Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš si koupit novou žehličku na vlasy, ale nevíš, podle čeho bys měla vybírat? Poradíme ti!

Jak správně vybírat žehličku na vlasy

aktualizováno 13.06.2012, 10:46 | 13.06.2012, 10:44 | tej

Chceš si koupit novou žehličku na vlasy, ale nevíš, podle čeho bys měla vybírat? Poradíme ti!

Na trhu najdeš opravdu hodně druhů a variant žehliček na vlasy. Jak ovšem poznáš, že je vybraná ta ideální právě pro tebe? Poradíme ti, podle čeho bys měla vybírat.

 

Typ vlasů

 

Jako první záleží na typu tvých vlasů. Jestli máš vlasy husté a kudrnaté, potom se ti vyplatí pořídit si spíš širší žehličku. Jestli jsou jemné a chtěla bys s žehličkou vytvořit i lokny, potom sáhni raději po užší. Ideální žehlička má plochu širokou přibližně tři centimetry.

 

 

Povrch destiček

 

Druhým základním krokem je volba povrchu žehlicích destiček. Pokud můžeš, nekupuj si kovový povrch, protože není k vlasům vůbec šetrný. Mezi nejčastěji používané povrchy patří teflon, keramika, turmalín, sklokeramika a mramor. Je vhodné pořídit si žehličku, která má více vrstev skombinovaných z těchto látek.

 

Teplota

 

Skvělou funkcí, kterou dnes ovládá většina žehliček, je nastavení teploty. Pokud máš vlasy jemné, bohatě ti postačí nižší teplota. Není dobré žehlit vlasy neustále na nejvyšší teplotu, protože se tak ničí mnohem snadněji. Vysoká teplota je určená spíše pro dívky, které mají opravdu hodně kudrnaté vlasy, ale i tak je na místě, abys občas zvolila nižší teplotu. V každém případě bys neměla vlasy žehlit bez přípravků s termo ochranou. Je vhodné také pořídit žehličku, která při dosažení této teploty přestane dál hřát a nepřehřívá se.


Displej

 

Většina lepších žehliček je dnes vybavena displejem, který ti ukazuje, zda je žehlička již zahřátá a na kolik stupňů. Displej je v podstatě zbytečný, a pokud máš žehličku bez něj, tak se rozhodně nic neděje.

 

 

Rychlost zahřívání

 

Tato funkce je velmi důležitá, zejména po ránu, kdy nemáš zrovna moc času nazbyt. Dobré žehličky se nahřívají okolo deseti vteřin, což je ideální doba.


Další nezbytnosti

 

Mezi méně důležitou, ale přesto důležitou věc patří délka kabelu. Je lepší volit delší, než doma zjistit, že nedosáhneš k zrcadlu. Některé žehličky jsou také vybaveny speciální emulzí, která se během žehlení uvolňuje do vlasů. Dobré jsou také žehličky s Iontec funkcí, která ti při žehlení do vlasů dává uvolněné ionty, čímž je chrání a dodává jim lesk. Mezi další nezbytnost patří obal na žehličku a tepluvzdorná podložka.
 3 hlasů
Vaše hodnocení