Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Líbí se ti líčení očí pouze linkou? Jenže vůbec ti to nejde, ani netušíš, čím je nejlepší linky dělat? Jak si namalovat kočičí linky nebo opticky zvětšit oči? Tak to se přesně dozvíš v dnešním díl Mista Fashion Blogu.

Jaké oční linky jsou pro tebe ty pravé? Mista ti v tom udělá jasno

Mista Fashion Blog: Jak na linky - 16
zdroj: oficiální zdroj Mista Fashion Blog: Jak na linky - 16
aktualizováno 28.03.2013, 00:00 | 28.03.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Líbí se ti líčení očí pouze linkou? Jenže vůbec ti to nejde, ani netušíš, čím je nejlepší linky dělat? Jak si namalovat kočičí linky nebo opticky zvětšit oči? Tak to se přesně dozvíš v dnešním díl Mista Fashion Blogu.

Probíráš se v drogerii regály plnými líčidel a nevíš, co si vlastně na linky pořídit? Existuje několik možností. Nejběžnější variantou je tužka na oči. Pracuje se s ní jednoduše, když se ti linka nepovede, tak se snadno smaže.

 

Marty tip: namoč vatičku do ucha v trošce make-upu a vygumuj nepovedenou linku), a můžeš v klidu pokračovat dál.

 

Nevýhodou tužky je, že někomu se může rozmazávat nebo obtiskovat na víčko. Proto je lepší používat nějakou voděodolnou nebo dlouhotrvající, ta přeci jen vydrží o něco déle. Další problém u tužky je, že s ní nejdou dobře dělat jemné detaily. Ale pokud s linkami začínáš, je to určitě dobrá volba.

 

Mista Fashion Blog: Jak na linky - 9
(Foto: oficiální zdroj)

 

Další variantou je fix na oči. Dobře se s ním pracuje, můžeš s jeho pomocí vytvořit jak úplně tenoučkou linku, tak silnější, a celkem dlouho na víčku vydrží. Někdy bohužel drží tak dobře, že když linku zkazíš a chceš ji smazat a opravit, tak už to úplně dobře nejde. Nevýhodou fixu je, že rychleji vysychá, nebo se opotřebuje a pak nekreslí.

 

Mista Fashion Blog: Jak na linky - 11
(Foto: oficiální zdroj)


Třetí možnost jsou tekuté oční linky. Většinou mají tenoučký štěteček, kterým barvu nanášíš na víčko. Takže opět si můžeš krásně určit, jak moc tenkou linku chceš vytvořit. Dělají také opravdu intenzivní černou, oproti tužce například. Nevýhodou je, že jsou mokré a dlouho zasychají, takže někomu se hned obtisknou na víčko. Také se s nimi hůře pracuje, protože jejich štěteček je opravdu měkký a hůře ovladatelný. Občas se také stává, že se může barva z víčka po zaschnutí drolit.

 

Mista Fashion Blog: Jak na linky - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Mista fashion blog: Ombre ve vlasech i líčení
Mista tě naučí skvělé romantické líčení
Mista tě naučí: Kouřové líčení tužkou i pro úplné začátečníky


Také můžeš vyzkoušet gelové linky. To je vlastně taková černá gelová hmota v kelímku, na jejíž aplikaci se používají různé druhy štětců, ale nejběžnější je asi zkosený „ angled brush“.

 

Mista Fashion Blog: Jak na linky - 14
(Foto: oficiální zdroj)

 

Opět se s nimi dá vytvořit různá škála linek od úplně tenoučkých po široké. Také naprosto výborně drží, jsou většinou voděodolné, takže vydrží i koupání. Mista měla gelové linky dokonce při natáčení scén ve vodě v klipu Show me a držely vskutku dokonale.

 


BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Jak správně na oční linky
Profesionální triky pro dokonalé linky
Oční linky: Gelové, tekuté, ve fixu, nebo v tužce?
TESTUJEME: Dokonalé odlíčení očí
Doma.cz: Novinky v líčení: Sexy modrá linka na oči!
Doma.cz: Líčení očí: 4 tipy jak nosit sexy linky!

 

Nevýhodou gelových linek je, že se s nimi člověk musí naučit pracovat. Přeci jen používání onoho zkoseného štětečku není úplně jednoduché, takže to chce chvíli trénink, než se ti podaří vytvořit rovnou čistou linku.

 

Mista Fashion Blog: Jak na linky - 4
(Foto: oficiální zdroj)


Marty tip: aby se ti víčko nekrabatilo, trošku si ho chyť a natáhni. Víčko tak bude pevnější a linka se bude kreslit lépe.

 

Říká se, že linky zmenšují oko. To je někdy pravda, pokud linku naneseš nesprávným způsobem. Jak udělat linku, aby tvoje oko vypadalo vetší a různé další možnosti, jak linku udělat, se dozvíš ve videu:

 


A protože od vás čtenářek a fanynek chodí hodně dotazů námětů, Mista s Martou se rozhodly odpovědět na konci každého tutoriálu na některé vaše dotazy.

 

Zajímají tě i další videa s účesy, líčením a dalšími vychytávkami? Tak navštiv Mista Fashion Blog, kde na tebe čeká archiv tutoriálů a článků.


Chtěla bys i ty rozhodnout, o čem bude příští díl MISTA FASHION BLOGu? Napiš přímo MISTĚ na email mista@mistamusic.com nápady a témata, která tě zajímají a ona je pro tebe se svým profesionálním týmem zfilmuje, případně zodpoví ve své poradně.26 hlasů
Vaše hodnocení