Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Extravagance, křehkost, elegance. Tohle a mnohem víc bylo zakomponováno v nové kolekci návrháře Michala Marka.

Reportáž z módní přehlídky: Návrhář Michal Marek nechal ožít své noční můry

Můra
zdroj: oficiální zdroj Můra
aktualizováno 09.12.2018, 00:00 | 09.12.2018, 00:00 | Karolína Šimečková

Extravagance, křehkost, elegance. Tohle a mnohem víc bylo zakomponováno v nové kolekci návrháře Michala Marka.

Akce samotná se konala v historických prostorách secesního hotelu NYX v Praze. Bylo zde představeno mnoho kousků připomínající netopýry, postavy, jimž nemůže být viděno do tváře… Jako by se všechny noční můry dokázaly promítnout do pouhých dvaceti minut. A co že návrháře inspirovalo?


„Dlouho mě pronásledovaly noční můry. Nechtěl jsem ani spát, únava mě však dohnala k tomu, že jsem usnul na sedačce ve svém ateliéru, ale i zde se však můra vloudila do mého snu. Po probuzení jsem cítil dunění hlavy a slabost celého těla, nemohl jsem se ani pohnout, ani vstát. V ten moment to přišlo! Úplně čistě jsem viděl celou kolekci včetně hudby, choreografie, barevností a doplňků kolekce,“ prozradil designér.

 

Můra


Všichni modelové a modelky procházeli po šesti patrech hotelu, jako by se vznášeli. Byla z nich cítit úzkost, strach, touha po odpoutání. Pan Marek tím chtěl vyjádřit, že neexistuje pouze líbivá tvář našich životů a našeho světa. V našich životech existuje mnoho různých pocitů a barev. Designér chtěl touto kolekcí poukázat hlavně na tu stránku, kterou se snaží mnoho lidí ignorovat či dokonce zavrhovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Čím nás inspiroval pražský Fashion Week? V tohle na jaře a v létě hodláme zazářit
Luxusní módní inspirace: 10 must have trendů, které do nové sezony vnáší Louis Vuitton
TO JE NÁDHERA: Sexy galerie z luxusní přehlídky prádla Victoria´s Secret!


Pokud se podíváme na modely jako takové, můžeme si všimnout převládajících tmavých barev, což se jak k tématu, tak k nadcházejícímu období zimy hodí krásně. Černé a lahvově zelené látky doplňovaly krajky zdobící obličeje některých modelů, což opět zdůraznilo jistou křehkost a nejistou, která k této kolekci neodmyslitelně patří.

 

Můra
(Foto: oficiální zdroj)


Co se doplňků týče, Michal rozhodně nesáhl vedle. Extravagance výrazných pásků či kabelek byla vyvážena tím, že se opět ladily spíše do tmavších barev, hlavně černé. Pouze pár modelů mělo na sobě nějaké šperky a pokud už, tak pouze ve zlaté, která perfektně doplňovala jak černou, tak lahvově zelenou, krása!


Po přehlídce přišlo očekávané pěvecké vystoupení druhé české Superstar 2018, Elišky Ruskové, které se Michal stará o visáž. Celým večerem návštěvníky provázela herečka a moderátorka Miluše Bittnerová, která během přehlídky citovala pasáže ze Shakespearových sonetů.0 hlasů
Vaše hodnocení