Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dívky se při vybírání bot zaměřují spíš než na jejich vzhled než na praktičnost. To vede k tomu, že máte doma deset párů bot s podpatky, ale žádné, ve kterých byste vydržely chodit celý den venku. Jak skloubit tyto dva aspekty, krásu boty a pohodl...

Boty pro dívky, které milují pohodlí

zimní boty
zdroj: Getty Images zimní boty
aktualizováno 03.12.2019, 00:00 | 03.12.2019, 00:00 | Krásná.cz

Dívky se při vybírání bot zaměřují spíš než na jejich vzhled než na praktičnost. To vede k tomu, že máte doma deset párů bot s podpatky, ale žádné, ve kterých byste vydržely chodit celý den venku. Jak skloubit tyto dva aspekty, krásu boty a pohodlnost, abyste už nemusely řešit otravnou bolest nohou a nepohodlí?

Boty s podpatky sice vypadají moc pěkně, ale jakmile na nich strávíte delší dobu než tři hodiny, nejraději byste je vyhodily do koše. Proto jsou vhodné spíš na společenské události, kde budete po většinu času sedět. Na běžné denní nošení se vyplatí pořídit si boty spíš s plochou podrážkou nebo minimálním podpatkem.


Vaše noha se může cítit jako v peřince


Na jaře a na podzim zvolíte na hektický den spíš tenisky, které k bolesti chodidel rozhodně nevedou. Nejlepší jsou ty, které mají širší podrážku a jemně zvednutou špičku, v těch se vám bude chodit velmi dobře. Jaké boty ale zvolit, když je venku chladno a v teniskách by vám byla zima?

 

boty
(Foto: Getty Images)


Předně je potřeba říct, že tenisky nemusíte odkládat ani na podzim, pokud boty důkladně naimpregnujete. V takových botách se v zimním období nemusíte vyhýbat ani běhání nebo pěším túrám. Pamatujte ale na to, že je dobré vybrat si pro tyto aktivity boty spíš v tmavších barvách. Nebude na nich tolik vidět bláto a další vlivy spojené s tímto obdobím. Existuje také mnoho podzimních tenisek, které sahají až ke kotníků a jsou vybavené kožíškem.


Chystáte se strávit celý den na nohách? Na tohle pamatujte


Na procházku lesem nebo i na pohodlnou chůzi po městě se kotníčkové boty více než hodí. Pokud se nepohybujete zásadně jen po městských chodnících, tak je lepší zvolit opět boty v černé nebo hnědé barvě. Jestliže vám ale nehrozí zašpinění, nemusíte se vyhýbat ani bílým botám, které vypadají v zimě hodně stylově.

 

boty
(Foto: Archiv firem)

 

* Černé kotníkové boty Della, 769 Kč, prodává botovo.cz
* Kotníková obuv Classic Mini II, 3790 Kč, prodává zalando.cz
* Dámské tenisky Mizuno Sky Metal Falling Leaves, 3390 Kč, prodává sgsport.cz
* Černá šněrovací obuv Vty, 799 Kč, prodává Deichmann


Během zimních měsíců se budete cítit obzvlášť pohodlně v botách, které mají hrubší podrážku a na náledí tak nebudou podkluzovat. Vždy se vyplatí vybírat boty s tlustší podrážkou, se kterými při chůzi neucítíte každý kamínek.


Zimomřivé dívky ocení boty, které budou vypadat nejen dobře, ale také zahřejí. Nejlepší jsou pro tento účel boty s kožíškem, které jsou vyrobené z kvalitní kůže. Kožíšek, který částečně vykukuje z boty ven, navíc vypadá hodně trendy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Měly byste si pořídit boty s podpatky?
Nezničte si v loužích a blátě oblíbené boty
5 tipů, jak mít boty stále jako nové


Boty, které pomůžou od bolestí zad


Velké množství žen trápí už v nízkém věku bolesti zad a často za to mohou právě nevhodné boty. Obuv má totiž vliv na celkové držení těla a způsob chůze. Pokud bota neposkytuje nohám dostatečnou podporu, přetěžuje se celý pohybový systém. Pro začátek byste měly vypozorovat, po kterých botách vás záda bolí nejvíc a případně je vyměnit.

 

boty
(Foto: Archiv firem)

 

* Bílá dámská kožená kotníčková obuv Weinbrenner, Baťa, 1999 Kč
* Classic Mini II, Ugg, 4499 Kč, prodává Humanic
* Unisexová fitness obuv Mizuno TC-01, 2583 Kč, prodává sanasport.cz
* Dámské boty, Wittchen, 1899 Kč, prodává wittcheneshop.cz


Při výběru bot byste pak měly myslet na to, aby tvar boty korespondoval s vaším chodidlem a podpatek nebyl vyšší než čtyři centimetry. Pokud si nechcete pořizovat vyloženě zdravotní boty, využijte ortopedické vložky, které chodidlu uleví.


A co bolest kolen?


Nesprávné boty způsobují kromě bolestí zad také bolesti kolen. Projevovat se to může zvlášť při běhání. Opět se při nákupu bot zaměřujte na podrážku a aby byla vaše bota klenutá podle tvaru vašeho chodidla. Jestliže ale chyba nespočívá v botách, je možné, že za tím stojí i nesprávný způsob běhání.0 hlasů
Vaše hodnocení