Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myslíš, že citrón je jen ovoce? Není. Hodně z nás ani netuší, co všechno citrón dokáže. I já sama jsem tomu nevěřila. V tomhle článku napíšu hned několik cestiček ke kráse, ke kterým potřebuješ jen citrón, nic víc!

Krášlicí kouzla s citrónem

Citron pro krásu
zdroj: Thinkstockphotos Citron pro krásu
aktualizováno 09.11.2015, 00:47 | 09.11.2015, 00:47 | Krásná.cz/Michaela

Myslíš, že citrón je jen ovoce? Není. Hodně z nás ani netuší, co všechno citrón dokáže. I já sama jsem tomu nevěřila. V tomhle článku napíšu hned několik cestiček ke kráse, ke kterým potřebuješ jen citrón, nic víc!

Že se za krásu musí platit? Pro krásnější vlasy, tvář i pokožku mnohdy nepotřebuješ moc peněz. Více než v drogerii ale zapátrej doma v lednici. Najdeš tam mnoho nedoceněných pokladů. Dnes si povíme něco o citrónu, který naší kráse pomáhá hned v několika ohledech.

 

Přírodní zesvětlovač vlasů


Jediné, co k tomu potřebuješ, je citrón,popřípadě vodu. Vymačkej si tak 2 citróny, podle délky vlasů. Umyj si vlasy jako obvykle a ke konci je přelij citrónem zředěným s troškou vody a zabal o ručníku. Vlasy už neumývej. Nejlepší je, když hned vyjdeš na sluníčko. Vlásky ti krásně vyšisují. Ale i bez sluníčka bys měla mít vlasy o pár tónů světlejší. Na sobě jsem to zkoušela už třikrát a opravdu to krásně zesvětlí. Dokonce máš vlasy krásně jemné, citron pomáhá také proti lupům.Můžu jen doporučit.

 

 

Odstranění pih


Dozvěděla jsem se, že dříve pihy odstraňovali citrónem. Trvá to asi dlouho, než piha úplně zmizí,ale alespoň vybledne a nebude tak viditelná. Nejdříve vymačkej citrón a pihu potři citrónem – na čisté, odlíčené pleti. Ale pozor, jen pihu. Jinak to vybělí i okolo pihy, to moc dobře nevypadá. Pro větší přesnost použij třeba vatovou tyčinku, tou můžeš šťávu nanést jen tam, kam potřebuješ. Nechej působit tak 30-45 min. Pak šťávu smyj teplou vodou a potři pleť hydratačním krémem, protože agresivní citron ji trochu vysuší a podráždí.Tento proces můžeš zopakovat zpočátku dvakrát do týdne, aby pleť nereagovala přecitlivěle, poté i častěji. Pokud se ale chystáš na slunce, nezapomeň na opalovací krém, ať ti na rozdrážděné pleti nenaskáčou nové pihy.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Domácí masky pro krásné vlasy
Pihy – móda, nebo problém?
Triky pro krásnější a zdravější nehty skoro zadarmo

 

Pevné a krásné nehty


Když si nehty namočíš do citrónu, nebo je budeš citronem chvilku potírat, tak je budeš mít krásně pevné a vybělené. Nech šťávu ovšem působit tak 10-30 minut. Pak nehty otři tamponkem namočeným v teplé vodě a ošetři pečujícím krémem na ruce. Už po prvním použití budou nehty krásně bílé a pevnější. Tento trik ale opravdu nedoporučuji, pokud mášzáděrky, pálí to jak čert. Lepší je nejprve zatrhanou kůžičku ozdravit, stejně nevypadá moc pěkně.


Pleťová voda pro mastnou pleť


Citrón je dobrý i proti hodně se mastící pleti. Do skleničky vymačkej půlku citrónu a dolij stejným množstvím vody. Tekutinu nanes na odlíčenou pleť. Pokud to bude moc pálit, tak přidej více vody. Zbaví tě to mastných fleků, rychleji vyhojí pupínky a pleť bude krásně jemná a hladká.


Doufám, že jsem ti s tímto článkem alespoň trošku poradila. Pokud znáš nějaké další triky s citrónem, poděl se o ně v komentářích.16 hlasů
Vaše hodnocení