Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Líbí se ti nalíčení celebrit, ale ať děláš, co děláš, nikdy se ti nic podobného nepovede? Poradíme ti, jak na to.

Jak správně na oční linky

Líčení očí
zdroj: Thinkstockphotos Líčení očí
aktualizováno 01.09.2014, 18:08 | 01.09.2014, 18:03 | tej

Líbí se ti nalíčení celebrit, ale ať děláš, co děláš, nikdy se ti nic podobného nepovede? Poradíme ti, jak na to.

Oční linky dokáží s okem hotové divy, když ovšem víš, jak na to. Umí opticky oko zvětšit, zúžit či zvýraznit. Linky nejsou náročné, ale vyžadují určitý trénink. Neboj se proto vyhradit si dostatek času a linky zkoušet. Prozradíme ti pár triků.

 

Jaké linky existují?

 

Smyslnou linku nad okem vytvoříš velkým množstvím druhů linek. Mezi nejčastější se řadí kajalová tužka na oči. Vyrábí se buď ve tvaru klasické tužky a musíš jí často ořezávat, nebo ve vysunovací formě.

 

Kouzlení s očními linkami - 4
(Foto: Archiv firem)

 

Dalším druhem jsou tekuté oční linky, které jsou sice trvalejší a nerozmazávají se, ale jejich aplikace je trochu těžší. Je proto lepší začínat s kajalovou tužkou. Další možnou a rozhodně pěknou variantou jsou oční stíny. Vytvoř z nich slabou linku pro přirozenější vzhled a jemně ji prsty rozetři. Uvidíš, že je to velmi pěkné.


Jak vypadají na očích linky gelové, tekuté i v tužce, zjistíš v následujícím videu.

 

 

Delší výdrž očních linek

 

Chceš, aby ti linka vydržela co nejdéle? Potom záleží nejen na tužce, ale také na dalším líčení. Používáš make-up? V tom případě začni bází pod make-up (nanes trochu i na oční víčko), přetři rovnoměrnou vrstvou make-upu, pořádně popudruj, nanes oční stíny a teprve na závěr oční linky. Řasenku si nechej až úplně nakonec. Jestli make-up nepoužíváš, nanes na obličej trochu krému, popudruj (i oční víčka), nanes stíny (jestli chceš) a linku na oči.

 

Jak na správnou linku?

 

Linka se má vždy nanášet směrem od vnitřního koutku. Nejlepší volbou je naučit se provádět linku jedním tahem. Pro začátek si můžeš udělat jemné tečky, a poté je spojit. Oko můžeš také jemně napnout druhou rukou, ale některé linky potom vypadají vrásčitě. Musíš vyzkoušet, jak je na tom tvá tužka.

 

Jak má linka vypadat?

 

U vnitřního koutku by měla být linka nejtenčí, veprostřed oka zase nejtlustší a pomalu se k vnějšímu koutku zužovat.

 

Líčení očí - 6
(Foto: Facebook official)

 

Spodní víčko

 

Na spodní víčko linky nanášet vůbec nemusíš, případně pouze velmi jemně. Linka by měla být opravdu tenká a vést rovnoměrně s řasami. Rozhodně se na spodní linky nedoporučují tekuté linky. Mnohem vhodnější je kajalová tužka nebo stíny.


Denní líčení versus večerní líčení

 

Ve dne by měla být linka jemnější a začínat i končit s řasami. Jestli chceš použít večerní líčení, můžeš konec linky trochu protáhnout. „Ocásek“ by však měl být jemný a velmi tenký. Můžeš také oba konce linky doplnit o kousek spodního víčka. Na večerním líčení se neboj improvizovat s barvami a tloušťkou linky. Sama nejlépe poznáš, co ti sluší nejvíce.
 5 hlasů
Vaše hodnocení