Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kolagenové přípravky zažívají v poslední době velký boom. Na trhu jsou k dostání kolagenové krémy, tabletky či prášky. Kolagen se často prodává také v kombinaci s kyselinou hyaluronovou, která jeho efekt ještě znásobí. Proč se tento přípravek hodí...

Kolagenové nápoje: Pomohou na povadlou kůži, strie i padající vlasy

pružná pleť
zdroj: Getty Images pružná pleť
aktualizováno 14.11.2019, 00:00 | 14.11.2019, 00:00 | Krásná.cz

Kolagenové přípravky zažívají v poslední době velký boom. Na trhu jsou k dostání kolagenové krémy, tabletky či prášky. Kolagen se často prodává také v kombinaci s kyselinou hyaluronovou, která jeho efekt ještě znásobí. Proč se tento přípravek hodí pro dívky a ženy všech věkových kategorií a jak s ním budete krásnější?

Možná jste slyšely o tom, že existují různá kolagenová séra a další produkty pro zevní použití. Pokud ale kolagen užijete vnitřně, tak bude jeho účinek ještě větší. Kolagen si můžete rozmíchat prakticky v jakémkoliv nápoji, klidně i ve vodě, protože většina kolagenových prášků je prakticky bez chuti. K čemu vám to pomůže?


Prevence proti prvním vráskám


Kolagen tvoří až 70 % bílkovin kůže. Tělo si ho umí tvořit samo a nachází se hlavně v kloubech, spolu s věkem však míra kolagenu klesá a projevuje se to mimo jiné na pokožce. Ta už není tak pružná, pokud máte nedostatek kolagenu a vypadá povadle. Myslíte si, že na to máte ještě dostatek času?

 

krásná pokožka
(Foto: Getty Images)

 

Možná vás překvapí, že pokožka začíná ztrácet svou pružnost už od dvacátého roku života. Mohou za to právě kolagenová vlákna, která postupně ztrácí svou elasticitu. Můžete tak na sobě zpozorovat první znaky stárnutí, i když jste zatím relativně mladé. Kůže u ženy, která trpí malým množstvím kolagenu, je tenká a začínají se u ní projevovat první vrásky. Ale nebojte se, když dodáte svému organismu kolagen, tak se vrásky zase vypnou.


Krásnější pleť


Přestože vás zatím vrásky netrápí, i tak na sobě konzumaci kolagenu zajisté zpozorujete. Přibližně po dvou měsících užívání se pleť vypne, bude vypadat šťavnatěji, zářivěji, zkrátka sexy. Rozhodně ho využijte, jestli vaše pleť není sjednocená a hladká jako samet a zdá se vám být vysušená. Kolagen totiž dobře působí také na míru její hydratace a hloubkově pleť vyživuje, vaše pokožka už proto nebude vysušená v okolí nosu nebo očních víček. Také nebude tolik reagovat na změny počasí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nezatracuj tuk, tvé vlasy ho potřebují
Podpořte svou krásu. Poradíme, jak na to!
Tohle udělá stres s tvojí pletí


Pomáhá proti celulitidě, povislé kůži, na strie a pigmentové skvrny


Protože kolagen působí příznivě na pokožku, pomůže i proti těmto potížím. Jestliže vás trápí celulitida, máte strie nebo se vám po létě udělaly pigmentové skvrny, vyzkoušejte kolagenové tablety nebo prášek. Užívejte kolagen pravidelně a uvidíte, že se po čase dostaví výsledky.


Kolagenové přípravky pro vnitřní využití rozhodně použijte také tehdy, jestliže jste rychle zhubly a trápí vás povislá kůže, například na břiše. Kolagen vám dodá hloubkovou výživu a kůže se snadněji vstřebá.


Kvalitnější vlasy


Jedním z viditelných signálů nedostatku kolagenu jsou křehké a padající vlasy. Dodejte jim sílu, lesk a pružnost tím, že vsadíte na kolagenové tablety. Naroste vám krásná hříva, protože vlasy se nebudou v konečkách ulamovat.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Kolagenový nápoj se svěží ovocnou chutí, Benegen, 30 sáčkl, 472 Kč
* Růžový kolagen v nápoji pro péči o pleť, MyKETO, 23 porcí, 349 Kč
* Descanti Collagen, 120 tablet, 699 Kč
* Beauty Drink Sedmikráska Orling, 15 porcí, 750 Kč
* Inca Collagen, 30 sáčků, 1179 Kč
* Kolagenový prášek The Solution, Oslo Skin Lab, 1049 Kč
* Tekutý kolagen Optimal Plus, 500 ml, 1350 Kč


Pevnější nehty


Vlastníte nehty, které se na konci často lámou nebo rozdvojují? Právě to je jedním z příznaků toho, že vaše tělo potřebuje větší množství kolagenu. Zbystřete, až příště budete mít ruce déle ponořené do vody a podívejte se, jestli pak vaše nehty budou tenké a lámavé. Když přidáte do vaší stravy kolagen, tak zůstanou pevné i po působení vody.

 

krásná pokožka
(Foto: Getty Images)

 

Méně sladkostí rovná se mladší vzhled


Je známo, že kolagen se nachází kromě tabletek a prášků také v želatině. Rozhodně však nejde o tak velké množství, aby se to na vašem vzhledu nějak projevilo. Sladké pochutiny navíc svěžímu vzhledu spíš škodí, protože stojí právě za rozpadajícími se kolagenovými vlákny. Jeho tvorbu naopak podpoří vitamín C nebo omega-3 mastné kyseliny.


Kolagen by měly užívat také sportovkyně a dívky, které trpí obezitou. Co mají tyto dvě skupiny žen společného? U obou jsou nadměrně zatížené svaly a klouby, takže přísun kolagenu jejich tělo určitě uvítá. Hodí se také pro dívky i chlapce, kteří jsou právě v období růstu.0 hlasů
Vaše hodnocení