Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chodíš na střední, ale vypadáš, jako když si ještě hraješ s panenkami? Co dělat, když nechceš vypadat mladší?

Když v patnácti vypadáš na dvanáct

Vypadat mladší
zdroj: Thinkstockphotos Vypadat mladší
aktualizováno 01.11.2012, 11:51 | 01.11.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Chodíš na střední, ale vypadáš, jako když si ještě hraješ s panenkami? Co dělat, když nechceš vypadat mladší?

Být nešťastná ze svého vzhledu není nic neobvyklého. Existuje strašná spousta dívek, které vůbec nemají rády vlastní tělo, nebo se jim na nich něco konkrétního nelíbí. Může to být postava, velký nos, oči, nějaká charakterová vlastnost, anebo to může být ten fakt, že vypadají mladší, než doopravdy jsou.

Vypadat v patnácti letech na dvanáct není nic nenormálního. Hodně dívek vypadá zkrátka o dost mladší a lidé jim tipují méně. Co když se ti ale tenhle problém nelíbí, co když nechceš vypadat mladší?

Udělej z toho přednost!


Než začneš něco měnit a soustředit se na to, abys vypadala dospěleji, uvědom si, že vypadat mladší má i jisté výhody. Rozhodně je to lepší, než kdybys ve dvaceti vypadala na čtyřicet. Jsi mladě vypadající holka, a když ti vzhled vydrží... Je přeci hezké ve třiceti vypadat jako mladá dvacítka, ne? Každá chceme to, co nemáme. Co by za takový problém dala slečna, která vypadá naopak o několik let starší?

 

 

Proto zapřemýšlej nad svou situací, snaž se na ní najít i něco pozitivního, a pokud tě někdo na tvůj mladý vzhled pořád upozorňuje, ignoruj to!

Záleží na tvém chování

K dospěle vypadající ženě přeci nepatří nějaké puberťácké výlevy. Když na ulici potkám slečnu, která vypadá na dvacet pět, ale chová se na čtrnáct, nezdá se mi to úplně v pořádku – i chování z nás dělá starší (nebo naopak mladší) jedince.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nevypadám na svůj věk. Vážně mi to vadí?
TEST: Vypadáš na svůj věk?
TVOJE ŠANCE! Dokázala jsi něco? Řekni nám o tom

Dospělý člověk by se měl chovat rozumně, zodpovědně, neměl by na ulici křičet se svou kamarádkou, jak jsou ti kluci hrozí a podobně. Pokud chceš vypadat starší, měla bys tomu přizpůsobit své chování, i když to samozřejmě není povinnost. Záleží přeci jen na tobě, jak chceš zapůsobit na ostatní.

Hodně uděláš účesem

Zapomeň na účesy, které tě dělají mladší. Culíčky a copánky nech mladší sestře. Chceš vypadat starší? Udělej si slušivý drdol, nebo nech vlasy rozpuštěné, záleží na tom, co ti více vyhovuje a co máš raději.

Velice elegantně působí francouzský drdol, který je poměrně jednoduchý a podle následujícího videa ho určitě lehce zvládneš i ty!
Make-up ti taky pomůže

Vždy je důležité najít to, co ti sluší. Je zbytečné používat barvy, které ti nesluší. Každopádně, pokud chceš působit starším a dospělým vzhledem, sáhni po tlumenějších barvách, jsou vhodnější než pastelové. Můžeš zkusit tekuté linky na horním víčku, pokud jsi starší, i červená rtěnka může vypadat velice dobře.

 

 

Nikdy to ale nepřeháněj – mnohem lepší je působit přirozenějším a upravenějším dojmem, než mít na sobě tunu make-upu, přes kterou tě ani nebude poznat.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Na doma.cz řeší: 
GALERIE: Culík sluší v každém věku
5 tajemství mládí: váš věk neuhodnou

Vol vhodné oblečení

V mikině a špinavých teniskách sice můžeš vypadat starší, ale nepůsobí to úplně vhodně. Nemusíš si hned kupovat černé kalhoty a dvaceticentimetrové podpatky. Každopádně jistá elegance v oblékání dokáže hodně a může tě udělat starší. Nezapomínej na vhodné doplňky a šperky, které mohou z jednoduchého outfitu udělat mnohem více.
 5 hlasů
Vaše hodnocení