Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Řasy často bývají opomíjenou součástí naši krásy. Proč? Vždyť i když jsou maličké, jsou stejně důležité jako pleť nebo vlasy.

Jak správně pečovat o řasy, aby byly krásné

Řasy
zdroj: Thinkstockphotos Řasy
aktualizováno 21.02.2017, 17:29 | 21.02.2017, 17:29 | Krásná.cz/Mersmerize

Řasy často bývají opomíjenou součástí naši krásy. Proč? Vždyť i když jsou maličké, jsou stejně důležité jako pleť nebo vlasy.

Stačí, když si řasy ze svého obličeje odmyslíš, a určitě si dokážeš představit, že oči by bez nich vypadaly poměrně nehezky. Proto je dobré dopřát řasám nějakou péči, i když řasy samy o sobě nejsou nijak náročné. Jednou za čas jim dodej výživu, zapřemýšlej nad tím, jestli používáš kvalitní řasenku a jestli jsou řasy v takovém stavu, v kterém by měly být.

Vyživujeme řasy

Celková výživa našeho těla je důležitá. Ovlivňuje stav naší pleť, postavu a samozřejmě i řasy. Pokud je máš řídké nebo ti ve velkém množství vypadávají, může to mít příčinu právě v nevyvážené stravě. Snaž se místo mastného a tučného do svého jídelníčku zařadit hodně ovoce a zeleniny, samozřejmostí jsou sacharidy a bílkoviny, které by tvé tělo nemělo postrádat.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TESTUJEME: Sérum pro růst řas
Trápí tě krátké, nevzhledné řasy? Mám řešení
Jak na krásné oddělené řasy?

Pokud chceš svým řasám dopřát skutečně něco speciálního, kup si v lékárně kapsle vitaminu E. Ty můžeš klasicky polykat a vyživovat tak celé tělo, nebo se dají propíchnout a menší množství je možno aplikovat přímo na řasy – znamená to okamžitou výživu. Skvělým pomocníkem je také ricinový olej, který se dá taktéž pořídit v lékárně a opatrně vtírat do řas. Pokud nemáš možnost ho koupit, další variantou je panenský olivový olej – oba ale působí až po delší době užívání, tudíž výsledky neuvidíš ze dne na den.

Speciální řasenky

Pokud si mermomocí chceš líčit řasy, porozhlédni se pořádně v drogeriích a kup si vyživovací řasenku, které jsou k řasám šetrnější než ty klasické. Dříve byly vyživovací řasenky hlavně gelové, průhledné a ty spousta dívek nechtěla používat kvůli tomu, že nebarvily a že nevytvořily efekt dlouhých řas. V dnešní době můžeš koupit vyživovací řasenku i v klasické černé barvě.

 

Řasenka
Výživu můžeš nanést přímo na řasy - vyživovací řasenkou. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Určitě by ses ale měla vyhnout dennímu používání voděodolné řasenky. Řasy zatěžuje více než ta klasická smývatelná a samozřejmě se hůře odličuje – tudíž se řasy lámou a vypadávají mnohem více než s jinými druhy. Proto je lepší používat ji jen výjimečně, tedy na dovolené či v náročných situacích.

Odličování

To je hrozně důležité, stejně tak jako je důležité odličovat pleť. Jakmile na řasách budeš mít nános černé a půjdeš s tím i spát, řasy to negativně ovlivní, budou slabší a samozřejmě budou vypadávat. Ještě horší věc je, když se někdo neodlíčí ani ráno a hned na starou řasenku nanáší novou vrstvu. Řasám tím hodně ublížíš, navíc nový make-up nebude dokonalý, řasenka, která je špatně (nebo vůbec) odlíčená, se drolí, a to rozhodně není na pohled nic pěkného.

 

Odlíčení
Tím, že si řasy neodličuješ, způsobíš, že se budou lámat. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jako vlasy

Řasy rostou a obnovují se na stejném principu jako vlasy, jenže mnohem pomaleji. Proto si je nestříhej, nevytrhávej, snaž je co nejvíce šetřit, protože i když ti narostou, bude to trvat déle než u vlasů či chloupků. Nějaká ta řasa ti přes den vypadnout může, na tom není nic divného.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Oči jako dynamit: Řasenky a jejich desatero přikázání
Test řasenek: Která dělá maximální objem?

Třešnička na dortu


A jako třešnička na dortu je samozřejmě důležité i klasická řasenka, kterou používáš. Pokud máš kvalitní a dobře ji odličuješ, tak se nemáš čeho bát a jediné, na co by sis měla dát pozor (a co už tak nesouvisí s péčí, ale udělá to hodně), je správný výběr. Řasenka by neměla řasy slepovat, drolit se, opadávat, neměla by je zatěžovat a měla by sis vybírat podle toho, jaké jsou tvé přirozené řasy a jak bys je chtěla vylepšit.6 hlasů
Vaše hodnocení