Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Plavky jsou stejně jako kalhotky, podprsenky a celkově spodní prádlo velmi důležitou součástí dívčího šatníku. Snad každá slečna už byla někdy na plavání, ať už se školou, s kamarádkami či s přítelem.

Jak si správně vybrat plavky

Plavky 2011
zdroj: Victoria´s Secret Plavky 2011
aktualizováno 22.03.2011, 00:21 | 22.03.2011, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Plavky jsou stejně jako kalhotky, podprsenky a celkově spodní prádlo velmi důležitou součástí dívčího šatníku. Snad každá slečna už byla někdy na plavání, ať už se školou, s kamarádkami či s přítelem.

A stejně jako v normálním oblečení, i v tom do bazénu nebo k moři, si chceme připadat krásné a chceme potlačit naše nedostatky a ukázat své přednosti. To je hlavní princip a tvůj první úkol při vybírání těch správných plavek. Musíš si uvědomit, jaká jsou tvá tělesné pro a proti, zda máš velká prsa, krásný tvar zadečku, široké boky apod. Na tom se výběr plavek zakládá, klidně se zeptej kamarádky, co si myslí, že je na tvém těle hezké, co bys měla zvýraznit.

 

Kde plavky koupit? Na výběr máš jak kamenné obchody, tak internetové e-shopy, které ti může většina obchodů nabídnout. Kamenné obchody mají samozřejmě tu výhodu, že si přímo tam můžeš vybrané plavky vyzkoušet a zvážit, kterou jsou lepší a které se ti líbí víc. Na internetu si musíš dát pozor na výběr velikosti – většinou má každý obchod svoji tabulku velikostí, kde tě přesně nasměrují, jak a kde se změřit.

 

Plavky 2011
Litex si libuje v květinových vzorech a výrazných barvách. (Foto: Oficiální zdroj)

 

Co se týče barvy plavek, tak slečny se světlou, nebo dokonce přímo bledou pletí, by se měly vyhnout jasným svítivým barvičkám. Pokud jsi to i ty, rozhodně se vyhni černé, bílé nebo jasně žluté. Hodit se k tobě budou spíše přírodnější odstíny teplejších barev, jako je oranžová, odstín hnědé, hnědo-béžové, ale klidně můžeš vyzkoušet i tyrkysovou či růžovou. Slečny s tmavší pletí se nemusí bát skoro ničeho. Mohou zvolit jak zmíněnou černou a bílou, ale i pastelové barvy, které svítí už na dálku.

 

Pokud tě trápí menší prsa (na to si stěžuje mnoho slečen), tak se vyrábí speciální push up podprsenky, které tvá prsa podepřou a dotvarují. Vol vrchní díl plavek s co nejvýraznějším vzorováním, co nejbarevnější. Nic nezkazíš ani s příčnými pruhy či tvarem trojúhelníčků.

 

Trápí tě široké boky? Vsaď všechno na co nejméně výrazné kalhotky bez motivů, které nemají být moc vysoko posazené, a výraznou podprsenku.

 

Plavky 2011
Pro nedokonalosti postavy jsou ideální tankini, které schovají přebytečné špíčky. V módním zebrovaném vzoru je ve své kolekci má Victoria's Secret. (Foto: Victoria´s Secret)

 

S nevytvarovaným, vytahaným nebo trošku větším bříškem zkus jednodílné plavky, které velké bříško krásně maskují, nebo třeba tankini (plavky ve tvaru kalhotek a tílka). Pokud jsi ale i přes to fanouškem dvoudílných plavek, tak se snaž vybrat si kalhotky s vyšším pasem.

 

Připadá ti brzo psát v březnu o plavkách? Už na začátku jara si ale můžeš vybrat z nových kolekcí plavek určených pro rok 2011. Např. takové značky jako je Litex nebo Victoria Secret už své plavky mají dávno na trhu v prodeji a čím dřív si plavky koupíš, tím budeš mít v létě méně starostí. Navíc máš teď víc možností výběru, a pokud bys čekala až na prázdniny, možná na tebe v obchodech žádné zajímavé střihy nezbydou.

 

A jaké jsou trendy plavek roku 2011? U Victoria Secret můžeš najít plavky s velice výraznými motivy, se šňůrkami na bocích, zdobené motivy proužků. Snaží se nepropagovat pouze dvoudílné plavky, ale do své kolekce zařadili i plavky jednodílné a tankini. Značka Litex opět dává přednost květinovým motivům, dále zvířecí vzory, jako jsou tygří či zebří proužky. K plavkám si můžeš koupit i kšilt se stejnými motivy, s kterým budeš určitě in.


Plavky 2011 se řídí mottem „Čím barevnější a výraznější, tím lepší“. Takže se neboj barev ani ty!

 

Další články autorky Mersmerize najdeš na prodivky.tomsh.cz.6 hlasů
Vaše hodnocení