Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přestože podzim bezesporu patří mezi nejkouzelnější období v roce, jistě na něm najdeme i nějaká negativa. Jedno z těch horších jsou sychravá a nevlídná rána zahrávající si s naší imunitou, náladou a, co si budeme povídat, i vzhledem.

Jak vybrat ten správný účes pro perfektní podzimní look?

Podzim
zdroj: oficiální zdroj Podzim
aktualizováno 28.09.2018, 00:05 | 28.09.2018, 00:05 | Krásná.cz

Přestože podzim bezesporu patří mezi nejkouzelnější období v roce, jistě na něm najdeme i nějaká negativa. Jedno z těch horších jsou sychravá a nevlídná rána zahrávající si s naší imunitou, náladou a, co si budeme povídat, i vzhledem.

Ta tam je každý den deset minut po opuštění domova pracně vytvořený make-up a účes. A zatímco, make-up lze většinou zachránit, vlasy po příchodu do práce dokáže zachránit jen fén či dostatek sponek. Jaký účes tedy v tomto období zvolit?

 

Styling začíná u šamponu


Zatímco v létě je u většiny patrná snaha vlasy co nejvíce vyživit, hydratovat a především zjemnit, v podzimních a zimních měsících mohou být příliš jemné vlasy na obtíž. Ty totiž mají tendence se více mastit, jsou rozlétané, elektrizují a po zmoknutí je mnohem těžší je následně upravit. Podzimní péče tedy začíná již u šamponu, který bychom měli volit s vědomím, že vlasy budeme mýt častěji. Co se kondicionéru týče, ten nanášejte vždy pouze na konečky vlasů, nikoli na pokožku hlavu. Tak rozčešete konečky a vlasy zároveň neztratí tolik požadovaný objem.


Správné fénování


Přestože je normálně doporučováno zkusit se obejít bez fénu na vlasy, v chladnějších měsících je jeho pravidelné užívání doslova nutnost. Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy, a pokud vám to čas dovolí, myjte si je až ráno před odchodem. Před samotným fénováním vlasy jemně rozčešte a vymačkejte z nich přebytečnou vodu. Následně aplikujte sérum pro ochranu před vysokými teplotami a znovu rozčešte pomocí hřebenu s širokými zuby. Poté můžete začít fénovat na střední až vysokou teplotu, ideálně jen za pomocí prstů. Když jsou vlasy ze dvou třetin suché, vezměte si na pomoc kartáč, znovu je rozčešte a rozdělte vlasy na dvě poloviny. Poté přichází na řadu studený vzduch fénu, který pomůže zafixovat vlasy do požadovaného tvaru.

 


Tip: Vlasy na temeni fénujte vždy směrem dozadu. Tuto část vlasů rozdělte na tři části, které postupně vysušte od zadních pramenů k předním. Tak docílíte požadovaného objemu a vlasy se následně dají upravit na jakoukoli stranu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vyrob si KOSMETICKÉ NEZBYTNOSTI, které ti zpříjemní podzim! DIY
TOP 30 potravin proti podzimní depresi a unavenému vzhledu
Na podzim se hubne samo! Triky, jak to půjde ještě lépe


Stylingové přípravky


Ať už se rozhodnete vyjít ven s vlasy rozpuštěnými nebo zvolíte jiný účes, pečlivě volte i stylingové přípravky. Většinou stačí celou hřívu jen zafixovat kvalitním lakem na vlasy bez nutnosti použití vosku či gelu. S lakem to ovšem nepřežeňte, stačí pouze malé množství. Vybírat můžete přípravek, který vlasům dodává objem a lesk, nelepí a chrání je proti vlhkosti.


Jaký účes tedy zvolit?


To, jaký účes zvolíte, se odvíjí zejména od toho, jak budete nadcházející den trávit. Víte-li, že budete celý den pobíhat venku a je pravděpodobné, že zmoknete, zvolte raději úhledný drdol nebo cop. To zabrání tomu, aby vlasy poletovaly a i při případném dešti zůstanou na místě.

 

Zkuste například opět módní retro drdol.

 

 

Naopak, pokud budete přes den spíše v kanceláři, nebojte se nechat vlasy rozpuštěné, jen je upravte podle výše zmíněných pravidel.0 hlasů
Vaše hodnocení