Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mělo by být líčení pod brýle stejné jako bez nich? Bude to vypadat dobře? Jestli nevíš, rozhodně si článek přečti – zaměříme se na to, co je u líčení pod brýle důležité a čemu by ses měla vyhnout!

Víme, jak na líčení pod dioptrické brýle

Brýle
zdroj: Thinkstockphotos Brýle
aktualizováno 18.04.2013, 00:53 | 18.04.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Mělo by být líčení pod brýle stejné jako bez nich? Bude to vypadat dobře? Jestli nevíš, rozhodně si článek přečti – zaměříme se na to, co je u líčení pod brýle důležité a čemu by ses měla vyhnout!

I když jsou brýle často v mnoha případech nahrazovány čočkami, protože mohou být pohodlnější, nikdy se jich úplně nezbavíme. Navíc mohou být trendy a slušivé, stačí si jen správně vybrat. Ale je tady jeden malý problém – pokud se líčíš, mělo by být líčení pod brýle stejné jako bez nich?

První věc, která je velice důležitá a nikdy bys na ni neměla zapomínat, pokud chceš dosáhnout perfektního make-upu, jsou kruhy pod očima, které dioptrické brýle mohou pořádně zvětšit a černou ve tvých tvářích ještě umocnit. A to chceme? Ne, to ani náhodou! Proto je dobré pořídit si dobrý make-up, popřípadě s korektorem, ale ještě lepší je hodně pít a pořádně spát. Samozřejmě kruhy mohou být i dědičného původu nebo mohou být zapříčiněny nemocí – s tím se pak nedá nic moc dělat a musíš je pracně schovávat.

 

Brýle
Brýle zvýrazní každou chybičku ve tvém líčení. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Brýle navíc zdůrazní oteklá víčka, takže někdy musíš začít den studeným obkladem - nejlépe fungují vychlazené čejové sáčky, které na deset minut přiložíš na oči.

Druhá věc, která je také podstatná, je obočí. Obočí je rámem celého tvého obličeje a měla by sis proto na něm dát záležet, protože může hodně ovlivnit výraz. Pokud je příliš světlé, domaluj ho (můžeš na to použít tmavě hnědý matný stín nebo přímo sadu na obočí). Pokud ti trčí na všechny strany, použij kartáček na obočí nebo přímo gel pro úpravu oboč. 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Už tě nebaví nosit dioptrické brýle?
Když na svět nevidíš
Jak opticky zvětšit oči?

Jaké barvy líčení zvolit? 

Nemusíš se nijak omezovat, pokud ale máš barevné a výrazné obroučky a chceš použít barevné stíny, je lepší, aby barvičky ladily. Je jasné, že to není nutnost, ale vypadá to líp, než když na tvém obličeji je dalších dvacet barev, které k sobě vůbec neladí.

Jaký je rozdíl mezi krátkozrakostí a dalekozrakostí? 


Ne, nebudu ti tu vypisovat anatomické a patofyziologické podrobnosti o tom, jak taková zraková vada vzniká, ale řekneme si, jaký je hlavní rozdíl mezi tím, když nosíš brýle na dálku a na blízko.

 

Brýle
Musíš se líčit podle toho, jakou oční vadu máš. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud vidíš špatně do dálky, a tedy nosíš  brýle na krátkozrakost, takové brýle ti díky sklíčkům oči opticky zmenší a přiblíží k sobě. Když vidíš špatně na blízko, a tedy nosíš  brýle na dalekozrakost, takové brýle ti oči pravděpodobně naopak zvětší a oddálí. Proto je potřeba zvolit líčení vhodné pro tvůj typ brýlí.

Líčení pro opticky větší oči (krátkozrakost)

V tomhle líčení je hodně důležité nepoužívat moc křiklavé, tmavé a nepřirozené barvy, čím přirozenější a jemnější tím lepší. Snažíme se oči opticky ustálit, ne je příliš rámovat, takže neuškodí ani bílá linka do vnitřního koutku a dolního víčka. Nic nezkazíš barvami v odstínech meruňkové, světlounce fialové, růžové, béžové, hnědé. Tmavým extra výrazným linkám okolo celého oka by ses měla spíše vyhýbat.

BUDE TĚ ZAJÍMAT: 
Doma.cz píše: 
Jak vypadat dobře v brýlích
Oči jako dynamit: Řasenky a jejich desatero přikázání

Nikdy bys neměla zapomínat na dobrou řasenku. Dávej si pozor na slepené řasy, které jsou pod brýlemi mnohem znatelnější než bez nich. Stejně tak si dávej pozor na stíny a řasenku popadané pod okem – kvůli brýlím takové chyby víc vyniknou. Pokud máš hodně prašné stíny, které se ti sypou i pod oko, je dobré make-up nanést až v úplně poslední fázi, nebo obyčejným štětcem opatrně poprašek setřít.

Líčení pro opticky menší oči (dalekozrakost)


Dalekozraké oči si můžeš dovolit líčit s tmavšími barvičkami a nemusíš se bát, že bys to přeháněla. I když je to trošičku nelogické a bez brýlí bych to určitě netvrdila, v tomhle případě nechceme oko opticky zvětšovat světlými barvami. Můžeš si dovolit o několik odstínů tmavší, než je tomu u krátkozrakosti, klidně tam zakomponuj i černou, ale nic by se nemělo přehánět.

Pokud se stále nemůžeš rozhodnout, jaký make-up tentokrát pod své brýle zvolíš, můžeš se zkusit inspirovat u youtuberky Michelle Phan a jejího videa, kde se zaměřuje na líčení pod dioptrické brýle.

 4 hlasů
Vaše hodnocení