Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Oči jsou jedním z nejdominantnějších prvků našeho obličeje. Ne nadarmo se jim proto přezdívá „brána do duše“.

Jak vybrat stíny podle barvy očí?

Růžové líčení
zdroj: Thinkstockphotos Růžové líčení
aktualizováno 18.02.2019, 00:00 | 18.02.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Oči jsou jedním z nejdominantnějších prvků našeho obličeje. Ne nadarmo se jim proto přezdívá „brána do duše“.

Co ale dělat ve chvíli, kdy chceš své oči ještě víc podtrhnout? Jakou barvu zvolit a jakým se naopak obloukem vyhnout? Odpověď nalezneš v dnešním článku.

 

Modré oči


Modrá kukadla nejvíce podtrhnou všechny odstíny hnědé a je jedno, zda máš oči barvy pomněnek, či zamrzlého jezera o půlnoci. Kontrast vytvořený chladným podtónem modrých očí a stíny teplejších barev vytváří famózní kombinaci. Pro denní nošení zvol spíše střídmější odstíny, například broskvovou, oříškovou či starorůžovou. Večerní líčení modrých očí nádherně doplní odstíny barvy kovů, tedy zlatá a bronzová. Krok vedle neuděláš ale ani při sázce na tmavší šedé kouřovky.

 

 

Zelené oči


Zelené oči patří mezi nejtajemnější a nejvíce ojedinělou barvu očí na světě, proto není divu, že potřebují opravdu zazářit. Nejvíce tyto kukadla podtrhne bezesporu fialová a nezáleží na tom, jaký odstín. Pro světle zelené oči se hodí světlejší stíny, například levandulová. Tmavé oči naopak podtrhne nejlépe švestková. Pokud nejsi takový nadšenec výrazné fialové, ideální volbou pro tebe je například sytě růžová, modrá, projasnění dosáhneš ale i se světlejšími odstíny hnědé. Na večerní líčení jsou pro zelenoočky ideální barvy metalické, zlatá, stříbrná, ale i bronzová.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Barva očí prozradí, jaká jsi
Jak si opticky zvětšit nebo zmenšit oči?
RECENZE: Metalické stíny a tužky na oči od Dermacol!

 

Hnědé oči

 
Hnědé oči patří mezi nejčastější barvu očí ve střední Evropě, proto rozhodně není na škodu tato překrásná kukadla jakkoli zvýraznit. Jde to snadno, pro hnědoočky totiž existuje spousta kombinací a možností, jak to provést. Pro běžné denní nošení, které pouze decentně podtrhne, zvol odstíny béžové, meruňkové nebo zlatohnědé. Pokud se nebojíš experimentovat, rozhodně zkus tmavě modrou, tyrkysovou nebo jedově zelenou. U večerního líčení se naopak drž při zdi, světlejší stíny budou ve světle žárovek či svíček překrásně kontrastovat k tmavé barvě tvých kukadel.

 

 

Šedé oči


Šedé oči jsou na tom s volbou barevného spektra podobně, jako oči modré. Jejich chladný podtón a přirozené kovová barva přímo vybízí po zvýraznění teplejšími odstíny barev. Pro denní nošení ti budou ideálním pomocníkem hnědé barvičky, jako meruňková a oříšková, pokud máš ale chuť experimentovat, můžeš sáhnout třeba i po odstínech dočervena. Bude ti slušet cihlová, korálová, ale či jahodová. Na večer zvol výraznější barvy všech metalických stínů krom stříbrné, dále můžeš vyzkoušet třeba švestkovou nebo sytě modrou.

 

Jakou barvu očí máš ty?0 hlasů
Vaše hodnocení