Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chystáš se do společnosti a bylo ti řečeno, aby ses oblékla slušně? Nebo jdeš na vysokoškolskou zkoušku a stále tápeš, co na sebe? Pravdou zůstává, že pojem oblékni se slušně lze vyložit hned několika způsoby. Pro někoho jsou džíny snesitelné, jin...

Máš se OBLÉKNOUT SLUŠNĚ? Víme, na které kousky vsadit a co už je přes čáru!

Zkoušení šatů
zdroj: Thinkstockphotos Zkoušení šatů
aktualizováno 09.11.2017, 16:49 | 09.11.2017, 16:49 | DyA

Chystáš se do společnosti a bylo ti řečeno, aby ses oblékla slušně? Nebo jdeš na vysokoškolskou zkoušku a stále tápeš, co na sebe? Pravdou zůstává, že pojem "oblékni se slušně" lze vyložit hned několika způsoby. Pro někoho jsou džíny snesitelné, jiný je považuje za nepřijatelné. Pojďme si konečně udělat jasno!

Kam se oblékáme slušně?
V každém případě si vezmi slušné oblečení na kteroukoliv společenskou událost. Na mnoha pozvánkách nalezneš požadovaný dress code, který ti výběr celkového outfitu usnadní. Pokud tomu tak nebude, pak to neznamená, že můžeš přijít v roztrhaných džínách a crop topu. Za společenskou událost se považuje také návštěva divadla, nebo koncertu s vážnou hudbou. Slušně obléknout by ses také měla k maturitě, nebo vysokoškolské zkoušce. V současné době se některé univerzity přiklánějí ke "casual" stylu, což v praxi znamená, že nemusíš přijít v šatech nebo sukni. Nejlépe uděláš, když se zeptáš starších spolužáků, kteří ti prozradí, jak to na tvé škole chodí. Slušné oblečení bys také měla mít v případě, že se chystáš k soudu nebo na pracovní pohovor. Právě s pracovním pohovorem je to velmi složité. Některé profese, obzvláště kreativního rázu, si na formální oblečení nepotrpí. Měj ale na mysli, že se slušným oblečením nikdy neuděláš krok vedle.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak sladit BUNDU S KABELKOU nebo KABÁT S BATOHEM?
Volá tvůj botník po změně? Tohle jsou musthave letošního podzimu
Jak vybrat kabát či bundu, které zvládnou podzim i zimu?

 
Co "slušné oblečení" znamená?
Pod pojmem slušné oblečení si většina dívek představí šaty nebo sukni, což je určitě správná úvaha. Existují holky, které si na tento typ oblečení nepotrpí, a tak přichází další varianty, které jsou ležérnějšího charakteru. Obecně se má za to, že černé džíny mohou nahradit černé kalhoty. V praxi to znamená, že pokud si vezmeš černé džíny třeba s bílou halenkou, nebo košilí, pak máš vyhráno. Zkus zapomenout na trička s potisky, nebo krátké topy a tílka. Takové kousky opravdu nemají se slušným oblečením nic společného. Celý komplet můžeš doplnit o krátké sáčko nebo jednobarevný kardigan.

 

 

A co dál? Byla by škoda, kdybys outfit zkazila sportovní bundou, proto se v obchodě poohlédni po kabátě neutrální barvy, jako je černá, šedá nebo třeba hnědá. Mnoho holek opomíjí obuv a nebojí se šílených variant, jako jsou šaty s teniskami. Zkus se této kombinace vyvarovat. V nejlepším případě zvol boty na podpatku, ale pokud v obchodě nalezneš "formálnější" baleríny, pak to ničemu vadit nebude.

 

Hledáš módní kousky, které jsou formálnější, ale zároveň trendy? Pomůžeme ti v naší galerii. Vybírali jsme u značek Cellbes, COS, Esprit, F&F, KiK a Takko. 

 

Fotogalerie

1 / 17 Otevřít fotogalerii


Nezapomeň na doplňky

Chceš být za hvězdu? Pak vsaď na jemné a decentní doplňky, které tvůj slušný outfit podtrhnou. Zapomeň na bižuterii a raději vsaď na jeden krásný šperk. V poslední době se o slovo hlásí klobouky. Vybírat můžeš z několika tvarů i barev, takže se neboj zaexperimentovat a zvol takový, který ti naprosto padne. Rozhodně bychom neměli zapomenout ani na kabelku, která by měla být jednobarevná a bez křiklavého vzoru.

 

Zajímavé doplňky nalezneš v galerii. Nakoupíš u značek Cellbes, Deichmann, Esprit, F&F, Matt and Nat na urbanlux.cz a Takko.

 

Fotogalerie

1 / 11 Otevřít fotogalerii

 0 hlasů
Vaše hodnocení