Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Po pražském podzimním fashion weeku nezůstávají pozadu ani další česká města. Žhavé trendy, lokální autory i triky pro udržitelnou módu předství hned několik fashion událostí.

Kam pro módní inspiraci? Módou ožije Brno, Opava i Karlovy Vary

Karlovarský TOP Fashion Week
zdroj: TOP Fashion Week Karlovarský TOP Fashion Week
aktualizováno 12.09.2019, 00:00 | 12.09.2019, 00:00 | Krásná.cz

Po pražském podzimním fashion weeku nezůstávají pozadu ani další česká města. Žhavé trendy, lokální autory i triky pro udržitelnou módu předství hned několik fashion událostí.

Karlovarský TOP Fashion Week

 

Od 27. – 29. září 2019 se Karlovy Vary stanou centrem české a světové módy. TOP Fashion Week, pořádaný firmou TOP Fashion Models s.r.o., tak v ikonickém Grandhotelu Pupp odstartuje sérii módních přehlídek, kde budou představeny vize více než desítky českých i zahraničních návrhářů pro nadcházející sezóny.

 

Z New Yorku zavítá Katerina Lankova, proslulá spoluprací s hvězdami americké raperské hudební scény, jako Missy Elliott nebo Lil Kim. Mezi návrháři se zahraničními kořeny se kromě jiných objeví Kristina Oganesian původem z Arménie. Z dalších autorů bude k vidění tvorba slovenského rodáka Pavla Berkyho, hlavní designérky značky svatebních šatů Crystal Bride Mirky Horké, pánské modely z dílny Petra Kaloudy a mnoho dalších zvučných jmen.


Herečka Tereza Kostková, modelka Nikol Švantnerová nebo moderátor Mirek Šimůnek se stanou ambasadory jednotlivých autorů a budou je tak provázet celou akcí, které se zúčastní i další tuzemské významné osobnosti.

 

Karlovarský TOP Fashion Week
(Foto: TOP Fashion Week )


Opavský Fashion Storm

 

Opava na podzim zažije velkolepou módní událost, jejíž hlavní hvězdou bude mladá česká topmodelka a současná tvář módního domu Gucci Bára Fialová, která pracuje například i pro ikonickou návrhářku Vivienne Westwood.

 

Fashion Storm, módní bouře, zachvátí Dům umění v Opavě už 18. října 2019. Kromě módních přehlídek v kapli sv. Václava bude připraven i doprovodný program, workshopy a talk show se známými osobnostmi. Pozvání přijala i uznávaná módní kritička a publicistka Františka Čížková, která otevře „Warm Up“ část programu svou diskuzní talk show o módě a představí divákům svou připravovanou knihu Bedeker stylu. Mezi hosty se objeví i známá česká modelka a influencerka Karolína Mališová, jako hostující návrhářka, jejíž nová kolekce celou show zakončí, pak Denisa Dovala. Celým večerem bude provázet herec Vladimír Polák. Fashion Storm je ale především módní přehlídka moravskoslezských kreativních návrhářů s prodejní prezentací prestižních značek, jako je Dara Bags, City Folklore nebo Tonak.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vybrusli z trapasu! DIY Psaníčko na ples či party HOTOVÉ ZA 10 MINUT
DIY: Módní asymetrické sukně
Potřebuješ pod šaty podprsenku bez zad? Vyrob si ji! DIY video-návod


Brněnský Mint Market


V sobotu 21. září zaplní MINT Market Brno 39 pasáž i všechna tři patra budovy Tržnice Brno na Zelném trhu. MINT Markety si kladou za cíl podporu malého podnikání a českého designu. V kontrastu s velkými nákupními centry, která nabízejí tovární zboží vyrobené kdesi v Číně a zisky z něj odcházejí z České republiky k nadnárodním společnostem, vytvářejí MINT Markety prostor pro malé lokální výrobce, kteří k výrobě přistupují úplně jiný stylem. Čeká tu na vás jedinečná, stále se obměňující nabídka originálních a poctivě vyráběných produktů. Skvělou atmosféru doplňuje hudba i občerstvení. U stánku Lovemusic navíc získáte stylovou plátěnku výměnou za vyplnění dotazníku.

 

Mint Market
(Foto: Mint Market)

 

Pražský CVRK


Chcete li vědět, kdo vyrobil vaše oblečení, kabelku nebo náhrdelník, a podpořit šikovné české ručičky, zavítejte do kamenných obchodů nezávislé autorské tvorby CVRK. Najdete zde výrobky více než 150 lokálních návrhářů a designérů, lidí se šikovnýma rukama a hlavou plnou kreativních nápadů. Ke čtyřem pražským a jedné ostravské pobočce přibyla začátkem září již šestá prodejna nazvaná Orionka, a to na Korunní 2206/127.0 hlasů
Vaše hodnocení