Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pocení je normální fyziologický jev, na kterém není nic zvláštního. Problém je, když se potíš na viditelných místech, například na obličeji.

Máš problémy s pocením v obličeji?

Pocení - 3
zdroj: Thinkstockphotos Pocení - 3
aktualizováno 12.02.2018, 00:14 | 12.02.2018, 00:14 | Krásná.cz/Mersmerize

Pocení je normální fyziologický jev, na kterém není nic zvláštního. Problém je, když se potíš na viditelných místech, například na obličeji.

Pocením se z těla dostávají toxiny, metabolity a další odpadní látky, naše tělo se tak částečně čistí. I přes to, že se jedná o běžnou věc, není mezi lidmi zrovna dvakrát oblíbená – mít na tričku mokré kruhy v podpaží nebo mokrá záda rozhodně není nic příjemného a často se za to stydíme. Není divu, že jsou tak úspěšné prodeje deodorantů i antiperspirantů – jsou už běžnou součástí kosmetiky snad všech lidí.

Co když se ale člověk potí víc, než by se potit měl? A co když se pocení děje tam, kde to chceme skutečně nejméně – v obličeji?

Životní styl

Pokud se potíš v obličeji, měla bys začít uvažovat stejně, jako by šlo o celé tělo – nadměrné pocení se totiž může objevit, pokud nezdravě žiješ, jíš špatně nebo jsi oplácanější (u obéznějších lidí je pocení častější).

 

Pocení - 4
Pokud se potíš jen v podpaží, je řešení jednoduché. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Proto je určitě na místě zamyslet se nad tím, jak žiješ, zda je to pro tvoje tělo dobré, a to dřív, než začneš pocení řešit léky či různými výživovými doplňky. Když denně sníš deset hamburgerů, vypiješ litry coly, tvému tělu se to logicky nemusí vůbec líbit.

Antiperspirant na obličej? 

Pokud se potíš v podpaží, co uděláš? Použiješ deodorant nebo antiperspirant. Ale co když se potíš v obličeji? Upřímně, tenhle problém považuju na poměrně “nedořešený”, protože zas tolik výrobků, které by účinně zabraňovaly pocení v obličeji stejně jako pocení jinde po těle, není. V lékárně nic speciálního, co by okamžitě zabíralo a bylo přímo určeno na obličej, nenajdeš.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Stop pocení přírodní cestou
Potřebuje naše tělo detox?
Chceš hravě zhubnout? Stačí správně pít

Pokud se ale na nějaké části obličeje (například pod nosem) potíš hodně a chceš minimalizovat alespoň tuhle oblast, můžu doporučit různé krémy, které můžeš zakoupit v lékárně.

Je to například krém Excipial deo Forte. Bohužel, tento krém není primárně určený na obličej, a proto bys jeho používání neměla přehánět a měla bys po něm sáhnout jen v nejnutnějších situacích. Na citlivé pokožce může z dlouhodobého hlediska udělat pořádnou paseku, proto je ještě důležitější se při jeho používání o svou pleť pořádně starat.

 

Pocení - 2
Na pocení v obličeji moc přípravků neexistuje. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Určitě není vhodné řešit to používáním klasických tělových antiperspirantů – ty mohou obličej podráždit dlouhodobě.

Jiná řešení

Jiných, účinných řešení není moc – při nadměrném nebo zvýšenném pocení, doplňuj tělu hořčík a minerální soli, které můžeš jako doplňky stravy sehnat v lékárně. Spoustě lidí se udržení “minerální rovnováhy” těla vyplatilo a pocení tím omezili. Je to ale dlouhodobější a nestane se to ze dne na den.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše:
Při nadměrném pocení okolí trpí: je za tím horko, nebo nemoc?
Když se zpotí celebrita aneb To neznáte deodorant?

Jako invazivnější řešení je aplikace botulotoxinu – injekce účinně omezí pocení – bohužel, jedná se o dražší metodu (zaplatíš okolo 7 tisíc korun) a neuváděla bych ji jako zrovna nejzdravější nebo nejpříjemnější.

Samozřejmostí je s sebou nosit kapesníčky a třeba si pořídit i termální vodu ve spreji, která příjemně ochladí.5 hlasů
Vaše hodnocení