Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Před menstruací a během ní jsou prsa napjatá a celkově citlivější na dotek. Možná zažíváte i velmi nepříjemné bolesti, které vám komplikují běžný život. Zároveň se vaše prsa také zvětší a podprsenka, která vám vždycky byla, vás najednou škrtí. Co ...

Jak vyzrát na bolest prsou během menstruace? Zkuste tejpy a vymeňte podprsenku

bolest prsou
zdroj: Getty Images bolest prsou
aktualizováno 19.11.2019, 09:35 | 19.11.2019, 09:14 | Krásná.cz

Před menstruací a během ní jsou prsa napjatá a celkově citlivější na dotek. Možná zažíváte i velmi nepříjemné bolesti, které vám komplikují běžný život. Zároveň se vaše prsa také zvětší a podprsenka, která vám vždycky byla, vás najednou škrtí. Co vám od této bolesti pomůže a jaké prádlo při menstruaci nosit, aby vám bylo pohodlné?

Nejlepší je samozřejmě vyhnout se během menstruace zbytečnému pohybu a hodně odpočívat. Jenže to si mnoho z nás nemůže dovolit, pořád musíme chodit do školy nebo do práce a někdy se ani přes menstruaci nevyhneme sportu. To ale neznamená, že toto období musíte každý měsíc přetrpět. Díky několika tipům můžete bolest zmírnit nebo dokonce úplně potlačit.


Zkuste tejpování


Všimly jste si někdy, že někteří lidé nosí na zádech nebo na nohou přilepené takové barevné pásky? Jde o tejpy, které mají dotyčnému pomoct od bolesti různého původu. Klasicky tejpy zabraňují bolesti pohybového ústrojí nebo odlehčí část těla, která je hodně namáhána a mohla by být nadměrným pohybem poraněna. Své využití ale najdou i během menstruace.


Pokud vás bolí břicho, tejp by měl být umístěný v oblasti podbřišku, kde bude působit na nervová zakončení. Díky tomu nepříjemné křeče poleví a vy budete moct zase normálně fungovat. Jestliže vás trápí opravdu velké bolesti, umístěte tejp také na kříž a nechte ho tam, dokud bude problém přetrvávat.

 

bolest prsou
(Foto: Getty Images)


Zatejpovat si můžete také prsa a tejpy lze dokonce využít místo podprsenky. Prsa sice zůstanou s tejpou zpevněná, ale nebudou vás škrtit žádné kostice. Nalepte několik pásek směrem od ramenou a paží dolů k prsům. Využívejte tejpy ve tvaru obráceného V a obkružte při tejpování bradavky, tejpy byste neměly vést přes hrudní kost, ale pouze směrem k ní od ramenou přes prsa.


S trochou praxe si tejpy zvládnete nalepit samy. Jejich výhodou je to, že vaše tělo zbytečně nezatíží tak jako například prášky zmírňující bolest. Brát několikrát do měsíce ulevující prášky není nejzdravějším způsobem, jak menstruační bolesti zmírnit, zatímco časté tejpování ničemu nevadí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Po jaké antikoncepci ti narostou prsa?
Příliš silná menstruace? Netrapte se, takhle krvácení zmírníte
Asymetrické poprsí umí pěkně potrápit


Od bolestí uleví masáž


Dobrá masáž zlepšuje krevní oběh, čímž zmírní bolest a nadměrnou citlivost oblasti, kterou namasírujete. Využijte k masírování prsou různé olejíčky, například olivový nebo kokosový, aby vám to šlo lépe. Kruhovými pohyby jemně promasírujte nejdřív jedno ňadro a příliš ho nemačkejte, pak namasírujte i to druhé. Opakujte také pohyby ve stylu mírného hnětení nebo přejíždění nahoru a dolů a dělejte to klidně několikrát denně.


Nenoste nepohodlné prádlo


I mimo menstruaci může za bolest prsou často špatný výběr podprsenky. Během menstruace dvakrát tolik platí, že byste neměly nosit příliš upnutou a těsnou podprsenku, která citlivost a napětí v prsou ještě zvětšuje. Lepší jsou volnější podprsenky, které nechávají prsům volnost nebo braletky.

 

podprsenky
(Foto: Archiv firem)

 

* Hedvábná trojúhelníková podprsenka Emma, Intimissimi, 849 Kč
* Podprsenka Playtex Non Wired Cotton bez kostic, Astratex, 899 Kč
* Podprsenka Wireless Soft s pěnovými košíčky bez výztuže, Emanuelle, Lisca, 1020 Kč
* Braletka Sloggi Zero Feel, Triola, 999 Kč

 

Vyhnout byste se měly také podprsenkám s kosticemi, které se do prsou zařezávají a zabraňují správnému krevnímu oběhu. Vycpaných podprsenek se vzdávat nemusíte, koneckonců vycpávky obsahují i některé sportovní podprsenky, ale kostice během menstruačního období vynechte.

 

podprsenky
(Foto: Archiv firem)

 

* Trojúhelníková podprsenka Triziana Wild Animalier, Intimissimi, 849 Kč
* Krajková balkonová podprdenka Paola, Intimissimi, 749 Kč
* Podprsenka typu bralette bez výztuže Electra, Lisca, 890 Kč

 

Během menstruace můžete nosit podprsenku i na spaní, pokud vám prsa v noci překážejí. Zvolte takovou, která je měkká a příliš prsa neutahuje. Zároveň by ale vaše podprsenka neměla být moc vytahaná, taková by totiž ňadrům neposkytovala dostatečnou oporu.

 

podprsenky
(Foto: Archiv firem)

 

* Podprsenka Panache Sports 5021, Triola, 1499 Kč
* Podprsenka pro větší velikosti Panache Sports 5021, Triola, 1499 Kč
* Sportovní podprsenka s pěnovými košíčky bez výztuže Energy, Lisca, 890 Kč0 hlasů
Vaše hodnocení