Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Revoluční vakcína pomůže lidem po celém světě.

Konec problémům s akné! Neuvěříš, co vědci vymysleli

Dívka před zrcadlem
zdroj: Thinkstockphotos Dívka před zrcadlem
aktualizováno 16.05.2017, 00:07 | 16.05.2017, 00:07 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Revoluční vakcína pomůže lidem po celém světě.

Akné netrápí jen teenagery. Statistiky ukazují, že postihuje až 80 procent lidí ve věku 11 až 30 let. Mnozí však netuší, jaké potíže se s vyrážkou skutečně spojují. Problematická pleť úzce souvisí s nízkým sebevědomím a jde ruku v ruce se psychickými problémy.

 

Podle výzkumu British Skin Foundation až 20 procent lidí, kteří s akné bojují, pomyslelo na sebevraždu. Nyní by však vyrážkám mohl být konec. Vědci přišli s revolučním řešením.

 

Dermatologové dosud nedokázali určit obecný faktor, který akné spouští. U každého pacienta to byly mnohé důvody, které k vyrážkám vedly. Ať už šlo o hormony, poruchy trávení nebo nedostatečnou hygienu.

 

Na řešení přišli v Kalifornii

 

Vědci z Kalifornské univerzity v San Diegu se však pustili do nového výzkumu. Rozhodli se vyřešit boj s akné jednou provždy. Vyvinuli speciální vakcínu, která může přinést revoluční výsledky.

 

 

Akné totiž způsobuje specifický druh bakterie (Propionibacterium acnes). Ten je s námi celý náš život. Odborníci na ni nemohli vytvořit vakcínu, protože v mnoha ohledech je tato bakterie prospěšná.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

TESTUJEME: Co skutečně funguje na akné? 14 SOS PŘÍPRAVKŮ PROVĚŘENO
Co vlastně způsobuje akné?
Jak na akné v dekoltu a na zádech

 

"Nyní jsme však našli protilátky na toxickou bílkovinu, kterou bakterie P. acnes vylučuje do kůže," vysvětluje vedoucí výzkumu Eric C. Huang. Tato bílkovina totiž způsobuje zánět, který vede k vyrážkám. Znamená to, že vakcína bakterii nezničí úplně. Zastaví však proces tvorby akné.

 

Čeká ji testování

 

Protilátky již testovali na vzorcích kůže mnoha pacientů. Výsledky byly pozitivní. Jaký bude další krok? Odborníci doufají, že se jim podaří vakcínu testovat laboratorně, aby mohla pomáhat už za pár let. Znamenala by novou naději pro mnohé nešťastných pacientů.0 hlasů
Vaše hodnocení