Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Všechny už dobře víme, že na sport je potřeba vyměnit oblíbenou krajkovou podprsenku za stylový sportovní kousek. Věděly jste však, že každý sport vyžaduje jiný druh opory? Nepodceňujte výběr sportovního prádla a najděte ten správný model na míru ...

Jiný sport, jiná podprsenka! Zajistí komfort i lichotivě pevná prsa

Sportovní podprsenka
zdroj: KiK.cz Sportovní podprsenka
aktualizováno 05.09.2019, 00:00 | 05.09.2019, 00:00 | Krásná.cz

Všechny už dobře víme, že na sport je potřeba vyměnit oblíbenou krajkovou podprsenku za stylový sportovní kousek. Věděly jste však, že každý sport vyžaduje jiný druh opory? Nepodceňujte výběr sportovního prádla a najděte ten správný model na míru podle vašeho těla i oblíbené aktivity.

Podprsenky neslouží jen k pohodlí a skvěle vypadajícímu dekoltu, klíčový je zcela jistě i zdravotní aspekt. Při sportu musí ňadra držet u těla, což obstará kvalitní podprsenka, jejíž výběr podléhá druhu a náročnosti sportu, ale i velikosti poprsí. Na jógu, jízdu na kole či běh potřebujete pokaždé jiný model.

 

„Při výběru správné sportovní podprsenky je určitě nutné zohlednit jak obtížnost aktivity, tak velikost prsou, aby ženy dosáhly co největšího komfortu a zároveň chránily své zdraví,” radí Markéta Lojdová ze společnosti Astratex. A jak ho správně vybrat?


Sportovní podprsenka
(Foto: Astratex)

 

Co má splňovat každá sportovní podprsenka?


Funkčnost a ochrana ňader by měly být tím nejdůležitějším, na co by měly ženy při výběru sportovního prádla dbát. V opačném případě může dojít během aktivity k bolestivým pocitům, ale hlavně k poklesu poprsí, ztrátě elasticity vnitřních vazivových pruhů a nevratným následkům. A to se týká jak dospělé ženy, tak dospívajících dívek, u nichž se ňadra teprve vyvíjejí.

 

„Pamatujte, že pokud prsům v pohybu neposkytnete adekvátní oporu, jejich poklesu do budoucna už nijak nezabráníte. Kvalitní sportovní podprsenky dokážou při prudkém cvičení snížit pohyb prsou až o polovinu, takže dámy, moc se nerozmýšlejte,” radí Žaneta Fidrantová, zástupkyně norské značky Kari Traa.

 

Sportovní podprsenka
(Foto: KiK.cz)

 

• Perfektní podprsenka na sport by měla pevně podepřít prsa a rozložit jejich hmotnost mezi ramena a záda.


• Podprsenka by vám měla zaručit 100% komfort. Nesmí vás škrtit, nesmíte se v ní dusit ani cítit, že vás někde škrábe. Stejně tak by se vaše prsa neměly ani hnout a během sportu by se neměla pohybovat.


• Myslete na materiál. Ten by, podobně jako tomu je u většiny sportovního oblečení, měl být funkční. Krajky nebo aplikace nejsou v tomto případě opravdu žádoucí. Podprsenka by měla dýchat a odvádět pot.


• Sportovní podprsenky se často dělí na kompresní, ty prsa doslova připlácnou na hrudník a jsou vhodné pro menší prsa. Ženy s větším poprsím by se měly zaměřit na tzv. nekompresní podprsenky, které mají košíčky.


• Podprsenku nekupujte od oka, ale vždy si ji vyzkoušejte. Do kabinky si klidně vezměte více typů určené pro tu danou zátěž a více velikostí.


• Během zkoušení se jen neprohlížejte v zrcadle, ale klidně si poskočte, běhejte na místě nebo si udělejte několik předklonů. Tak zjistíte, zdali opravdu vše drží na svém místě.


• Ramínka podprsenky by měla být spíše širší, vhodné je, aby měla možnost případného nastavení, komfortní je i možnost překřížení na zádech.

