Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sedmadvacetiletou Amy Saunders trápilo akné už od puberty. Na nějaký čas se jí pleť zlepšila, a to především díky hormonálním lékům, které jí předepsal lékař. Akné se bohužel opět přihlásilo o slovo ve chvíli, kdy Amy vysadila antikoncepci. Vzhled...

Kvůli ŠKAREDNÉMU AKNÉ přišla o sebevědomí! Pak objevila jednoduchý způsob, jak se ho zbavit

Akné
zdroj: Instagram, akné Akné
aktualizováno 15.05.2018, 16:28 | 15.05.2018, 16:28 | Krásná.cz

Sedmadvacetiletou Amy Saunders trápilo akné už od puberty. Na nějaký čas se jí pleť zlepšila, a to především díky hormonálním lékům, které jí předepsal lékař. Akné se bohužel opět přihlásilo o slovo ve chvíli, kdy Amy vysadila antikoncepci. Vzhledem k tomu, že ji akné opravdu trápilo, rozhodla se, že zabojuje a popere se o krásnou pleť. Co radí ostatním?

První problémy s akné zaznamenala Amy Saunders už v jedenácti letech, kdy byla s rodiči na dovolené v Karibiku. Myslela si, že se jí pleť zhoršila především kvůli opalovacímu krému, který na dovolené používala. Bohužel ani po návratu domů akné nezmizelo, a naopak začalo Amy více trápit. Dívka se nakonec rozhodla vyhledat lékaře, který jí předepsal hormonální léky.

 

Amy Saunders - 1
(Foto: Instagram)

 

Amy Saunders - 3
(Foto: Instagram)

 

Od té doby se její pleť rapidně zlepšila, avšak ne na dlouho. Další šok přišel v momentě, kdy Amy vysadila hormonální antikoncepci. "Když jsem ve čtyřiadvaceti vysadila antikoncepci, má pleť naprosto vybuchla. I když jsem prášky brala, měla jsem s pletí drobné potíže, ale to, co přišlo po vysazení antikoncepce, to se nedá popsat," řekla Amy pro DailyMail.com.

 

Amy Saunders - 2
(Foto: Instagram)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nepodceňuj AKNÉ! Může být předzvěstí zdravotních problémů
Konec problémům s akné! Neuvěříš, co vědci vymysleli
TESTUJEME: Co skutečně funguje na akné? 14 SOS PŘÍPRAVKŮ PROVĚŘENO

 

Co změnila? 

Rozsáhlé akné bylo natolik nepříjemné, že Amy přišla o sebevědomí. Naštěstí se dívka rozhodla, že vyhlásí své pleti válku. Světe div se, Amy vytasila výborné zbraně, které si s akné opravdu poradily. Především změnila své stravovací návyky, zařadila do jídelníčku zdravé tuky a fermentované potraviny. "I když dodržuji zdravou stravu, nikdy neodmítnu gin a tonic nebo čtvereček čokolády. Věřím v balanc, a myslím, že být ve stravování příliš striktní, nevede k ničemu dobrému," tvrdí Amy. Navíc se Amy zaměřila i na sport, díky kterému se zbavuje stresu a napětí. Dívka věří, že právě stres hraje zásadní roli v tvorbě akné.

 

Amy Saunders - 5
(Foto: Instagram)

 

9 pravidel v boji proti akné podle Amy

1. Omez konzumaci cukru, který zvyšuje hladinu inzulínu. To má za následek větší produkci hormonů, které zhoršují stav akné. 


2. Začni cvičit. I to pomáhá urovnat hormonální hladinu, a tím pádem zlepšuje pleť.

 

3. Každý den pij mátový čaj, který snižuje tvorbu testosteronu.

 

4. Ber anti-androgenní vitaminové doplňky, protože androgen zvyšuje tvorbu akné.

 

5. Jez více potravin, které obsahují zinek. Najdeš ho například v luštěninách, v červeném mase, v ořechách a mléčných výrobcích.

 

6. Užívej přípravky s výtažkem z houby reishi, která snižuje tvorbu androgenu.

 

7. Pij čaj s lékořicí, která pozitivně ovlivňuje hladinu hormonů.

 

8. Jez častěji brokolici a růžičkovou kapustu. Tato zelenina obsahuje látku DIM, která podporuje tvorbu estrogenu.

 

9. Také se zaměř na olej z tresčích jater, který taktéž snižuje tvorbu androgenu. Kup si v lékárně kapsle, které užívej každý den.

 



1 hlasů
Vaše hodnocení