Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tvářenku mnoho z nás nepoužívá právě z obavy, aby výsledek nebyl spíš k smíchu, než ku prospěchu věci. Nechej si poradit od profesionálního vizážisty Jonase Wrammela.

Jak správně na tvářenku? Profi rady

Jak správně na tvářenku - 6
zdroj: Archiv firem Jak správně na tvářenku - 6
aktualizováno 17.12.2012, 00:00 | 17.12.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Tvářenku mnoho z nás nepoužívá právě z obavy, aby výsledek nebyl spíš k smíchu, než ku prospěchu věci. Nechej si poradit od profesionálního vizážisty Jonase Wrammela.

Na tvářenku nedají mnohé ženy a dívky dopustit, protože dokáže skvěle prozářit, dodat tváři svěžest a ženskost. Ovšem jen v okamžiku, když víš, kam zdravíčko patří – a v jakém množství. Jinak budeš vypadat spíš jako pověstná Marfuša z Mrazíka.

 

Nechali jsme si poradit od vizážisty značky Oriflame Jonase Wrammela.

 

Vysoké lícní kosti

 

"Stiskněte vlákna štětce, abyste vytvořila ostrý okraj. Namalujte linku od středu ucha až ke koutku rtů. Vytvořenou linku pak vytvarujte a rozetřete rozmáchlým tahem štětcem směrem vzhůru," radí majitelkám vysokých lícní kostí. Vznikne tak hladký, zvýrazňující efekt.

 

Jak správně na tvářenku - 6
(Foto: Archiv firem)

 

Perfektní tvar

Pokud máš symetrický obličej, máš v líčení tvářenkou naprosto volnou ruku. "Tvářenku můžete používat různým způsobem, abyste vytvořila bezvadně vytvarovaný a souměrný efekt," vysvětluje vizážista a přidává osvědčený tip. "Nanesením tvářenky těsně pod linii čelisti podtrhnete přirozené stíny a čelist bude vypadat velmi pevně a zvýrazněně."

 

Jak správně na tvářenku - 12
Při nanášení pudrové tvářenky pozor, ať ze štětce neopadá, kam nemá, a nepokazí ti pracně vytvořený make-up. (Foto: Archiv firem)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Štíhlejší obličej jen díky make-upu!
Najdi svou ideální barvu líčení
Tvářenka pro tvůj perfektní podzimní look

 

Příliš široký obličej

 

Je tvůj obličej kulatý, příliš široký, postrádá dívčí jemnost? Tvářenkou ho snadno opticky zúžíš. "Obličej opticky zúžíte nanesením malého množství tvářenky na spánky," prozrazuje vizážista svůj trik.

 

Jak správně na tvářenku - 8
Dobře nanesená tvářenka opticky zeštíhlí příliš buclatý obličej. (Foto: Archiv firem)

 

Výraznější oči

 

Tvářenka nepatří nutně jen na tvář. Neboj se zamířit i trochu výš než obvykle. "Pro lépe vytvarovaný a otevřenější pohled naneste dotek tvářenky těsně pod oční oblouk. Oči tak zvýrazníte," vyzívá vizážista značky Oriflame.

 

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Doma.cz radí:

Uhrančivé líčení, které zmáknete za 5 minut!
Používáte při líčení pudr? 4 důvody, proč byste měly

 

Zdravý, svěží efekt


Chceš svou tvář zvýraznit a dodat jí i teď v zimě zdravější a svěžejší dojem? "Jablíčka tváří nejlépe zvýrazníte úsměvem, líčení pak bude přesnější. Abyste se vyhnula nepřirozenému vzhledu, opatrně zvýrazněte tváře jemným, nepravidelným ťukáním štětcem," dodává k technice líčení.

 

Jak správně na tvářenku - 13
Tón tvářenky vybírej podle odstínu tvé pokožky. (Foto: Archiv firem)

 

 


Zvýrazni svou přirozenou krásu a barevný tón pleti zdravíčkem. Vyzkoušej například tvářenku Perfect Blush Oriflame Beauty (5 g, 259 Kč) v odstínech Fresh Pink, Classic Rose a Glowing Peach. Delikátní hebká textura vymodeluje obličej a proteplí a projasní tváře. Navíc zmírní viditelnost jemných linek.

 

Nezapomínej také na kvalitní štětec. Ideální je speciální kulatý štětec přímo na tvářenku, který ji nanese rovnoměrně. Malinký štěteček, který je často součástí balení, je nepřesný, nemusíš trefit obě tváře stejně a celý dojem to může pokazit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyber si svoje štětce
Kosmetické pomůcky a jejich údržba

 

Jak správně na tvářenku - 2
Velký kulatý štětec je na nanášení tvářenky ideální. (Foto: Archiv firem)3 hlasů
Vaše hodnocení