Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Většina žen sní o krásné svatbě už od dětství. I přestože se představy každé z nich liší, všechny nevěsty touží cítit se v průběhu velké dne výjimečně. Některé chtějí být alespoň na chvíli princeznami, jiné upřednostňují minimalistický vzhled. Jem...

Líčení na svatbu: Co nepřehnat a jak vypadat svěže až do noci

Svatební líčení
zdroj: Thinkstockphotos Svatební líčení
aktualizováno 26.05.2018, 00:00 | 26.05.2018, 00:00 | Krásná.cz

Většina žen sní o krásné svatbě už od dětství. I přestože se představy každé z nich liší, všechny nevěsty touží cítit se v průběhu velké dne výjimečně. Některé chtějí být alespoň na chvíli princeznami, jiné upřednostňují minimalistický vzhled. Jemné romantické líčení je ideální volbou pro každou z nich.

Pokud jste si svůj svatební den do detailů vysnily při sledování pohádek a o šatech jste měly jasnou představu dávno předtím, než jste měly věk na vdávání, zůstává jen jediné - doladit líčení. A protože princezny nechodí před oltář „zmalované“, poradíme vám, jak dosáhnout přímo nadpozemsky krásného, ale současně přirozeného looku.

 

Pleť


I minimalistické líčení je nutné začít s důkladně vyčištěnou a hydratovanou pletí, kterou připravíte na nanesení make-upu.
 

Pleť nevěsty musí být dokonalá a líčení dlouhotrvající. K tomu vám pomůže podkladová báze, která nejdřív vyhladí pleť a vyrovná jemné linky nebo první vrásky.


Make-up vybírejte nejen podle svého typu pleti, ale i podle samotné události. S hydratačním vydrží líčení svěží a nebude se vpíjet do pokožky. Voděodolná textura make-upu vydrží až do odlíčení, odolá i ve vyšších teplotách.

 

Svatební líčení - 1
(Foto: oficiální zdroj)


Make-upu nemusí být silná vrstva, má obličej spíše sjednotit. Na případné zakrytí nedostatků, jako jsou kruhy pod očima, pigmentové skvrny nebo jizvičky po akné mnohem lépe poslouží korektor. Vše pak zafixujte kvalitním pudrem, který prodlouží životnost líčení. Zapomeňte ovšem na kompaktní pudr. Namísto něho používejte sypký transparentní fixační pudr. Působí přirozeněji a lépe se přizpůsobí vašemu odstínu pleti.
 

Nebojte se také použít trochu rozjasňovače, který podtrhne mladistvý vzhled a půvab tváře, a tvářenku na lícní kosti, která dodá obličeji na přirozenosti.


Trik vizážisty značky Dermacol Tomáše Vidy: „Zapečte“ make-up, svatební fotky budou dokonalé. Metoda „baking“ se používá hlavně při focení a když potřebujete, aby líčení vydrželo co nejdéle. Na svatební den je proto ideální. V oblastech kde se vám pleť nejvíce mastí, naneste hrubší vrstvu pudru. Nechte ho působit několik minut a potom nadbytečnou vrstvu oprašte štětcem.

 

Svatební líčení - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Oči


Aby pohled získal hloubku, naneste do očního záhybu matný hnědý stín. Použitím světle růžového očního stínu na celé pohyblivé víčko docílíte romantického a jemného vzhledu. Líčení můžete zvýraznit hnědým nebo šedým odstínem ve vnějším koutku oka. Následně je pomocí štětce zapracujte tak, aby nevznikly ostré přechody. Nakonec naneste řasenku pro mimořádný objem a prodloužení řas.


Tajný tip vizážistů: Bílá kajalová tužka rozjasní i unavené oči. Před dnem D se málokterá nevěsta vyspí do růžova. A pokud je vyčerpání z příprav vidět na očích, doporučuje se do vnitřní linie oka použít kajalovou tužku krémové barvy. Oko opticky zvětší a rozjasní.

 

Svatební líčení - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

Rty


Výsledný vzhled celého líčení jednoduše doplníte leskem na rty. Skutečně stačí, k výrazným očím se hodí jen jemně nalíčené rty. Dodá mu elegantní a upravený vzhled, rty barevně tónuje a hydratuje.

 

Svatební líčení - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Nehty


Vaše ruce sehrají během svatebního obřadu, obzvlášť při výměně prstýnků, důležitou roli. „Jejich krásu podpořte jemným perleťovým lakem na nehty. Budou působit upraveně a decentně," radí vizážista Tomáš Vida.0 hlasů
Vaše hodnocení