Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš dlouhé vlasy a chtěla bys umět vykouzlit jednoduchý, ale slušivý účes? Naučíme tě to!

Jednoduché účesy pro dlouhovlásky

aktualizováno 23.04.2012, 00:00 | 23.04.2012, 00:00 | tej

Máš dlouhé vlasy a chtěla bys umět vykouzlit jednoduchý, ale slušivý účes? Naučíme tě to!

Mnoho dívek se může pochlubit krásnými a dlouhými vlasy, ale když nepočítáme culík a copánek, neumějí s nimi nic záživnějšího. Proč bys měla utrácet peníze za kadeřnici, když potřebuješ s vlasy vykouzlit něco úžasného? Pomůžeme ti naučit, jak během pár minut vykouzlíš parádní účes.

 

 

Jak začít?

 

Základem je důkladné umytí vlasů. Začni klasickým šampónem, který naneseš na vlhké vlasy a důkladně napěníš. Nezapomeň na žádný kousek vlasů a šampón vmasíruj. Docílíš tak důkladného vyčištění pokožky hlavy, která se mastí nejvíce. Věnuj pozornost i místům kolem uší a šampón masíruj aspoň tři minuty. Chceš mít důkladně vymyté vlasy? Potom zapomeň na spláchnutí šampónu v napuštěné vaně a místo toho je osprchuj teplou vodou. I během vymývání šampónu buď důkladná a vlasy klidně masíruj volnou rukou. Na konec nezapomeň použít kondicionér, který je pro nositelky dlouhých vlasů nezbytnou součástí. Důkladně ho nanes na vlasy, přičemž vynechej kořínky, které to nepotřebují. Zbytečně si vlasy zatěžuješ. Nechej působit danou dobu a důkladně vymyj. Můžeš si také pořídit bezoplachovací kondicionér, který není o nic méně účinný.

 

 

Příprava vlasů na styling

 

Chceš, aby ti účes nějakou dobu vydržel? Poradíme ti jak. Vlasy vysuš ručníkem a důkladně rozčeš. Do nich aplikuj pěnu na vlasy ve středním množství. Pro vlasy pod ramena je vhodná přibližně jedna vrchovatá pěst pěny. Vlasy znovu rozčeš, nejlépe kartáčem. Pro lepší odolnost vlasů si je natoč na natáčky a nechej uschnout. Jestli pospícháš, bohatě postačí vyfénování. Můžeš použít přípravky, které ti během fénování vlasy ochrání. Obsahují totiž složení, které dokáže vlasy ochránit před tepelnými zdroji až do 180 stupni.

 

Jaké pomůcky budu potřebovat?

 

Základem je tupírovací hřeben se špičatým koncem, kartáč, gumičky a pinetky. Pokud nechceš, aby byly některé pomůcky vidět, vol je v barvě vlasů. Pro brunetky a černovlásky jsou černé a pro blondýnky hnědé. Chceš si výsledný účes něčím ozdobit? Dnes si můžeš volit mezi nespočtem možností. Na trhu seženeš ozdůbky různých barev a provedení. Od zdobených gumiček, přes sponky, čelenky, kytičky a další spoustu věciček.

 

 

Jak si vlasy připravit?

 

Chceš mít nadýchaný účes? Bez tupírování ti to nepůjde. Tupírovat začínej vždy od spodní vrstvy a pokračuj směrem nahoru. Každý natupírovaný pramen lehce přelakuj, aby ti účes vydržel déle. Vlasy si během toho můžeš přidržovat skřipcem. Důležité je rozdělení vlasů na konečný účes. Dřív než začneš tupírovat, udělej si požadovanou pěšinku, dej si na stranu ofinu a vše prozatím připni, aby se ti vlasy nepletly. Další kroky se od každého účesu liší, v přiložených videích získáš trochu inspirace. Jsou sice v angličtině, ale stačí se dívat na modelčiny ruce a vlasy.

 

Jak účes fixovat?

 

Chtěla bys, aby byl účes odolný během dne a vydržel co nejdéle? Nepostradatelnou pomůckou je zajisté silně fixační lak na vlasy. Konečky vlasy můžeš jemně navoskovat (jestli nemáš vosk ve spreji, aplikuj opravdu miniaturní množství vosku na konečky prstů, rozetři a až poté aplikuj do vlasů). Pokud máš volné pramínky, které na gumičku nedosáhnou, přicvakni je provizorně sponkou, přelakuj a až lak zaschne, můžeš je sundat a účes bude držet.

 4 hlasů
Vaše hodnocení