Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I vy se někdy ráno vzbudíte a s nevolí se díváte na svůj vlastní odraz v zrcadle? Nevěřícně si říkáte: zas je tam!

Líčení problematické pleti? Víme, jak na ni

Líčení
zdroj: Thinkstockphotos Líčení
aktualizováno 27.04.2016, 00:45 | 27.04.2016, 00:45 | krasna.cz/tvnoviny.sk

I vy se někdy ráno vzbudíte a s nevolí se díváte na svůj vlastní odraz v zrcadle? Nevěřícně si říkáte: zas je tam!

Akné trápí ženy každého věku... A přestože každou při takovém pohledu napadne zahájení okamžitého maskovacího procesu - i zde platí, že méně je více.


Většina žen má v takových případech tendenci dávat si na obličej kila make-upu. Ale to je chyba. Pokud máte problematickou pleť, otázkou je, zda vůbec takovou pleť líčit.


Pokud ano, dejte přednost:


- nekomedogenní přípravkům: aby akné ještě více nezhoršovaly
 

- přípravkům bez silikonu: uspávají póry
 

- hydratačním přípravkům: i mastná pleť potřebuje hydrataci
 

- prověřeným značkám: no-name produkty mohou pleť poškozovat neprověřeným složením
 

- čistým aplikátorům: bacily v houbičkách a štětcích problém jen zhoršují
 

- čerstvé kosmetice: prošlé přípravky obsahují bakterie, které záněty zhoršují. Kosmetika se může kazit i v teple a světle, místo poličky na slunci či koupelně, kde se hodně střídá teplota, uchovávejte své přípravky na stinném suchém místě, krém a make-up klidně i v ledničce.
 

Jarní úklid v kosmetice
(Foto: oficiální zdroj)

 

Desatero líčení problematické pleti
 

1) Nejprve pleť důkladně očistěte, nikdy nemůžete líčit špinavou a mastnou pleť. Ideální je kombinace pleťového mléka a pleťové vody.


2) Na pleť patří v prvé řadě krém - zvolený přesně pro tento typ pleti.


3) Na nejhorší místa mohou přijít i speciální přípravky k lokální péči, které léčí zánět a tlumí zarudnutí. Ty používejte buď v noci na očištěnou pleť, pokud se bez nich neobejdete ani ve dne, patří přímo na pokožku, ještě pod krém.


4) Základ by měl tvořit make-up spíše pudrové konzistence než mastného složení. Příjemné jsou i lehké nemastné fluidy, které výrazně hydratují a nezanechávají pokožku lesklou.
 

5) Aby se pleť neleskla, dejte si ráno na líčení dost času. Mezi nanesením krému a make-upu je ideální dodržet pěti- až desetiminutový rozestup.

 

Anketa
Trpíš akné?
230 hlasů
Vůbec.
Hlasovalo 2424 lidí
 


6) Co nezakryje make-up, vyřeší korektor, ale i tady platí, všeho s mírou. "Nikdy neaplikujte více druhů korektorů a make-upů na sebe, tím jen zvýrazníte daný problém," radí kosmetička Miroslava Barinová. Kvalitní kosmetika kryje sama o sobě, není potřeba ji kombinovat a vrstvit.


7) Nezapomeňte na pudr, které vaše dílo zafixuje.


8) Během dne není potřeba se přepudrovávat - tím jen v pleti fixujete špínu. Začne-li se tvář lesknout, použijte savé papírky.
 

9) Odpoutejte od nedokonalé pleti pozornost tím, že zvýrazníte to, co je krásné - tedy oči nebo rty.


10) Večer nezapomeňte své dílo beze zbytku odlíčit a na pleť aplikovat příhodný krém a přípravky lokální péče.

 


Líčení v tomto ohledu pomáhá zejména psychicky. Nedostatky se zakryjí a sebevědomí nesráží poškozená pleť. Ale neměly byste myslet jen na líčení, ale především na odličování a péči o pokožku. Správnou a dlouhodobou péčí se může vzhled pokožky výrazně zlepšit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Děsí tě akné? Pozor na zbytečné mýty!
TESTUJEME: Co skutečně funguje na akné? 14 SOS PŘÍPRAVKŮ PROVĚŘENO
Pět tipů, jak sezbavit akné na zadku a zádech


Mnohem důležitější než líčení je totiž péče o pleť: vhodnými přípravky určenými přímo na problematickou pleť, stejně i výběrem prostředků na líčení. A samozřejmě u této pleti více než u jakékoli jiné je třeba myslet na důkladné čištění a odličování. Ovšem pozor na agresivní a vysušující přípravky, ty pleť zbavují hydratace, což vede k zvýšené produkci mazu. Rovněž pozor na silikony v kosmetice (a tedy také na báze pod make-up), které zanášejí póry, a ty mají tendenci se ještě více zvětšovat a prohlubovat.


S léčbou aknózní pleti, zejména zanícených vřídků, pomáhají i nejrůznější fototerapie. "Právě světlo určité specifické vlnové délky ovlivňuje pozitivně bakteriální osídlení, bakterie účinkem tohoto světla umírají a zánět se tak zlepšuje," vysvětluje k těmto léčebným metodám dermatoložka Iveta Hasová.

 

Příčinou problematické pleti není rozhodně zanedbaná hygiena. Mnohem více se na ní podepisuje stres, špatná životospráva, nedostatečný pitný režim a hormonální nerovnováha.8 hlasů
Vaše hodnocení