Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nakoupila sis krásné spodní prádlo a nechceš si ho jen tak zničit? Poradíme ti, jak o něj správně pečovat.

Jak správně pečovat o spodní prádlo

aktualizováno 20.06.2012, 10:47 | 20.06.2012, 10:45 | tej

Nakoupila sis krásné spodní prádlo a nechceš si ho jen tak zničit? Poradíme ti, jak o něj správně pečovat.

Dnešní spodní prádlo je velmi citlivé. Všude samá krajka, satén, či mašlička a v pračce se to vše velmi snadno zničí. Jak se máš o své prádlo starat, aby ti vydrželo co nejdéle a navíc sloužilo tak, jak má? Poradím ti.

 

První použití

 

Koupila sis nové spodní prádlo a toužíš se v něm okamžitě předvést svému miláčkovi? Tohle ovšem rozhodně není dobrý nápad. Ve zkušebních kabinkách se sice má spodní prádlo zkoušet přes jiné a nikoliv na holé tělo, ale můžeš mít stoprocentní jistotu, že to všichni dodržují? Rozhodně to nestojí za riskování zdraví! Stačí, když spodní prádlo přepereš ručně a necháš uschnout. Tu chvilku to ještě vydržíš!

 

 

Prací sáčky

 

Pokud chceš vyprat podprsenku v pračce, pořiď si prací sáček, který ti ji ochrání. Zabrání tak zničení nejen látky, ale také zapínání a kostic, které se často zachytávají za háčky na pračce a snadněji se zničí. Jestli nemáš sáček, můžeš si zatím pomoct tím, že podprsenku aspoň zapneš.

 

Teplota vody

 

Teplota vody by rozhodně neměla být nijak vysoká a to ani v případě, že pereš bílé spodní prádlo. Většina novějších automatických praček je obdařena programem na spodní prádlo, ale rozhodně ho všechny nemají. Prvním krokem je volba vlažné vody, která by neměla přesáhnout teplotu 40°C. Rozhodně je dobré nepoužívat máchání, které spodní prádlo ničí nejvíce. Spodní prádlo lze snadno lehce vyždímat ručně, navíc schne mnohem rychleji, než prádlo ostatní. Nedávej ho ovšem na topení, ale raději ho pověs na věšák.

 

 

Prací prášek

 

Používej jemný prací prášek pro citlivou pokožku. Nejlepší volbou jsou prášky pro mimina, které jsou naprosto neškodné k pokožce. Mnoho pracích prostředků totiž vyvolá alergii na citlivých místech, což kalhotky rozhodně dokáží. Alergii nemusíš pocítit na ostatním prádle, i když tento prášek používáš denně. Jestli nosíš stahovací prádlo, neměla bys používat žádnou aviváž, ani tekutý prací prášek. Je lepší aviváž nepoužívat ani na syntetické prádlo. Klasické prací prostředky by se na spodní prádlo používat vůbec neměly.

 

Správná péče o spodní prádlo

 

Prádlo per vždy barevně rozdělené, aby sis bílé podprsenky neobarvila. V žádném případě se spodní prádlo nežehlí a to ani v případě, že máš žehličku na jemné tkaniny. Podprsenky s výztuží skladuj opatrně a nijak košíčky nepřelamuj.
 3 hlasů
Vaše hodnocení