Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přijde vám, že v každých slunečních brýlích vypadáte jako mouchy? Pravděpodobně si vybíráte špatnou velikost a tvar, který nepasuje k vašemu obličeji. Podle čeho se řídit, aby pro vás bylo příští vybírání brýlí jednodušší a nemusely si vyzkoušet ú...

Jak vybrat správné sluneční brýle? Ne každé sluší ty kočičí nebo lennonky

sluneční brýle
zdroj: Getty Images sluneční brýle
aktualizováno 28.06.2019, 00:00 | 28.06.2019, 00:00 | Krásná.cz

Přijde vám, že v každých slunečních brýlích vypadáte jako mouchy? Pravděpodobně si vybíráte špatnou velikost a tvar, který nepasuje k vašemu obličeji. Podle čeho se řídit, aby pro vás bylo příští vybírání brýlí jednodušší a nemusely si vyzkoušet úplně všechny, než najdete ty pravé?

Ještě před nákupem slunečních brýlí byste měly zohlednit nejdřív styl oblékání. Pokud se vám hodně líbí kočičí tvar brýlí, uvědomte si, že takové budou vypadat zvláštně na někom, kdo se jinak obléká spíš sportovně. Lennonky zase budou slušet spíš umělecky zaměřeným dívkám, působí tak trochu uvolněně a bohémsky. Mimo to byste se měly zaměřit také na své rysy. Jestli vlastníte zřetelně řezané čelistní kosti, tak pro vás třeba pilotky nejspíš nebudou to pravé.  

 

sluneční brýle
(Foto: Getty Images)


Lennonky


Menší kulaté brýle, typické lennonky, v žádném případě nesluší dívkám s buclatějším obličejem nebo s výraznějšími tvářemi. Naopak by padly dívkám, které mají úzký obličej, dodaly by mu šmrnc a výsledný efekt by zjemnily. Na menší hlavě navíc hezky vyniknou.


Na druhou stranu obecně kulaté nebo oválné brýle sluší dívkám, které mají obličej víc do čtverce nebo zmíněné výrazné čelisti. Tyto dívky se nemusí bát ani různě barevných brýlí nebo těch s veselými ozdobami, třeba hravějšími obroučkami. Vaše rysy to zjemní a celkově zženští.

 

brýle
(Foto: Archiv firem)

 

* Úzké sluneční brýle v retro stylu, Mohito, 199 Kč
* Sluneční brýle Lennonky, Cropp, 129 Kč


Hranaté brýle


Tento druh brýlí s většími sklíčky bude vyhovovat dívkám, které mají zaoblený nebo širší obličej. Umí tvář lehce opticky zeštíhlit a také vám trochu dodají ostřeji řezané rysy. Nebudou moc slušet dívkám s trojúhelníkovým obličejem a vůbec všem, kteří mají výraznější spíš spodní část obličeje. Pokud se vám dole obličej rozšiřuje, věnujte pozornost také brýlím, které mají výraznější horní obrouček.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Největší mýty o slunečních brýlích: cena zaručuje kvalitu, čím tmavší skla, tím lepší, jedny brýle stačí
Výběr slunečních brýlí: Za stovku, nebo za tisíce?
Drsná pravda o slunečních brýlích: raději žádné než nekvalitní


Pilotky


Brýle, které jsou nahoře rovné a dole naopak zřetelně zaoblené, se nazývají pilotky. Dokážou vypadat decentně a velmi žensky, zvlášť ale na těch dívkách, které mají širší čelo a vystouplé lícní kostky. Dávají totiž důraz na spodní část tváří, a tak byste o nich neměly moc přemýšlet, pokud máte kulatý nebo hranatý obličej.

 

brýle
(Foto: Archiv firem)

 

* Retro sluneční brýle, Sinsay, 99 Kč
* Dámské sluneční brýle, Vans, 349 Kč


Kočičí brýle


Typ slunečních brýlí, který je ze stran zašpičatělý, nesluší každému. Pokud ale patříte mezi dívky, které si ho mohou dovolit, tak máte štěstí, protože i když mohou být lehce extravagantní, tak dodávají svým majitelkám styl. Takové brýle si mohou koupit všechny dívky s oválným obličejem, někdy také ty se srdcovým. Na kulatém obličeji vypadají trochu přísně. U každého čtvercového obličeje by sice nemusely vypadat špatně, pokud nemáte problém s tím, že v nich budete působit trochu drsňácky. 



0 hlasů
Vaše hodnocení