Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Akné, zanesené póry, mastná, nebo naopak vysušená pleť. Co jí pomůže? Nejen kosmetikou můžeš dosáhnout krásnější a na pohled zdravější pleti.

Malé triky, jak výrazně zlepšit pleť

Péče
zdroj: Thinkstockphotos Péče
aktualizováno 26.07.2016, 16:16 | 26.07.2016, 16:16 | Krasna.cz/trm

Akné, zanesené póry, mastná, nebo naopak vysušená pleť. Co jí pomůže? Nejen kosmetikou můžeš dosáhnout krásnější a na pohled zdravější pleti.

Možná si to ani neuvědomuješ, ale své pokožce ubližuješ ty sama – a to mnohokrát během dne! Zkus se zbavit malých zlozvyků a krásná pleť nemusí být nedosažitelným cílem.

 

Horká voda

 

Při sprchování a mytí obličeje pozor na teplotu vody. Příliš horká pleť vysušuje, velmi studená může za rudé fleky a rozpraskané žilky. Používej vlažnou vodu a po koupeli či sprše pleť hydratuj krémem.

 

Drhnutí tváře

 

Obličej nedrhni ručníkem, osuš ho jemným poklepáním jemným froté ručníkem. Jemné zacházení dopřej pleti i při čištění tampónkem, nanášení krému a make-upu.

 

Agresivní kosmetika

 

Alkohol v čistících přípravcích, silná parfemace krému, agresivní a alergenní přírodní složky biokosmetiky. To vše zanechá na tvé pokožce stopy. Pokud reaguješ přehnaně, používej šetrnou kosmetiku pro citlivou pleť.

 

Péče o pleť - 2
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Neodličování

 

Jdeš večer spát s nánosem make-upu? Nemůžeš se divit, že tvá pleť není krásná a zdravá. Očista pleti by měla být každodenním rituálem ráno i večer.


Staré a špinavé

 

Pravidelně dopřej očistu líčícím pomocníkům – štětec na pudr či houbička na make-up mohou být zdrojem bakterií. Pozor také na prošlé přípravky, ty patří do koše.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Make-up a akné? Konec katastrof
Čím škodíš své pleti nejvíc?
Pudr přímo na kůži? Jak si tím ničíš pleť?

 

Sahání na obličej

 

Ruce máš plné bakterií, při kontaktu s tváří je přenášíš i na ni. Zkus se tohoto zlozvyku zbavit. Řešením je i praktický účes, ve kterém ti vlasy nepadají do obličeje. Zkus i voňavé gely na ruce – přiblížíš ruku, ucítíš vůni, zpozorníš a tváře se nedotkneš.

 

Nadměrné slunění

 

V létě pozor na sluníčko. Kašleš na opalovací krém? Pořiď si alespoň pleťový krém s vyšším faktorem. Není tak mastný ale ochání tě.

 

Mobil

 

Display a klávesnice jsou plné bakterií i špíny (z kabelky, z toho, jak ti mobil spadl na zem apod.). Chce to pravidelnou očistu.6 hlasů
Vaše hodnocení