Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sezóna svateb vrcholí. Pokud jsi na nějakou pozvaná i ty, zajisti si včas vhodné oblečení, ať se vyhneš svatebnímu faux-pas.

Jdeš na svatbu? Co na sebe

aktualizováno 25.05.2012, 00:00 | 25.05.2012, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Sezóna svateb vrcholí. Pokud jsi na nějakou pozvaná i ty, zajisti si včas vhodné oblečení, ať se vyhneš svatebnímu faux-pas.

Asi je ti jasné, že jít na svatbu v bílých šatech, by byl trochu trapas. Ty nechej výhradně nevěstě. Co tedy obléknout jiného?

 

Pokud jdeš na svatbu jako družička nebo svědkyně, zřejmě ti do výběru šatů bude mluvit přímo hlavní aktérka. Často volí materiál, barvu či střih, nebo alespoň výběr doplňků, tak, abyste spolu ladily.

 

Jinak při výběru zapomeň na bílé šaty, ty přenechej hlavní aktérce. Na slavnostní událost se rovněž nehodí příliš svůdné a odhalující modely, zapomeň tedy na hluboké výstřihy, transparentní materiály, příliš krátké minišaty nebo minisukně.

 

Co obléknout na svatbu? - 2
(Foto: myzeny.sk)

 

Obecně se více hodí šaty, slavnostnější sukní s topem nebo halenkou také nic nezkazíš. Můžeš obléknout i elegantnější verzi maxišatů, které jsou tuto sezónu opět v módě. Zapomeň na pohodlné a hippie, modely, ty jsou příliš uvolněné. Sáhni spíše po šatech z exkluzivnějších materiálů v decentních barvách.

 

Co obléknout na svatbu? - 4
(Foto: myzeny.sk)

 

Co obléknout na svatbu? - 3
(Foto: myzeny.sk)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jeden luxusní kousek stačí
V čem vyrazit pro vysvědčení?
Anne Hathaway odložila svatbu. Čeká, až jí narostou vlasy

 

Oblečení vybírej také podle toho, kde se svatba koná. Pokud jde o venkovní událost, je lepší mít po ruce sako, elegantní svetřík, nebo lehký šál, pro případ, že by vás vypeklo počasí.

 

Co obléknout na svatbu? - 1
(Foto: myzeny.sk)

 

Odhalená ramena a záda, ale i příliš krátká sukně se také nehodí, když jdeš na církevní obřad, který se koná v kostele. Zvol střízlivější model, nebo odhalenou kůži zakryj bolerkem či šálem.

 

Co obléknout na svatbu? - 6
(Foto: myzeny.sk)

 

Nejde jen o obřad samotný, oblečení by ti mělo být také příjemné a pohodlné, abys v něm vydržela i následující oběd a party, která se může protáhnout do hodně pozdních hodin. Zapomeň tedy na nepohodlné šaty, které by tě škrtily a nemohla bys v nich dýchat, nebo na model, který ti dobře nesedí a musíš se v něm neustále kontrolovat – například šaty bez ramínek, které ti dobře nesedí.

 

 

Dbej také na výběr vhodných bot. Měly by ladit s oblečením, ale také bys v nich měla vydržet. Počítej s tím, že při obřadu nemusí být dost místa na sezení pro všechny. A na večerní oslavě tě určitě budou chtít vytáhnout na parket všichni strýčkové, tak ať nemáš puchýře. Podpatky jsou určitě krásné, ale přemýšlej, jestli se hodí. Pokud vás například čeká svatba, při které se musíte po svých kodrcat lesní cestičkou na zříceninu hradu, budeš v nich za chvíli naříkat.

 

Co obléknout na svatbu? - 5
(Foto: myzeny.sk)3 hlasů
Vaše hodnocení