Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mít pleť jako alabastr je fajn, mít ji jako zrcadlo už méně. Poradíme ti skvělý trik, jak se lesku na tváři zbavit.

Lesknout se má zrcadlo, ne tvá tvář

aktualizováno 23.07.2012, 00:00 | 23.07.2012, 00:00 | Krasna.cz/lk

Mít pleť jako alabastr je fajn, mít ji jako zrcadlo už méně. Poradíme ti skvělý trik, jak se lesku na tváři zbavit.

Pokud ráno vstaneš, podíváš se do zrcadla a zhrozíš se, že se zase celá leskneš. No nic. Naneseš make-up, který ale všechem lesk nedokáže překrýt, tak přidáš ještě pudr. Takto zamaskovaná vyrazíš mezi lidi, ale když se večer vrátíš domů, první co v zrcadle uvidíš, je tvá mastná pleť. Poznáváš se? A taky tě už nebaví jen pořád něco zakrývat?

Lesknoucí se pleti se můžeš pokusit zbavit přírodní cestou. Stejně jako u všech ostatních typů pleti je i u mastné důležité její čištění. Kromě každodenního pravidelného odlíčení, vyzkoušej ještě jednou až dvakrát do týdne použít také masku. Tu si můžeš připravit sama doma.

Co potřebuješ?

- vejce
- citron
- med
- děský pudr

Rozklepni do misky vejce a pořadně ho vymíchej. Přidej lžičku citronové šťávy a jednu polévkovou lžíci medu. Pořádně vše rozmíchej. Pokud se ti maska zdá příliš tekutá, zahusti ji dětským pudrem.

 

 

Masku nech asi 15 minut v ledničce, mezitím si vyčisti pleť. Poté nanes směs na obličej, vyhni se kontaktu s očima a nech působit asi čtvrt hodiny. Pak opláchni odvarem s heřmánku.

Že nevíš, jak se odvar z heřmánku dělá? Potřebuješ heřmánek, který si můžeš teď sama venku natrhat a usušit, nebo koupit již nasušený v každé lékárně. Vezmi jednu polévkovou lžíci, nasyp ji do hrnečku a přelij vodou, která prošla varem, ale už se nevaří. Nech v zakrytém hrnku louhovat 15 minut, slij a vychlaď. Odvar používej vždy čerstvý, stejně jako masku.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Malé triky, jak výrazně zlepšit pleť
Každodenní zlozvyky, kterými škodíš své pleti
Účinné domácí triky, jak vyhrát nad akné


Rozhodně proti lesklé pleti nepoužívej přípravek s obsahem alkoholu. Čistící gely a vody s alkoholem pleť vysušují a kvůli tomu dochází ke zvýšené funkci mazových žláz a dalšímu lesknutí pleti. Pamatuj také na to, že i mastná pleť potřebuje krém, jen je třeba si důkladně vybírat. Potřebuješ krém, který se lehce vstřebá, který obsahuje jen málo olejů, za to obsahuje vitamin A a extrakt z lípy. Nadměrné tvorbě mazu zabraňuje zinek, takže by sis mohla do lékárny skočit pro doplňky stravy, které zinek obsahují.

Uvidíš, že používáním vhodných přípravků a správnou životosprávou se ti pleť brzy zlepší.4 hlasů
Vaše hodnocení