Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Alfou a omegou péče o pleť je jak známo její každodenní čištění a odličování. Otázka ovšem zní, zda-li k tomu používáte opravdu vhodné přípravky a jestli jste při svém pravidelném rituálu dostatečně důkladná…

Každodenní čištění pleti micelární vodou. Ano nebo ne?

Odličování
zdroj: Thinkstockphotos Odličování
aktualizováno 19.04.2018, 17:11 | 19.04.2018, 17:11 | Krásná.cz

Alfou a omegou péče o pleť je jak známo její každodenní čištění a odličování. Otázka ovšem zní, zda-li k tomu používáte opravdu vhodné přípravky a jestli jste při svém pravidelném rituálu dostatečně důkladná…

Micelární vody vznikly v 90. letech ve Francii, protože voda v Paříži byla tvrdá, a ne zcela vhodná k omývání obličeje. Micelární vody mají podobné složení jako jiné odličovací přípravky, rozdíl je v tom, že obsahují tzv. micely.

 

„Micely jsou molekuly tenzidů rozpouštěné ve vodě. Tenzidy se skládají z hydrofilní části (tj. má ráda vodu) a lipofilní části (tj. má ráda olej). Při nanesení na bavlněný odličovací tampon, který je hydrofilní, je hydrofilní část micel orientovaná směrem k tamponu a lipofilní část odstraňuje nečisto-ty, přebytečný maz a make-up,“ popisuje MUDr. Markéta Majerová, korektivní dermatoložka z Medicom Clinic.

 

Nelíčíte se? Odlíčení je i tak nutné
Dokonce i tehdy, pokud se vůbec nelíčíte, měla byste svou pleť ošetřit vhodným odličovacím prostředkem každé ráno a večer. V průběhu dne se totiž na pleti usazuje celá řada nečistot pocházejících především z ovzduší nebo z vašich rukou, kterými se svojí tváře mnohdy spíše nevědomky dotýkáte. Ani po ránu byste však neměla podceňovat úlohu důkladné očisty pleti. Také na polštáři totiž číhá na vaši pleť spoustu baktérií, které si při spánku do pleti v podstatě zatlačujete.


Jednoduchá aplikace micelárních vod svádí k jejímu každodennímu používání. Její pravidelné a dlouhodobé používání, anebo využití micelární vody jako jediného způsobu čištění pleti, se ovšem nedoporučuje.

 

 

 

„Zbytkové množství tenzidů, které opakovaně zůstávají na pokožce, moůže po čase kůži dráždit. Proto není od věci – pokud je čas a energie – micelární vodu ještě alespoň opláchnout z obličeje vodou a kombinovat ji také s jinými způsoby čištění pleti, které jsou pro pokožku vhodněj-ší,“ zdůvodňuje odbornice.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejčastější omyly při čištění pleti. Vyhni se jim
9 problémů pleti. Přelsti je VŠECHNY
Čím si čistit pleť, aby byla BEZ AKNÉ

 

 

Jdete na to správně?

 

Občas se určitě vyplatí vsadit i na jiný druh odličovacího přípravku.

Odličování
(Foto: Archiv firem)

 

* Dvoufázový odličovač očí a make-upu Nivea (125 ml, 140 Kč). Vhodný pro citlivé oční okolí.
 

* Čisticí pěnivý gel bez mýdla NeoStrata Clarifying Cleanser (200 ml, 750 Kč). S kyselinou mandlovou, salicylovou, glycerinem, panthenolem a tea tree oilem.

 

* Jemná čisticí voda Erborian (190 ml, 549 Kč, k dostání exkluzivně v síti parfumerií Marionnaud) s kom-plexem sedmi bylin šetrně odstraní nečistoty z pleti, aniž by ji vysušovala. Poradí si s make-upem (i voděo-dolným), z obličeje, rtů i očí a poskytne pokožce okamžitý pocit čistoty a svěžesti.
 

* Čistící gel Yves Rocher Elixir Jeunesse (125 ml, 179 Kč). Chrání pleť před negativními vnějšími vlivy a zpomauje tak její stárnutí.


MŮŽE SE HODIT:

TESTUJEME: Pleťová mléka pro dokonalé odlíčení
TESTUJEME: Důkladná očista pleti s čistícími pěnami
TESTUJEME: Čisticí gely pro každý typ pleti

 

Jedinému, čemu byste se měla stoprocentně vyhnout, je odličování klasickým mýdlem a tekoucí vodou. „Voda z kohoutku obsahuje chlór, který především citlivou pleť velmi vysušuje. Pleti dále nesvědčí ani příliš studená nebo horká voda,“ radí dermatoložka. Kvůli praktikování této odličovací metody by byla vaše pleť nezdravě napnutá, vysušená a dost podrážděná.0 hlasů
Vaše hodnocení