Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Aby slunce neškodilo, ale bylo naší kráse ku prospěchu.

Jak v létě nejlépe chránit pokožku?

Opalování - 4
zdroj: Thinkstockphotos Opalování - 4
aktualizováno 05.06.2014, 00:00 | 05.06.2014, 00:01 | Krasna.cz/trm

Aby slunce neškodilo, ale bylo naší kráse ku prospěchu.

V létě je velmi příjemné jen tak ležet na pláži a nechat se zahřívat slunečními paprsky, které sice dokáží pokožce dodat krásný bronz i potřebný vitamín D, ale také bohužel s sebou přinášejí škodlivé UVA a UVB záření. Každý ví, že se má mazat opalovacím krémem, ale je důležité vědět jaký ochranný faktor je pro nás nejlepší, jakou kosmetiku používat a jak správně pečovat o pokožku pleti. Přinášíme vám praktické letní tipy, jak se správně starat o pleť v letních měsících.

 

Pozor na vrásky


Chránit před slunečními paprsky byste měli nejen své tělo, ale i tvář, pokud nechcete ve čtyřiceti letech vypadat na šedesát. Opalovací krémy si nechte na tělo a na obličej používejte krémy určené pouze na tvář. Existují speciální ochranné a hydratační opalovací krémy na obličej. Koupit si také můžete hydratační krém s vysokou UVA a UVB ochranou.

 

Opalování
(Foto: oficiální zdroj)

 

Mějte vždy u sebe i tyčinku na rty. Krémy používejte, i pokud je pod mrakem. Sluneční paprsky mohou škodit i přes zamračenou oblohu. Nemáte-li krém, použijte make-up nebo pudr se sluneční ochranou. Důležité je také nosit kvalitní sluneční brýle. Praktický tip: Nechcete-li utrácet za drahé brýle a přesto chcete být dobře chráněná před sluníčkem, kupte si levnější brýle a pak si u optika nechte vyměnit skla za ty s kvalitnějším UV faktorem. Výměna přijde cca na 400 korun.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Už víš všechno o krémech na opalování? Tohle nezapomeň!
Opalování nahoře bez? Tvá prsa ve smrtelném nebezpečí
Prodluž si opálení až do podzimu


Voděodolné přípravky nejsou na celý den


Jedete-li v autě nebo autobuse, nezapomínejte, že sluneční paprsky škodí i přes zavřené okno. Tím si teda nejsem moc jistý…Buďte proto dokonale chráněni. Voděodolné opalovací krémy jsou velmi praktické, protože vás chrání při pobytu ve vodě. Ale po osušení je potřeba se natřít znova, především v časnějších odpoledních hodinách. „Pokud jste u moře, tak by ochranný faktor neměl být nikdy menší než 15, i když patříte k jedincům s tmavou pokožkou. Krém si nanášejte minimálně 20 minut před sluněním, aby měl dostatek času se vstřebat. Nanesení krému věnujte pečlivou pozornost, celé tělo byste si měla mazat minimálně 10 minut,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z internetového obchodu Krasa.cz. Nezapomínejte na ušní boltce, kolena, předloktí, prsty u nohou. Pokud nejdete do vody, tak byste měli krém obnovovat zhruba každé dvě hodiny. Díky potu totiž ztrácí po určité době svojí účinnost.

 

Galerii chudáků, kteří ochranu při opalování podcenili, si můžete prohlédnout zde:

 

Fotogalerie

1 / 42 Otevřít fotogalerii

 

Na přímém sluníčku používejte na pleť faktor minimálně 50 nebo si zahráváte s předčasným stárnutím pleti. Dobrým doplňkem při slunění je také konzumace betakarotenu. Nechrání vás před spálením, ale připraví pokožku na slunění, prodlouží opálení a pomáhá ochránit proti působení volných radikálů, proti jejich škození také působí konzumace rajčat.0 hlasů
Vaše hodnocení