Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nadcházející edice fashion weeku, která představí módní kolekce na sezonu podzim/zima 2016, se odehraje v termínu 16. až 23. března 2016 a zavede módní profesionály i nadšence na další nové místo.

Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week opět v novém!

Mercedes-Benz Prague Fashion Week
zdroj: oficiální zdroj Mercedes-Benz Prague Fashion Week
aktualizováno 28.01.2016, 00:33 | 28.01.2016, 00:33 | Krásná.cz

Nadcházející edice fashion weeku, která představí módní kolekce na sezonu podzim/zima 2016, se odehraje v termínu 16. až 23. března 2016 a zavede módní profesionály i nadšence na další nové místo.

Po budově Právnické fakulty UK v Praze, ZIBA Muzeu současného skla a skateparku Štvanice se budou přehlídky odehrávat ve Filmových a televizních ateliérech Strahov. Ateliér A1 poskytne módním přehlídkám opět jiný kontext a podpoří progresivní vizuální identitu, kterou se MBPFW každou sezónu vyrovnává přehlídkám v Paříži, Londýně nebo New Yorku.

 

Mercedes-Benz Prague Fashion Week
(Foto: oficiální zdroj)

 

Kromě nového Fashion Temple přinese březnová edice několik drobných funkčních změn. „Snažíme se postupně posouvat event směrem kupředu tak, aby byl co nejpřínosnější pro návrháře a co nejpříjemnější pro diváky, a tak se forma postupně vyvíjí,“ říká Lukáš Loskot, CEO pražského fashion weeku. Jednou z novinek nadcházející edice bude den věnovaný odborné konferenci, kde se v několika diskusních panelech sejdou světoví i domácí módní profesionálové.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Taťána Kováříková: Být návrhářkou byl můj sen!
Černá, stálice dámského šatníku: jak ji nejlépe nosit a kombinovat?
Víte jaké jsou barvy pro rok 2016? Podívejte se, jak se skvěle kombinují

 

Drobnou funkční změnou bude prodloužení přehlídkové části události oproti září 2015 o jeden den. Na deset přehlídkových bloků se tak rozprostře do čtyř dnů, od čtvrtka do neděle. Mezi jinými jsou potvrzena jména jako Zuzana Kubíčková, Jakub Polanka, Petra Balvínová, Pavel Brejcha či Petra Ptáčková, ze značek například LaFormela, Chatty nebo ODIV. Upravený přehlídkový program sleduje větší komfort diváků, kteří takto zhlédnou maximálně tři přehlídkové bloky v jeden den.

 

Mercedes-Benz Prague Fashion Week
(Foto: oficiální zdroj)

 

Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW)

MBPFW je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu, například proslulý obuvník Jimmy Choo, dlouholetý ředitel značky Jean-Paul Gaultier Donald Potard, zahraniční novináři a nákupčí. Poslední ročník v září 2015 přilákal na 16 tisíc diváků. Pořádající agentura Czechoslovak Models je také organizátorem modelingové soutěže Czechoslovak TopModel.

 

Více na www.mbpfw.com nebo facebook.com/mbpfw, sledujte také na instagram.com/mbpfw nebo twitter.com/mbpfw_official či příspěvky pod hashtagem #MBPFW.

 

Nebude chybět ani soutěž o titul nejtalentovanějšího začínajícího oděvního designéra, pořádaná již potřetí jako součást Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Po záštitě automobilky Mercedes-Benz v minulém roce se do podpory mladých talentů vložila společnost VAN GRAAF, jejíž obchodní dům na Václavském náměstí přináší do Prahy značkovou módu vysoké kvality a individuální servis. Do konce ledna se do soutěže pojmenované VAN GRAAF Junior Talent 2016 mohou hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Vítěz letos poprvé kromě PR podpory ze strany Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a možnosti představit svou tvorbu na mole MBPFW po boku největších profesionálů v oboru získá také finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce.

 

Na základě portfolií přihlášených uchazečů vybere odborná porota čtyři finalisty do březnové VAN GRAAF Junior Talent Selection. Přehlídka, během níž se představí 4 nejlepší, se uskuteční jako součást oficiálního přehlídkového programu březnové edice módního týdne. Absolutní vítěz obdrží cenu VAN GRAAF Junior Talent Card, která obnáší finanční příspěvek ve výši 30 tisíc korun na vytvoření módní kolekce, kterou představí na zářijové edici fashion weeku.6 hlasů
Vaše hodnocení