Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Opečovávané ruce s úhledně zastřiženými nehty jsou vizitkou každé ženy. Ne vždy je však jednoduché vypadat, jako byste právě vyšli ze salonu.

Máš lámavé a třepící se nehty? Víme, jakou péči zvolit

Lak na nehtech
zdroj: Thinkstockphotos Lak na nehtech
aktualizováno 04.12.2017, 15:57 | 04.12.2017, 15:57 | Krásná.cz

Opečovávané ruce s úhledně zastřiženými nehty jsou vizitkou každé ženy. Ne vždy je však jednoduché vypadat, jako byste právě vyšli ze salonu.

Na vině je i fakt, že nehty jsou zrcadlem nejen pravidelné vnější péče, ale i odrazem naší životosprávy a zdravotního stavu. Jak o ně pečovat, pokud už je máme zničené?

 

Kromě toho, že byste měli dodržovat zásady vyvážené stravy a jíst potraviny bohaté na vitamin B, máte-li problémy s nehty, vyhledejte profesionála. Vězte totiž, že opravdu nestačí jen opilovat, vyčistit a nalakovat. Školená designérka bude spíše vědět, jak se vám věnovat a čemu předejít. Návštěva nehtového studia by tak měla být pravidelným počinem, do kterého se vyplatí investovat.

 

Volte přírodní a šetrné technologie úpravy nehtů

 

Lecjaké nehtové studio či salon volí značky a technologie, které jsou buď nekvalitní, nebo je jejich odstranění noční můra. Povrch nehtu se často musí zpilovat, čímž posléze dochází k narušení struktury a nehet je daleko náchylnější k třepení a lámání se. Volte tedy takové salony, které užívají šetrných přípravků, které nevyžadují drastické způsoby odstraňování.

 


Zkuste třeba Shellac. Aplikace laku Shellac je stejná jako u běžného laku, ale závěrečná fáze spočívá v zatvrzení v UV lampě. Shellac vydrží až tři týdny a jeho odstranění je možné pouhým odlakovačem. Shellac se těší vysoké oblibě právě díky poměrně jednoduché aplikaci, jeho šetrnosti a zároveň odolnosti vůči vnějším vlivům. Rozloučit se tak můžete s nehty odřenými a polámanými.

 

ČTĚTE TAKÉ:

FOTONÁVOD: Jak si udělat krásné zrcadlové nehty
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co říkáme na gelové nehty?
Nejen na nehty! 10 kreativních nápadů s lakem na nehty


Existuje také lak Vinylux, který jde užívat též jako běžný lak, ale díky speciální vinylové struktuře je to možné bez základní vrstvy. Je to metoda vhodná právě pro slabé, lámavé a třepící se nehty, jelikož nezasahuje do struktury nehtu.

 

Manikúra
(Foto: oficiální zdroj)


Pokud preferujete nehty čistě přírodní, nabízí se i tradiční japonská péče o poškozené nehty P-Shine, což je procedura, která spočívá v aplikaci včelího vosku na přírodní nehet. Ten je následně vyleštěn do vysokého lesku.


Kromě pravidelných návštěv nehtových salonů však hlavně zapomeňte na domácí aplikace umělých či gelových nehtů, které často vedou ke zkáze, a při snaze o následné napravení škod se výsledná částka dokáže vyšplhat na dvojnásobek toho, co byste zaplatili u profesionála.0 hlasů
Vaše hodnocení