Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejde o to, být dokonalá. Ale naučit se vnímat a ocenit svou jedinečnost.

Krása není jen jedna: Objevte svou jedinečnost

Chantelle Brown-Young
zdroj: Profimedia Chantelle Brown-Young
aktualizováno 19.10.2018, 00:00 | 19.10.2018, 00:00 | / krasna.cz/dove.com

Nejde o to, být dokonalá. Ale naučit se vnímat a ocenit svou jedinečnost.

S rozšířením praktiky zveřejňování upravovaných snímků v médiích i na sociálních sítích je snadné pochopit, jak jednoduše může u dívek vzniknout posedlost dosažením „perfektního těla“. Chantelle Brown-Young alias Winnie Harlow rozumí tomu, jak je důležité, aby byl člověk spokojený s vlastním vzhledem. Možná vám neřekne příliš její jméno, ale určitě jste ji již viděli. Její vzhled je pro někoho šokující, rozhodně jedinečný, a přesto je úspěšnou modelkou a trendseterkou.


Chantelle trpí vitiligem, onemocněním kožního pigmentu, které způsobuje vznik bílých skvrn na kůži po celém těle. Ve škole se jí kvůli tomu posmívali. Poté, co se zúčastnila soutěže America’s Next Top Model o kontrakt v modelingu s agenturou Next Model Management a podařilo se jí proslavit, hovoří 24letá mladá žena o tom, že je potřeba, aby ženy přijaly svá těla bez ohledu na to, jak vypadají. Vyjádřila tím poměrně sebejistě svou jedinečnost. Využijte jejích zkušeností a neváhejte se zamyslet nad různými typy krásy a o tom, jak si vybudovat pozitivní vztah k vlastnímu tělu.

 

Chantelle Brown-Young
(Foto: Profimedia)


Chantelle využívá svůj úspěch pro šíření poselství, že tajemství individuální krásy je v přijetí své vlastní jedinečnosti. Její příběh je skvělou příležitostí, jak povzbudit i vaše nedostatečné sebevědomí k tomu, abyste milovala a vážila si sama sebe, obzvlášť těch rysů, díky nimž jste jedinečná, a usilovala o dosažení vlastních ambicí a vnitřní sebedůvěry.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Takhle se během 100 let změnil ideál ženské krásy! GALERIE
Tohle je ideál krásy: Různé podoby dokonalosti ze všech koutů světa
Tenhle tvar ZADEČKU dostane každého chlapa do kolen


Ideál krásy není jen jeden


Na modelky, v nichž by se odrážela rozmanitost, kterou lidstvo nabízí, moc často nenarazíte. Společnost místo toho propaguje coby ztělesnění krásy pouze úzký okruh typů žen. Neustálé posilování tohoto „ideálu“ krásy může mít na spokojenost dívek s vlastním tělem přímý vliv. Studie ukazují, že 80 % dívek vykazuje nižší sebedůvěru již po 60 minutách čtení časopisu pro ženy.
Je nezbytné, abychom oslavovali všechny typy krásy, a zvláště pak ty, které se od takzvaného „ideálu“ liší. Úspěch Chantelle není průlomový jen pro ni samotnou, ale také pro vyobrazení a vnímání krásy jako celku. A není sama. Existují další modelky, jejichž výrazné rysy je odlišují od ostatních, ale zároveň jim přidávají na kráse. Je to například modelka nadměrných velikostí Candice Huffine, 64letá Jacky O’Shaughnessy, nebo Jillian Mercado, která trpí svalovou dystrofií.

 

NÁŠ TIP: Toto je údajně NEJOŠKLIVĚJŠÍ ŽENA SVĚTA! Netrápí se, inspiruje

 

Chantelle Brown-Young
(Foto: Profimedia)


Krása není o tom vejít se do nějaké formy


Každá dívka má právo na to, aby se cítila krásná a sebejistá. Být krásná neznamená mít předem stanovené rysy nebo vlastnosti. Každá máme jedinečný rys, který na sobě můžete mít ráda, protože jste díky němu výjimečná. Zeptejte se, co takového mají vaše kamarádky, maminka, babička… Promluvte si o tom a zkuste také najít svůj vlastní. Nebo se zeptejte jich, co na vašem vzhledu oceňují, možná jste si to dosud neuvědomila. Zkuste střídavě vyjmenovávat jedinečné rysy u jiných dívek a žen, které obě obdivujete.


Čím více prozkoumáte, o čem vlastně krása je, tím více budete chápat, že nepotřebujete dosahovat žádných „ideálů“. Práva krása je ta vnitřní – když se cítíte dobře ve svém těle, jste spokojená se svým charakterem a hýčkáte si všechny zvláštnosti a rysy, díky nimž jste jedinečná.0 hlasů
Vaše hodnocení