Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsou stále v nasazení, vystaveny nejhorším podmínkám a neustále středem pozornosti - naše ruce. Jsou naší vizitkou, a proto je třeba se o ně pečlivě starat. Krásně upravené nehty jsou samozřejmostí.

MANIKÚRA pro začátečníky aneb Jak mít krásné nehty za pár minut

Krásné ruce
zdroj: Thinkstockphotos Krásné ruce
aktualizováno 19.09.2016, 00:20 | 19.09.2016, 00:20 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Jsou stále v nasazení, vystaveny nejhorším podmínkám a neustále středem pozornosti - naše ruce. Jsou naší vizitkou, a proto je třeba se o ně pečlivě starat. Krásně upravené nehty jsou samozřejmostí.

1. Jakou barvu k jakému tvaru nehtů?

V nadcházející podzimní sezóně budou hitem syté odstíny. Intenzivní barvy laků vyniknou nejvíce na krátkých nehtech vytvarovaných do kulata. Pokud nedáš na trendy, pak zvol pastelové barvy. Pro úpravu nehtů použij spíše pilník. Hlavně v případě, že se ti nehty lámou nebo třepí. Nůžky nehty stlačí a podpoří tak jejich štěpení. Správným výběrem barvy a tvaru nehtů dokážeš opticky ovlivnit i délku prstů. Pokud jsou spíše krátké, používej raději světlé a třpytivé laky.


2. Co dělat, když jsou nehty zabarvené?

Existuje mnoho důvodů, proč se nehty obarví. Například vlivem tmavého laku nebo nikotinu. Existuje množství rad a triků, jak na to. Například i taková šťáva z citronu pomůže. Překroj citron a vkládej nehty do jeho dužiny. Pak ruce umyj mýdlem. Když chceš, aby i špičky nehtů zářily, použij kypřící prášek do pečiva. Smíchej ho s malým množstvím vody a vmasíruj do nehtů. Nebo jednoduše zaběhni do drogerie a tam si kup fix na zažloutlé nehty.

 

 

3. Jak nalakovat nehty bez efektu proužků?

V první řadě si barvu na štětci nejprve otři a nehty nalakuj jedním tahem bez opakovaného namáčení štětce. Druhou vrstvu laku nanes, až když je první vrstva pořádně zaschlá. Proužkem na nehtech předejdeš i aplikováním podkladového laku, který je důležitý při používání barevných laků. Chrání nehty před nežádoucím zbarvením.


4. Posílení nehtů zevnitř!
Růst nehtů a jejich sílu můžeš posílit i správně zvolenou stravou. Pokud máš nehty slabé a lámou se ti, potřebuješ více vápníku. Banány a brokolice ti s tímto problémem pomohou. Na štěpící se nehty pomůže zase sója a špenát. Pokud nemáš čas řešit, kolik čeho a kdy máš jíst, tak dej šanci výživovým doplňkům, které jsou k tomu určeny.

 

 

5. Roztřepené nehty! Co s tím?

Štěpí se ti nehty? Nebo se odlupuje jejich vrchní vrstva? Znamená to, že jádro nehtu je velmi suché. Řešením je olivový nebo avokádový olej, který je posílí i zevnitř. Ohřej trošku oleje a ponoř do něj nehty na 15 minut. Zbylý olej pak dobře rozmasíruj do nehtů a nezapomeň na kůžičku okolo nich.

 

6. Péče o nehtovou kůžičku

Hydratovat, hydratovat a ještě jednou hydratovat! Nejčastější chybou v péči o nehtovou kůžičku je její odstřihávání! Takže pozor na to, kůžičku pouze zasunovat a před zatlačením dobře zhydratovat. Používej dřevěnou špachtličku.

 

7. Barva nastávající sezóny

Přicházejí nové odstíny laků na sezónu podzim/zima 2016! Paleta barev se pohybuje od klasické červené až po tmavě modré a kovové odstíny. Vyber si tu, která ti padne do oka a neboj se i experimentovat.

 

 

8. Jaký odlakovač?!

Aceton obsažený v odlakovači se stará o to, aby barva laku šla rychle z nehtu a zbavila ho i posledních nečistot. Nicméně aceton nemá dobrou pověst. Pro citlivé nehty doporučujeme používat odlakovač bez acetonu.

 

9. Konec lámání nehtů!

Je to trápení. Konečně ti nehty trochu dorostou a prásk. Máš znovu po nehtu. Posilni je gelem. Dnes se na přirozené nehty aplikují tenké vrstvy gelu. K nehtům jsou maximálně šetrné, protože při jejich odstraňování nedochází k poškození nehtů zbrušováním. Odstraňují se odmočením ve speciální tekutině. Gel po nanesení vypadá jako permanentní lak a nehet se pod ním zpevní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Gelové nehty doma? Test UV lampy a praktický návod
Přirozeně krásné nehty s P-Shine
Manikúra | Postup, druhy a pravidla

 

10. Prodloužená trvanlivost

Aby nádherná manikúra vydržela dlouho, povrch nehtu musí být bezpodmínečně odmaštěný. Zbytky krému na ruce a oleje odstraň tamponem namočeným v odlakovači. Lak vydrží obzvlášť dlouho, pokud se budeš držet principu tří vrstev. Nejprve podkladový lak, pak barevný a nakonec top coat, který lak chrání před oloupáváním.2 hlasů
Vaše hodnocení