 

Sportovní podprsenka
(Foto: Astratex)


Na jógu s lehkostí


Milovnice jógy či pilates, ale i cvičení v posilovně či rychlochůze, by měly sáhnout po lehkých, prodyšných podprsenkách, které okamžitě odvádí pot od těla. Výhodou jsou měkké vycpávky, které lze vyjmout. Takový kousek prádla je ideální také na golf či relaxační a nenáročné pohybové aktivity. Jemné kousky neomezují v pohybu a jsou vhodné pro menší prsa, v případě relaxu však můžou po podprsence s lehkou oporou sáhnout i ženy s většími vnadami.


Náš tip:

 

Sportovní podprsenka
(Foto: Archiv firem)

 

Vínová podprsenka, KiK, 159 Kč

Šedá podprsenka s posouvacími ramínky, KiK, 189 Kč

Šedo-červená sportovní podprsenka Eleonor, 699 Kč, astratex.cz

Bílá trojúhelníkovitá podprsenka, Puma, 875 Kč

na modelce: modrá podprseka adidas All Me Badge of Sport, 390 Kč

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pevná prsa hravě! Zábavné cviky s maximálním efektem
Tajemství krásných, velkých a pevných prsou odhaleno
10 důvodů, proč závidět ženám s malými prsy!

 

Střední opora na turistiku i spinning


Pokud vyhledáváte aktivnější druhy sportu, jako je cyklistika, in-line bruslení, spinning, horská turistika nebo lyžování, pak už je třeba zaměřit se na pevnější podprsenky, které udrží poprsí blíže u těla a zároveň ideálně rozloží jeho váhu. Modely se střední oporou navíc tvoří funkční materiály, které odvádí pot od těla. Ženy s většími ňadry by pak měly vsadit na tento druh podprsenek i v případě méně náročných činností.

 

Náš tip:

 

Sportovní podprsenka
(Foto: Archiv firem)

 

Žlutomodrá podprsenka, Kari Traa Active Bra, 374 Kč, prodává norskamoda.cz

černá s barevným potiskem, Lisca, 645 Kč

Černá s překříženými ramínky, Outrun Grey Push-Up bez kostic, 519 Kč, astratex.cz

Růžová, KiK, 139 Kč

na modelce: sportovní podprsenka s vysokou oporou Nike Motion Adapt 2 0 City Ready, 1418 Kč

 

Jak předejít povislému poprsí?


Intenzivní pohybová zátěž s prvky kardia už vyžaduje největší možnou oporu poprsí. Patří-li tedy mezi vaše oblíbené druhy sportu tenis, squash, aerobik, volejbal nebo tanec, volte podprsenku skutečně pečlivě. Nejsilnější opora zabrání natažení prsních vazů, což způsobuje povislá ňadra, široká racerback ramínka se zase postarají o úlevu zádům a volný pohyb rukou. Podprsenka s nejvyšším stupněm opory navíc omezí nežádoucí pohyb prsou až o 70 %.

 

Náš tip:

 

Sportovní podprsenka
(Foto: Archiv firem)

 

Modrá sportovní podprsenka Shock Absorber Ultimate Run bez kostic, 1399 Kč, astratex.cz

Tyrkysová podprsenka Triola Panache, 1499 Kč

Růžová podprsenka Kari Traa Ness, 549 Kč, prodává norskamoda.cz

Černá krajková podprsenka Triola Panache, 1499 Kč

na modelce: béžová vyztužená podprsenka, Timo, 739 Kč

 

Sportovní podprsenka
(Foto: KiK.cz)

 

Šetřit se nevyplatí

 

Opravdu kvalitní sportovní podprsenky nejsou úplně levnou záležitostí, nicméně vyšší investice do jednoho či dvou extra kvalitních kousků se vám několikanásobně vrátí. A vězte, že největší radost z toho budou mít vaše prsa – nejenže zůstanou na místě, bez odřenin a otlaků, ale také budou pevnější až do vyššího věku. Aby vám podprsenka dlouho vydržela, je potřeba se o ni starat. Můžete ji prát buď na nižší teplotu v pračce,, ideálně v taštičce na praní spodního prádla, nebo ručně ve studené vodě. Vyhněte se avivážím, bělidlům a sušičce. Životnost podprsenky také prodloužíte, pokud ji necháte vždy dostatečně proschnout. Průměrná životnost sportovních podprsenek se udává v rozmezí 9–15 měsíců, dle intenzity nošení a materiálu, nebo také 30–40 vyprání.0 hlasů
Vaše hodnocení