Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vůně patří k velmi osobním záležitostem, při jejím výběru by sis proto měla dát dobře záležet, protože vůně nás provází celý den a parfém dokáže zvýraznit naši ženskost, ovlivnit náladu i emoce. Přinášíme ti malého průvodce, jak si vybrat ten prav...

Malý průvodce světem vůní: Vyber si ten správný parfém na míru

Výběr parfému
zdroj: oficiální zdroj Výběr parfému
aktualizováno 14.11.2013, 00:00 | 14.11.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Vůně patří k velmi osobním záležitostem, při jejím výběru by sis proto měla dát dobře záležet, protože vůně nás provází celý den a parfém dokáže zvýraznit naši ženskost, ovlivnit náladu i emoce. Přinášíme ti malého průvodce, jak si vybrat ten pravý parfém na míru.

Parfém vs. toaletní voda vs. kolínská voda

 

Než vyrazíš na nákup nové vůně, měla by ses rozhodnout, jak koncentrovanou vůni chceš. „Parfém obsahuje až 30 % vonné extrakce, parfémová voda neboli Eu de Parfum má až 15 %, toaletní voda (Eu de Toillete) obsahuje 4 až 8 % a nejjemnější složení má kolínská voda, ta má pouze 3 až 5 %. V letním období je nejlepší toaletní voda nebo kolínská. V zimě se nemusíte bát parfémových vůní. Silný parfém se hodí spíše pro slavnostní chvíle. Není vhodný pro každodenní používání,“ říká Karel Brožek, manažer internetového obchodu Parfemy.cz.

 

Tipy na zimní vůně
Versace Bright Crystal, 990 Kč (Foto: Archiv firem)


Kamarádka má krásný parfém a rozhodneš se si ho pořídit také? Ano, ale nejdříve si ho vyzkoušej na své pokožce, protože každý člověk má svoji osobní vůni. Vše závisí na vlastnostech kůže, způsobu výživy a životních zvyklostech. Může se totiž stát, že ta příjemná vůně, kterou má tvoje kamarádka, bude na tobě vonět velmi odlišně a možná ne tak příjemně.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Umíš si správně nanést parfém?
Předtím, než si koupíš parfém, přemýšlej!
Neboj se koupit parfém na internetu!
Omrzela tě oblíbená vůně? Zkus nepatrnou změnu


Dej si na čas


Při výběru parfému není dobré spěchat. Nikdy se neřiď pouze podle papírového testeru, ale nechej parfém provonět na vlastní pokožce. Počkej minimálně 20 minut, až se vůně rozvoní. Vůně zkoušej nejlépe ráno, kdy jsou naše smysly nejbdělejší a nejsou po celodenním maratonu vůní a pachu otupělé. Není dobré si čichat k více než 3 – 4 vůním, protože pak již začnou všechny splývat.

 

Tipy na zimní vůně
Lacoste Essential, 930 Kč (Foto: Archiv firem)

 

SOUTĚŽ: Získej novou vůni Katy Perry Killer Queen


Jaká jsou nejlepší místa pro nanášení vůně? Coco Channel jednou prohlásila, že žena by si měla parfém nanášet na místa, kde by chtěla být políbená. „Nejlepšími místy jsou ale ta, kde pulsuje krev, tzn. tam, kde je pokožka nejteplejší, takže se vůně může dobře rozvinout. Nanášejte za ušní boltce, zápěstí nebo u loketního důlku. Voňavku si dávejte vždy před tím, než se obléknete, zabrání tím nepříjemným flekům na oblečení,“ dodává Karel Brožek z parfemy.cz. Vůni můžeš také zkusit v malém množství nanést do vlasů. Udělej to ale z větší vzdálenosti, abys vlasy parfém příliš nevysušil.

 

Tipy na zimní vůně
Calvin Klein Euphoria, 940 Kč (Foto: Archiv firem)


Lahvička vůně by neměla být skladována na slunném místě a neměla by být vystavována vyšším teplotám než je 20°C. Nic není nesmrtelné a to platí i o parfému. Po otevření vydrží vůně půl roku až rok. Pokud začne měnit barvu na tmavší, znamená to, že vůně již stárne. Hrozí, že začne vonět jinak, nepříjemně, navíc ti může způsobit alergické reakce, proto včas sáhni po nové.1 hlasů
Vaše hodnocení