - 6
Barevný, Desigual, 1320 Kč, dostupné na differentfashion.cz; černý, CCC, 899 Kč; modro-černý, Desigual, 2309 Kč, dostupné na modnidoplnky.cz; hnědý, Xti, 1339 Kč, dostupné na zoot.cz; s řemínkem, OJJU, 2499 Kč, dostupné na zoot.cz; černobílý pruhovaný, Steve Maffen, 1199 Kč, dostupné na zoot.cz (Foto: Archiv firem)

 

Anketa
Nosíš častěji batoh nebo kabelku?
255 hlasů
Batoh.
264 hlasů
Kabelku.
Hlasovalo 538 lidí
 

 

Pokud se vám k outfitu batoh nehodí, ale potřebujete prostor, zvolně městský shopper, do kterého se vejde vše, nač si vzpomenete:
 

Módní kabelky - 5
Zelená, Michael Kors, 8579 Kč, dostupné na modnidoplnky.cz; lososová, Il Tutto, 6990 Kč; červená, Michael Kors, 6999 Kč, dostupné na modnidoplnky.cz; béžová, LYDC, 1299 Kč, dostupné na zoot.cz, červeno-černá, Puma, 1299 Kč, žlutá, OJJU, 1499 Kč, dostupné na zoot.cz (Foto: Archiv firem)4 hlasů
Vaše hodnocení