Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vše o historii kabelek.

Kde se vzala kabelka?

Trendy kabelky 2016 - 3
zdroj: Archiv firem Trendy kabelky 2016 - 3
aktualizováno 03.04.2016, 00:39 | 03.04.2016, 00:39 | Krásná.cz

Vše o historii kabelek.

Pro muže je to často nepochopitelná záhada, ale ženy si bez kabelek nedokážou svůj život představit. Jsou nenahraditelným pomocníkem v každodenním životě, strážcem našich tajemství, módním doplňkem a v neposlední řadě i projevem naší osobnosti.

 

Dnešní trh s kabelkami je přesycený zbožím rozličného druhu, barev a materiálů, vybere si opravdu každý. Mezi těmito druhy najdeme tašky na procházku po městě, elegantní značkové a drahé kabelky, či večerní mini kabelky na ples a do divadla. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, odkud kabelky pochází?

 

Trendy kabelky 2016 - 4
(Foto: Archiv firem)

 

Předpokládá se, že předchůdci kabelek byli vyrobeny z listů a dřeva. Zajímavé je, že tašky tehdy výhradně nosili muži a ne ženy. Našla se spousta hieroglyfů, kde jsou nakreslení muži s taškami, které mají obvázané okolo pasu.

 

Ve středověku si už obě pohlaví hrdě vykračovali s kabelkami přes rameno, nebo zavěšenými na bocích. Velice často se využívali například při cestování a byli také velice oblíbené mezi rolníky, kteří v nich nosili semena na sázení.


PŘEČTI SI TAKÉ:

4 kabelky stačí! Teď je jen správně kombinovat
Správná kabelka tě rychle zeštíhlí
Kabelka prozradí, jaká vlastně jsi

 

Postupem času začal účel kabelky nabírat podobný rozměr, jaký známe dnes. Ženy si ukládaly do kabelek osobní věci či voňavé bylinky, jako například levanduli či výtažky z citrusových plodů, aby od sebe odehnaly špatnou energii.

 

Význam kabelek se posunul o kus dál, kdy muži začali kabelky ženám darovat jako módní doplněk. V 18. století se dostává do popředí neo-klasické oblékání, kdy každá dáma musela vlastnit několik kabelek pro každou příležitost. Uvnitř nesměl chybět voňavý pudr, sůl, růž a flakón voňavky.

 

Termín „kabelka“ byl poprvé použit začátkem 20. století a používal se především v souvislosti s taškou, která se držela v rukách. To se stalo i inspirací pro nový druh kabelek určených pro ženy, které už měly i vnitřní přihrádky. Ve 20. letech 20. století se prosazoval trend, kdy kabelka nemusela ladit s celkovým outfitem. 50. léta dala vzniknout slavným značkám jako jsou Chanel, Louis Vuitton a Hermes, které jsou nepochybně mnohem dražší než ostatní dámské kabelky, ovšem udávají trendy až dodnes.

 

Jaké kabelky frčí nejvíce v roce 2016, se můžete podívat v následující galerii.
 

Fotogalerie

1 / 19 Otevřít fotogalerii0 hlasů
Vaše hodnocení