Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Všimla jste si někdy, jak se nám ženám během života mění očekávání od vánočních dárků? Zatímco jako malé jsme Ježiškovi psaly o ty krásné džíny, co měla Hanka z protější třídy, dnes si píšeme o žehličku, sadu hrnců a ty pragmatičtější z nás rovnou...

Jak vyzrát na měkkouše?

Vánoční dárek
zdroj: Getty Images Vánoční dárek
aktualizováno 19.12.2018, 13:44 | 19.12.2018, 13:44 | Krásná.cz

Všimla jste si někdy, jak se nám ženám během života mění očekávání od vánočních dárků? Zatímco jako malé jsme Ježiškovi psaly o ty krásné džíny, co měla Hanka z protější třídy, dnes si píšeme o žehličku, sadu hrnců a ty pragmatičtější z nás rovnou o obálku s penězi. Proč se měkkoušové vytratily z našich seznamů a nahradily je praktické dárky? Protože na těch se nedá nic zkazit. Ale není to škoda?

Vše se změnilo, když jsme se s vervou dobývaly do měkkouše s velkým očekáváním a zatajeným dechem. Místo vysněných džín, epesních lacláčů a roztomilých lakýrek na nás však vykoukla nenáviděná teplákovka, “boží” svetřík s medvídkem a cvičky do školy. Vzpomínáte? A tenhle scénář se opakoval ještě několikrát. Od té doby jsou měkké balíčky rozbalované jako poslední a nemáme od nich valná očekávání.

 

Dost často se totiž pod balicím papírem se sněhuláky skrývala deka, ručníky nebo hodně oversize froté župan. Autory těchto dárků bývají maminky či babičky. Tak jsme se těšily, že najdeme útěchu v dospělosti u našich drahých poloviček. Ale omyl. Ani partneři se naším módním guru nestali, i když by rádi.

 

Opakování je matka moudrosti, a tak každý rok většina z nás svým polovičkám vtlouká do hlavy, že než se snažit o kouzlo překvapení, je prostě lepší nechat nám prostor, ať si vybereme samy. Jenže pánové ne a ne poslechnout. Přesně proto od nich každoročně dostáváme příšerné květované topy, o tři čísla menší sukně (jak milé) nebo o dvě čísla větší podprsenky (jak smutné). A nám nezbývá, než vykouzlit milý úsměv a uložit obsah balíčku hluboko do skříně.

 

 

Zeptali jsem se expertky na módu a oblékání, jak to s tím mužským vnímáním vlastně je. “Možná tomu nebudete věřit ale více jak 40 % mužů má tendenci mluvit svým ženám do toho, jak by měl vypadat jejich šatník. Chodí s nimi nakupovat, oblečení jim leckdy i sami kupují a co je úplně neuvěřitelné, neváhají je doprovodit i ke mně a občas mi mluví do práce,” směje se osobní stylistka Lenka Zelenohorská.“Ženy by se ale měly mít před těmito radami a dárky na pozoru. Pánové nás často vidí ve dvou různých rolích. V té jedné nás připodobňují ke své matce a v té druhé nás vidí jako sexy dračici z filmů pro dospělé. Díky tomu je pak jejich výběr, řekněme přinejmenším lehce schizofrenní,” říká Lenka.

 

A co se praktičnosti týče, jsou pánové mimo skoro vždy: kupují věci nepohodlné a z nepříjemných materiálů. Praktičnost, jak ji vnímáme my ženy, tedy teplákovku na doma, pohodlné spodní prádlo nebo bavlněné tričko, od nich nečekejme nikdy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kolik utratíme za dárek pro svou holku?
Oblékání, make-up, styl: Co klukům na holkách vadí nejvíc?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co říkáme na dárky, které od holek dostáváme k vánocům?

 

Dámy nezoufejte, řešení existuje...

 

Stačí jen mužské populaci nenápadně naznačit, vysvětlit (té méně pozornější pak ukázat), že existují tzv. dárkové poukázky, díky kterým můžete být krásnější, sebevědomější a tím pádem i milejší (win-win, nemyslíte?). A oni? Díky vašemu nadšení se konečně budou cítit jako chlapi, co rozdávají ty nejlepší dárky na světě.

 

Ale ještě pozor, ne každý poukaz je výhra. Je třeba dobře vybírat. Chodíte-li nakupovat ráda do nějakého obchodního centra, lze koupit dárkovou kartu tohoto centra, která pak platí do libovolných obchodů, máte tedy nejsvobodnější výběr. Samozřejmě chybu neudělá ani s poukázkou do vašeho oblíbeného obchodu, ale ujistěte se, že má jasno v tom, o který jde. Pokud se oblékáte ráda elegantně, asi neoceníte poukázku do obchodu cílícího na teenagery, stejně jako milovnici originálních kousků od návrhářů zřejmě nenadchne poukaz do nejmasovějších značek.

 

Pokud svůj styl zatím hledáte, může vás obdarovat poukazem na služby módní stylistky a osobní nákupčí, která s vámi na nákup vyrazí a pořídí vám oblečení, které vám sedne a bude slušet. Mrkněte například na nabídku obchodních center Harfa (galerieharfa.cz/stylistka), Chodov (centrumchodov.cz/stores/Služby) nebo Nový Smíchov (novy-smichov.klepierre.cz/Rezervace-profi-stylistky). Pokud neradi míříte do velkých nákupních center a chcete-li vybírat oblečení v klidu a pohodlí s odbornicí, zkuste návštěvu unikátního Ateliéru stylu & butik Lenky Zelenohorské (lenkazelenohorska.cz).0 hlasů
Vaše hodnocení