Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Během prázdnin se mohou objevit opravdu nepříjemná kosmetická faux pas! Jak předejít červeným pupínkům v tříslech, akné, nebo mastící se ofině?

Letní kosmetické trapasy: Pupínky, zarostlé chloupky a další pohromy

Ženské tělo
zdroj: Thinkstockphotos Ženské tělo
aktualizováno 09.07.2013, 14:07 | 09.07.2013, 00:00 | krasna.cz/ina

Během prázdnin se mohou objevit opravdu nepříjemná kosmetická faux pas! Jak předejít červeným pupínkům v tříslech, akné, nebo mastící se ofině?

Jezdíš ráda na festivaly, chaty ke kamarádům, nebo hodně sportuješ? To jsou všechno situace, kdy pleť v létě dostává co proto – více se potí, mastí a lehce pak vznikají pupínky na nepříjemných místech.

 

Zarůstání chloupků

 

To se stane občas každé, nedělej z toho vědu. Pokud je to ovšem více než časté, změň techniku odstraňování chloupků. Někdy stačí změnit směr holení, jindy vyměň holení za horký vosk. Po každé depilaci, nezapomeňte třísla očistit čistícím tonikem bez alkoholu.

 

Tip: Bioderma Senzibio H2O pleťová voda pro citlivou pleť

 

 

Pupínek na zadečku

 

Červený pupínek pod zadečkem, který připomíná klasický pubertální „beďar“, má ve skutečnosti úplně jiné důvody vzniku a jinou léčbu. Tzv. potnička vzniká kvůli neprodyšným materiálům a příliš těsným střihům. Proto si dej záležet na kvalitě spodního prádla, materiálu sportovní kraťásků, či pyžámka.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Pryč s nechtěnými znaménky - jak nejlépe na to?
Pryč se STRIEMI. Boj proti věčnému nepříteli
Mista radí čtenářce Krasna.cz: Jak na akné?

Herečka Sharon Stone se s tím nepáře: Bradavky jí vyčuhují, kudy chodí!

Z paní Pomeje nás asi vomeje! Podívejte se, její dekolt stále roste!

Když se pupínek vyskytne, nepanikař a nesnaž se ho vydolovat za každou cenu, jenom bys místo rozbolavěla a zanítila. Pomož si pravidelným peelingem, který by měl do několika týdnů pomoci.

 

Zhoršené akné


V létě celkem běžná normální záležitost. Pleť se více mastí a tím pádem vznikají i problémy. K tomu přispívá i nevyspání, špatné odličování v polních podmínkách na festivalech, či návštěvě u známých. Pomoc? Pleť nezatěžuj make-upem a omez i jiná líčení, čisti pleť po každé sportovní aktivitě.

 

 

Na vině je často i jídelníček, proto pokud se ti rapidně zhoršila pleť, omez slazené nápoje a čokoládové cukrovinky. Pleti neprospívají ani smažená jídla. Když už se pupínek udělá, začni ho okamžitě řešit - začni správnou diagnostikou.

 

Pokud má pupínek bílou hlavičku, přilož na něj teplý obklad a po chvíli nenásilně vymáčkni (ne nehty, ale bříšky!), jestli se akné zatím nachází pouze ve stavu červená boule, hlavně nic nemačkej! K vysušení použijte oční kapky, které oblast zafixují, následně nanes nemastný hydratační krém a postižené místo potři korektorem. Ten prsty do ztracena rozetřete a nezapomeňte na matující pudr, který rozhodně vezmi ten den sebou!

 

Tip: Astor Skin Match Korektor; Čisticí minerální voda Bioderma Sébium H2O

 

 

Mastné vlasy

 

Nejjednodušší je vlasy stáhnout dozadu do hladkého účesu – culíku, drdolu, či copu. Vlasy zafixuj gelem, nebo lakem, který dodá looku úmyslný sleek image. Stažené vlasy rozbij čelenkou, která od samotných vlasů odpoutá pozornost.

U mastných vlasů pomůže nejrychlejší řešení suchý šampón, u odrostů a lupů hledej řešení v drogerii a v lékárně. Tam najdeš ty nejúčinnější šampóny proti lupům a speciální přípravky na rychle se mastící vlasy, které viditelně pomůžou už po prvním umytí.
 9 hlasů
Vaše hodnocení