Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Olga Lounová nebo Eva Decastelo patří bezesporu k jedněm z nejkrásnějších žen českého showbyznysu. Napadlo by vás ale, že i ony bojovaly dlouhá léta s akné a zanesenými póry? Dlouhodobě jim pomohl až biologický peeling! O co vůbec jde a jak se liš...

Jak zatočily s akné celebrity? Chodí na speciální peeling!

Olga Lounová
zdroj: Profimedia Olga Lounová
aktualizováno 21.06.2019, 00:00 | 21.06.2019, 00:00 | Krásná.cz

Olga Lounová nebo Eva Decastelo patří bezesporu k jedněm z nejkrásnějších žen českého showbyznysu. Napadlo by vás ale, že i ony bojovaly dlouhá léta s akné a zanesenými póry? Dlouhodobě jim pomohl až biologický peeling! O co vůbec jde a jak se liší od toho chemického nebo obyčejného, který máte doma v koupelně?

Přestože se nám celebrity zdají být dokonálé, také je trápí problémy třeba s pletí. Jednou z potíží, které dokážou dívky a ženy opravdu potrápit, je  akné. Nevyhnulo se ani kráskám jako je Olga Lounová nebo Eva Decastelo. 

 

„Už dlouho jezdím automobilové závody a dřív jsem kvůli tomu trpěla na strašně problematickou pleť. Během nich se totiž dost práší, přičemž v létě je v tom autě jako v sauně. To otevře póry, do kterých se dostane prach a pleť se hodně zanítí,“ svěřila se zpěvačka, herečka, skladatelka a závodnice rallye Olga Lounová během setkání v kosmetickém salonu Inka, kerý biologický peeling rovněž nabízí. Problémy s pokožkou ji trápily dost dlouho a sbohem jim dala až před pár lety.


Co jí pomohlo a jak si dnes Olga Lounová svou pleť udržuje? „Důležité je čištění pleti, to je základ. U hodně problematické pleti je pak nezbytný právě i peeling, nemohu si vynachválit ten biologický," řekla, považuje to za jednu z nejúčinnějších metod v boji proti akné. Tento druh peelingu navštěvuje jednou za rok, u hodně těžkých případů by však doporučovala chodit jednou za půl roku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Restart pro pleť i pokožku celého těla? Peeling!
Které zákroky na jizvy a ďolíčky po akné můžete podstoupit i před létem?
Co s těžkou formou akné? Metody, které SKUTEČNĚ FUNGUJÍ


Své ví o akné také česká herečka, modelka a moderátorka Eva Decastelo. „Mě také hodně trápilo akné. Už jsem si začínala myslet, že to v devětatřiceti ani nemá smysl řešit. Biologický peeling mi však neuvěřitelně pomohl, chodila jsem na něj tak jednou za půl roku." Častěji by chodit nemohla, protože má poměrně citlivou pleť.

 

Eva Decastelo
(Foto: Profimedia)


Co je to ten biologický peeling?


Nejspíš už jste slyšely spíš o chemickém peelingu, který je pořád ještě známější. Po něm i po tom biologickém dochází k olupování pleti, která se po proceduře začne obnovovat. Během chemického peelingu se toho dosáhne kyselinou glykolovou, která pleť naruší, aby se mohla nastartovat regenerace. Při biologickém peelingu se však na pleť namísto chemických kyselin aplikuje mořská řasa.


Chemický peeling často provádí i méně zkušené kosmetičky, a tak někdy hrozí nebezpečí, že by vám pokožku na obličeji mohly popálit. Na rozdíl od něj by se měl ten biologický víc hodit pro citlivou pleť, přitom ale dokáže zatočit i s opravdu těžkým akné. Je to neinvazivní metoda, která podpoří tvorbu kolagenu. Ten je nezbytný proto, aby byla vaše pleť pevná a pružná.

 

peeling
(Foto: Getty Images)


Biologický peeling se hodí jak pro teenagerky bojující s pupínky, tak pro ženy, které by se chtěly zbavit svých vrásek, protože pleť vyhladí a omladí. Zlepšení uvidíte už po prvním sezení, proceduru je však nezbytné zopakovat čtyřikrát až šestkrát v časových intervalech podle toho, jakým typem problému trpíte. Každé sezení trvá přibližně hodinu a dlouhotrvající výsledky se pak dostaví až po šesti měsících.

 

Tento druh léčby nebolí, je často přirovnáván k masáži lávovými kameny. Není potřeba žádná anestezie a nehrozí vám vedlejší účinky. Aby se pacienti svých nedokonalostí opravdu zbavili, tak odborníci zároveň doporučují zdravou dietu a dodržování pitného režimu.1 hlasů
Vaše hodnocení