Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsou tvé vlasy zplihlé, rychle mastné, nedrží tvar? Všechny problémy mají své řešení. Drž se našich rad a do měsíce budou tvé vlasy dokonalou ozdobou.

Krásné a zdravé vlasy do měsíce!

aktualizováno 25.03.2012, 00:00 | 25.03.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Jsou tvé vlasy zplihlé, rychle mastné, nedrží tvar? Všechny problémy mají své řešení. Drž se našich rad a do měsíce budou tvé vlasy dokonalou ozdobou.

Krásné a zdravé vlasy jsou atraktivní a zdobí každou dívku. Ty tvé jsou v současné chvíli jen pro zlost? Víme, jak to změnit.

 

Vlasy jsou jednou z částí tvého těla, které mohou získat značně na kráse díky péči, kterou jim věnuješ. Genetika je jistě také důležitá, ale vhodným opečováváním můžeš jejich vzhled pozvednout o sto procent. Jdeš do toho?

 

Začni už ve sprše

 

Správnou péči můžeš zahájit už ve sprše. Vlasy bys měla mýt tak často, jak vyžadují. Ne častěji, protože to je mechanicky poškozuje a vysušuje, ale ne ani příliš zřídka, aby pokožku hlavy nezatěžovaly nečistoty. Je zřejmé, že mastné vlasy vyžadují častější péči. Vypadají tvé vlasy už druhý den nevábně? Zkus si je mít obden a druhý den vždy použít suchý šampon, bude to šetrnější.

 

 

Vlasy myj vlažnou vodou, ne moc horkou, to strukturu vlasu narušuje a vysušuje pokožku. Používej šampón i kondicionér či balzám (extra přípravky, nikoli produkt 2v1). Šampón vlas "otevře" a umyje, balzám či kondicionér ho vyživí a znovu uzavře, aby nebyl náchylný k vnějším vlivům. Vyplatí se používat produkty nejen jedné značky, ale i řady, vhodně se doplňují.

 

Šampón vol bez silikonu a zbytečné parfemace, můžeš vyzkoušet přírodní preparáty, které neobsahují žádnou zatěžující chemii. Šampon a balzám nenanášej přímo do vlasů, dej si ho do dlaní a promni s trochou vody, teprve pak nanes do vlasů. Tolik je to nezatěžuje. Nemusíš přípravku používat ani velké množství, příliš pěny vysušuje i vlasy, i pokožku hlavy.

 

Vlasy myj jemně, nedři ani pokožku hlavy (hrozí lupy), ale ani konečky (třepí se a lámou). Poté vlasy důkladně opláchni, díky zbytku šampónu ve vlasech jsou pak vlasy těžké, zplihlé a rychleji se mastí. Vlasy po umytí opláchni studenou vodou, zvýší to jejich lesk.

 

Jednou za čas vlasům dopřej vyživující masku. Kromě těch kupovaných můžeš zkusit i domácí. Jaká se hodí pro tvůj typ vlasů, zjistíš v tomto článku.

 

Sexy blond - 14
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Výživa zevnitř

 

Pokud tvým vlasům chybí lesk, život a zdravý vzhled, dopřej jim výživu i zevnitř. Na trhu existují různé podpůrné tablety pro krásu vlasů, spolehnout se můžeš ale i na přírodní produkty. Obohať svou stravu o vitamín B, železo, dopřej si dostatek bílkovin, jez ořechy, vajíčka, banány a mléčné produkty.

 

Přestaň je mordovat

 

Fénování, kulmování, žehlení, to by mělo být po celou dobu rekonvalescence tabu. Také nechoď spát s mokrou hlavou, vlasy nechej volně proschnout. Pokud to tvůj účes vyloženě nevyžaduje, zkus se vyhnout i stylingovým přípravkům. Není čas na změnu účesu, který by se bez těchto přípravků obešel?

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

7 mýtů v péči o vlasy
Chceš, aby ti rychleji rostly vlasy?
Zkroť neposlušné vlasy

 

Ulehči jim

 

Zajdi si ke kadeřnici a požádej jí, ať ti ustřihne nejhůře poškozené vlasy. Nelituj dlouhých konečků, poškozené, krepaté a přesušené vlasy stejně nikomu nesvědčí. Navíc vlasům se tím ulehčí a jejich vzhled se okamžitě zlepší.

 

Opatrně při česání

 

Plastový kartáč vyměň za dřevěný nebo za kartáč z přírodních kančích štětin. Je šetrný k vlasům a promasíruje pokožku hlavy. Pokud se ti vlasy hodně cuchají, pořiď si speciální rozčesávací hřeben Tangle Teezer. Nepoužívej plastové hřebeny a kartáče, po nich vlasy elektrizují. Svůj hřeben nezapomínej pravidelně čistit a odstraňovat z něj mastnotu, pot, prach, nečistoty a zbytky stylingových přípravků, které by jinak ulpívaly na vlasech. Koupel ve vlažné mýdlové vodě ideálně prováděj každý týden.5 hlasů
Vaše hodnocení